• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

O modelach amerykańskich z Herpy (wydzielone z tematu - Kolekcja Lec Go)

Reakcje
10.764 67 1
#4
W którym miejscu producent podał nazwę modelu?
Ja to robię tak że jak nie wiem co mam to wpisuję numer modelu w google i wtedy wychodzi . W przypadku modelu Palumbo wpisując Herpa 850001 wychodzą wyniki że to Kenworth . To samo także wskazują dostępne w internecie katalogi modeli . Fakt jest taki że pudełku tego oznaczenia nie ma .
 
OP
OP
Qmaty

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
#5
Oba ostatnie modele to nie jest Kenworth ani Peterbilt, z braku licencji mogą być tylko do nich podobne. Seria wyprodukowana na amerykański rynek dla Promotex Inc. bez wspomnianych licencji i dlatego nie bardzo można zarzucić braków w wyglądzie, ponieważ jest to z nazwy tylko US Truck.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#6
Herpa jak produkowała te modele to pisała nazwę na pudełku. Właśnie znalazłem takie przykładowe:

IMG_0310.jpeg


EDIT
Oba ostatnie modele to nie jest Kenworth ani Peterbilt, z braku licencji mogą być tylko do nich podobne. Seria wyprodukowana na amerykański rynek dla Promotex Inc. bez wspomnianych licencji i dlatego nie bardzo można zarzucić braków w wyglądzie, ponieważ jest to z nazwy tylko US Truck.
Poza tym można wejść na stronę promotexa i zobaczyć który model jaką ma nazwę. Jakoś nie ma tam nazw US-truck, tylko konkretna nazwa modelu: KLIK
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#11
Przejrzałem czeluście mojego dysku i znalazłem dwie fotki Kenworth-ów ze światłami na wysięgnikach. Ale jest to przeróbka w stylu custom-made.

165_d7e95bbc387c3f9c6e821cca162bf625_934.JPG
aut-07-bk0085-01p.jpg



Normalne Kenworth-y czy to stare, czy nowe mają światła w błotnikach.

istockphoto-980229864-612x612.jpg



Natomiast starsze Peterbilt-y mają światła na wysięgnikach

Goose__08343.1513030679.jpg




natomiast te najnowsze mają je zamontowane już w błotnikach.

3HD363613-01.jpg



Oczywiście, są też Peterbilt-y przerobione, tak jak Kenworth-y, w stylu custom-made i mogą mieć wtedy światła np. w zderzaku


8099e18e040a4f5700fcf09408d35570.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#12
W ostatniej prezentacji pierwsze skrzypce gra cysterna, sam poluję na taką tylko bez nadruków.do tego Mack R i mamy "konwój".
Niestety Tomku @Tomek M taka cysterna jaką pokazał Bartek @Lec Go (Bartek) w swoim temacie tu-klik nie pasuje do zestawu z filmu "Konwój". W filmie był używany inny rodzaj cysterny. Ja takiej nie znalazłem w modelu. Poniżej fotka z filmu

1026045e08f43d11b8eab8765fe69b2f.jpg



A tu taka sama cysterna, lepiej widoczna

878ed8f0-627e-43ca-8d7e-a4d1.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#14
Tomku @Tomek M.
Znalazłem taką cysternę do chemikaliów, bez napisów. Niestety, dostępna jest w Kanadzie i możesz ją zobaczyć na stronie Promotex-a Klik
Tu też można ją zamówić. Wygląda tak jak poniżej. Nie jest to taka jak powinna być, żeby pasowała do modelu z filmu "Convoy", ale jak na razie innej lepszej nie znalazłem.

Zrzut ekranu 2020-12-18 o 13.35.26.png
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.519 68 0
#17
Tomku @Tomek M.
Znalazłem taką cysternę do chemikaliów, bez napisów. Niestety, dostępna jest w Kanadzie i możesz ją zobaczyć na stronie Promotex-a Klik
Tu też można ją zamówić. Wygląda tak jak poniżej. Nie jest to taka jak powinna być, żeby pasowała do modelu z filmu "Convoy", ale jak na razie innej lepszej nie znalazłem.

Zobacz załącznik 777351
Dzięki Maćku, właśnie mi się zdawało że był jeszcze model ciut niższy, i to właśnie ten.
Sam model czarnego Macka z Atherna widziałem ostatnio na amerykańskim e-bay, ale bez sleeppera, więc na upartego można improwizację zrobić. Szkoda że najsłynniejszy filmowy Mack nie został odtworzony w modelu, mam nadzieję że wszystko przed nami;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#19
No tak, mogłem się spodziewać, zże jak Athearn w N robi to i H0 też
Robił, Miśku, robił... Już niestety nie robi modeli samochodów. Teraz jeszcze robi naczepy (albo sprzedaje zrobione) jako ładunki na wagony. Obecnie pozostaje tylko rynek wtórny.

EDIT
Poza tym to nie pamiętam, żebym widział model Mack-a R w skali 1:87 ze sleeperem. Także trzeba by przedłużyć ramę, dodać sypialnię i zrobić cysternę, żeby model wyglądał tak jak na filmie.
 
Ostatnio edytowane: