• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e nowy projekt - Wls 150 H0e

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Wiązary są z blaszki stalowej (nowe srebro jest za miękkie)i lutują się bez problemu, ale jeśli jednak ktoś ma z tym problem to bez lutowania też będą działać.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Uwaga dot. zestawów - polecam czytać instrukcję podczas motażu. Po zmontowaniu kół i wiązarów zanim zamotujemy silnik dobrze jest sprawdzić czy napęd toczy się bez oporów (bez smarowania). Wtedy mamy pewność, że po zamont. silnika będzie dobrze działał. Własności jezdne powinny być bardzo dobre, nawet przy niewielkiej prędkości ma dobry wybieg kilka cm, to zaleta dużego koła zamach. i dobrego silnika.
Jeżeli ktoś jednak ma problemy z napędem można przysłać do mnie do poprawy. - szkoda aby słabo jeździł z powodu jakiegoś błędu.
Wiązary dobrze się lutują przy użyciu topnika do stali np. TS81. Wytrawiłem jednak już następne z n. srebra 0,3 mm, bo widzę że wielu ludzi ma trudności z lutowaniem stali.

IMG_1258.jpg
 

Załączniki

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.097 3 1
W moim przypadku wygląda to trochę tak, jakby któreś z kół miało bicie. Efekt jest taki, że po dodaniu blaszek zgarniających, które wprowadzają jakiś opór, ruch modelu jest mało płynny. Mogę podesłać napęd do analizy?
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Kolejne Lydki są dostępne:
1. KIT - 960,00
2. KIT z gotowym zmontowanym napędem - 1280,00
3. Gotowy DCC z oświetleniem - 2150,00
4. Gotowy z ośw. i dźwiękiem - 2380,00

Przy zakupie KITu radzę sie dobrze zastanowić, zestaw wydaje sie prosty ale przy tak małym modelu niezbędne jest doświadczenie i bardzo duża dokładność w montażu. Może lepiej kupić z już zmontowanym napędem.
Własności jezdne są bardzo dobre, model jest ciężki - całe wnętrze praktycznie wypełnione jest ołowiem, duże koło zamachowe daje spory wybieg, a bardzo dobry silnik z uzwojeniem dzwonowym ruszanie od minimalnych predkości. Poniżej pierwsza strona instrukcji zestawu.
Całą instrukcje montażu można pobrać tutaj:
http://piotr66.pl/modelarstwo/?id=Lyd1
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Poprawiałem ostatnio kilka modeli kolegów, którzy montują zestawy i zauważyłem że często problemem jest montaż silnika.
WAŻNE: ślimak silnika musi mieć minimalny luz z kołem zębatym. Jeśli nie ma luzu to tracimy efekt koła zamachowego.
Dlatego proponuje montować w ten sposób - rys. poniżej.
W instrukcji schematu elektroniki jest błąd - zaznaczone x rezystory są zbędne.
 

Załączniki

  • 210,8 KB Wyświetleń: 77

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
WAŻNE: ślimak silnika musi mieć minimalny luz z kołem zębatym. Jeśli nie ma luzu to tracimy efekt koła zamachowego.
Dla uzyskania zaplanowanego luzu pomiędzy ślimakiem i ślimacznicą można przed montażem na ślimak nawinąć odcinek drutu nawojowego. Średnica drutu powinna odpowiadać zakładanemu luzowi. Po zmontowaniu (przyklejeniu silnika) drut usuwa się ze ślimaka.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Też tak można. Ale zębatki są o module 0,3 czyli dosyć drrobne więc ten luz jest tak minimalny, że wystarczy nawet po przyklejeniu silnika podważyć i ustawić na tzw. oko. Potem zakręcić silnikiem o koło zam. i sprawdzić czy obraca się z luzem.
Jeszcze poprawka do istrukcji.
 

Załączniki

  • 218,1 KB Wyświetleń: 74
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 37
Wąskotorówka 10
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 58
Wąskotorówka 147

Podobne wątki