• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości ROBO Modele

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#1
Na wystawie w Gliwicach była premiera nowego modelu na gumowych kołach w naszej skali, czyli w 1/87. Nowością jest Star 660 z zabudową warsztatową pokazany przez firmę Robo Modele.
Wiem, że był tego typu model wydany przez firmę Tololoko, ale dziś jest mało osiągalny i chyba dobrze, że powstał kolejny. Model jest żywiczny z dodatkowymi elementami z blaszek fototrawionych. Aktualnie są dwie wersje, jedna z kratkami w oknach, druga bez. Ciekawostką jest to, że szyby są zamontowane tak jak to robią wielcy producenci modeli żywicznych, czyli praktycznie w poziomie blachy karoserii i dzięki temu nie widać grubości ścianki modelu. Sporo dodatków z blaszek fototrawionych powoduje, bardzo dobre odwzorowanie detali.
W moim odczuciu model wygląda bardzo dobrze i będzie świetnym uzupełnieniem do kolekcji, szczególnie dla osób zbierających pojazdy wojskowe czy też chcących sobie zrobić eszelon, czy to jako kolumnę samochodów, czy jako ładunek na naczepy i przyczepy wojskowe albo na wagony w pociągu wojskowym. Poniżej kilka zdjęć obu wersji Stara 660.
Natomiast więcej zdjęć można zobaczyć w moim temacie "Moje ciężarówki - mafo" KLIK


Star 660 warsztat 010.jpeg
Star 660 warsztat 011.jpeg




Producentem modeli jak już wyżej napisałem jest ROBO Modele i wszystkie szczegóły odnośnie ceny i dostępności proponuję kierować do kolegi Roberta - @robo.
 

wroc67

Aktywny użytkownik
Reakcje
2.512 3 0
#6
Wczoraj zadałem pytanie przez e-mail i wczoraj otrzymałem odpowiedź. Modele już są. Ja dziś jadę po odbiór ( jestem z tego samego miasta ) , może być problem z wysyłką , bo jeszcze nie są gotowe opakowania .
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#9
Na stronie Robo nie widzę nawet słowa o modelach Stara 660.
Bo to jest najnowsza nowość, która została zrobiona aby pokazać na wystawie w Gliwicach. Tu dopiero były zrobione pierwsze zdjęcia tych Starów. Moje zdjęcia pewnie są drugie, a z tego co wiem, to Robert jeszcze nie zdążył zrobić sesji fotograficznej z tym Starem, żeby wkleić je na swoją stronę internetową. No i tak jak kolega @wroc67 napisał, brak jeszcze odpowiednich i bezpiecznych dla wystających elementów opakowań na te Stary.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#10
Pierwsze fotki były w temacie z relacji z wystawy, niestety już zniknęły. Podana była też cena 250, zapewne za tego bez siatek.
 
Reakcje
13 0 0
#13
Dostałem dzisiaj wiadomość od Roberta/Robo z informacją, że w tym tygodniu mają być umieszczone modele starów w sklepie Robo.
Dodatkowo ma się pojawić informacja na FB ze zdjęciami i prototypami następnych wersji starów.
Na początek mają być 4 różne wersje zabudowy z oknami oraz kratami w oknach.
W przygotowaniu jest star skrzyniowy, cysterna oraz radiostacja.
 

Podobne wątki