• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości nie-PKP 2020

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
#1
Koledzy, chciałbym poruszyć temat modelu lokomotywy jaki zapowiedziała firma PIKO tj. Czechosłowackiej S.499. Zawsze mi się podobała ta "brzydulka". Czy macie jakiś pomysł na jakiś skład do niej ?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#9
Pociągi relacji Warszawa-Wiedeń czy Warszawa-Budapeszt w południowej Czechosłowacji.
Wagony PKP, CSD, OeBB czy MAV.
Ale że o co chodzi? Czy te pociągi były prowadzone omawianymi lokomotywami? Ja te maszyny wielokrotnie widziałem w Czechosłowacji, ale akurat nie pamiętam, żeby prowadziły pociągi międzynarodowe, którymi jechałem. To nie znaczy, że tak nie było, ale ja tego nie pamiętam. A chodzi oczywiście generalnie o okres IV epoki, bo z takiej epoki ma być zapowiadany model.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#11
Ale że o co chodzi? Czy te pociągi były prowadzone omawianymi lokomotywami? Ja te maszyny wielokrotnie widziałem w Czechosłowacji, ale akurat nie pamiętam, żeby prowadziły pociągi międzynarodowe, którymi jechałem. To nie znaczy, że tak nie było, ale ja tego nie pamiętam. A chodzi oczywiście generalnie o okres IV epoki, bo z takiej epoki ma być zapowiadany model.
Taki przykład pierwszy z brzegu:
https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak...ie=Ex&cislo=1231/1232&nazev=Varsovia&rok=1984
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#12
Zakładam, że nie jest to radosna twórczość autora strony, ale np. kolory kuszetek i sypialnych WARS są niewłaściwe. W latach 1983-84 kuszetki były oliwkowe, a sypialne całe granatowe (łącznie z drzwiami) z krótkim, pomarańczowym paskiem. Tak, że wolałbym zobaczyć zdjęcie prawdziwego pociągu.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#14
Nie sądzę aby zestawienia były wyssane z palca. Kolorystyka polskich wagonów w latach 80-tych to, jak sądzę dla czeskich autorów sprawa drugorzędna.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#18
Rivarossi / Electrotren / Jouef / Lima - dla tych, co nie mogą się doczekać nowości na ten rok i wystarczy im informacja bez obrazków ;)

Nie pamiętam, jak w zeszłym roku, ale Rivarossi planuje na 2020 parowóz G8.1/BR55.25 KPEV/DRG/DB (z dekoderem lub bez).

Reszta do przejrzenia. Jak ktoś chce czekać na katalog, to niech czeka :)
G8.1 czyli nasze Tp4. No cóż trochę to dziwne, bo np. czekają parowozy G7.2 - Tp2, G8 - Tp3. Ale takto już jest - np. Roco zrobiło na nowo BR86. Są po prostu popularniejsze serie od innych. Z ciekawostek mamy zapowiedź włoskiej cysterny wojennej produkcji. I sądzę, że takie też były na PKP jako zdobyczne.
A tu mamy Roco
https://www.flipgorilla.com/p/26183111565907543/show
Jak na jubileusz mam mieszane uczucia. Raczej nic specjalnie porywającego, chociaż klasyczny czeski "motorak" będzie dla wielu pozycją obowiązkową.
Prawdziwe nowości :
- BR 95 Öl
- Ae 8/14
- M 152 - CSD - wszędobylski motorak
- V60 D - DR
- D225 - FS
- MG2 - RZD
- EDK 750 -dźwig kolejowy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki