• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości Brekina

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#41
Dla tych, którzy z niecierpliwością wyczekiwali na nowe odmiany Wartburgów 311 z Brekiny mam złe wiadomości. Jak donoszą koledzy z forum miłośników aut NRD nowe modele są niestety tragicznie wykonane. W modelu kombi nie widać np. linii podziałowej drzwi (ja nie wiedzę także takich linii na tylnej klapie bagażnika), a także widać brzydkie nierówności na przednich błotnikach. W Coupe też są podobne babole na przedniej części modelu, wynikające prawdopodobnie z błędnie wykonanej formy. Na niektórych egzemplarzach widać też niechlujnie pomalowane ramki przednich reflektorów.
O takim drobiazgu jak brak imitacji dość charakterystycznych wlewów paliwa nie wspomnę. Szkoda, że jakość nowych modeli po raz kolejny idzie w dół, przy jednocześnie wyższej cenie. Podaję link do wątku z tym tematem oraz zdjęciami felernych modeli: http://ddr-modellbau.aktiv-forum.com/t5754-wartburg-brekina-neuheit .
Przykro na to patrzeć. W tej sytuacji odpuszczę sobie raczej zakup tych tworów. Szkoda.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#43
Dla tych, którzy z niecierpliwością wyczekiwali na nowe odmiany Wartburgów 311 z Brekiny mam złe wiadomości. Jak donoszą koledzy z forum miłośników aut NRD nowe modele są niestety tragicznie wykonane. W modelu kombi nie widać np. linii podziałowej drzwi (ja nie wiedzę także takich linii na tylnej klapie bagażnika), a także widać brzydkie nierówności na przednich błotnikach. W Coupe też są podobne babole na przedniej części modelu, wynikające prawdopodobnie z błędnie wykonanej formy. Na niektórych egzemplarzach widać też niechlujnie pomalowane ramki przednich reflektorów.
O takim drobiazgu jak brak imitacji dość charakterystycznych wlewów paliwa nie wspomnę. Szkoda, że jakość nowych modeli po raz kolejny idzie w dół, przy jednocześnie wyższej cenie. Podaję link do wątku z tym tematem oraz zdjęciami felernych modeli: http://ddr-modellbau.aktiv-forum.com/t5754-wartburg-brekina-neuheit .
Przykro na to patrzeć. W tej sytuacji odpuszczę sobie raczej zakup tych tworów. Szkoda.
Racja, model przypomina jakościa stary wiking (tylko tam były widoczne bardzo dobrze linie podziału), nadlewki tutaj są kary godne. Niestety rozbierałem kilka nowych modeli brekiny, masakra jednym słowem, modele posklejane, ciezko o wyciagniecie lampy itp, druga sprawa że warstwa lakieru jest wg mnie za gruba na tych modelach. Być może te wartburgi po zmyciu farby miały by dobre linie podziału ale trzeba by znów kalkomanie i sporo czasu zeby podmalowac detale.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#46
Jeszcze nie opadły emocje po prezentacji katalog Brekiny NEUHEITEN 2019, a już pojawiły się informacje o kolejnych nowościach, których nie było w katalogu. Otóż wg Brekina Autoheft 2019, co potwierdza także mo87.de, pojawią się także wśród nowości :
- Škoda 440 Octavia
- Škoda 450 Felicia Cabriolet

To chyba dobra wiadomość dla nas ;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#47
Czy wiadomym jest termin od kiedy będą w sprzedaży modele Skody 706 RTO od Brekiny ?
Pytam o model nr 58250 ( kość słoniowa)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#51

Podobne wątki