• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2021 w N

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.416 71 3
No i mamy dostawę Fleischmanna w Polsce. Przynajmniej w czterech sklepach, bo o reszcie nie wiem ;)

Zobacz załącznik 858309

Pierwszy rzut oka na wykonanie wskazuje, że wagony są naprawdę ładne. W cysternach trzeba uważać na balustradę, bo plastik jest delikatny.
Logo PKP Cargo na platformie jest umieszczone dużo lepiej (tj. na płaskim) niż w Res-ach, zatem z czytelnością jest dobrze.

Więcej zdjęć będzie później w wątku z polszczyzną. Przy okazji - całkiem świadomie nie kupiłem zestawu cystern GATX z jedną z logiem Lotosu. Korciło mnie, ale poczekam. Tym razem nie zależy mi na tym, by mieć je szybko :)
Byście choć pochwalili sie, gdzie nabyliście tabor...

Pozdr,...
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
Katalog FLEISCHMANN 2021

13. set trzech talbotów Falns PKP Cargo VI numer 852330(wydanie 34 tydzień) - cena 61,90 euro (nowe numery względem zestawu z 2017 roku)
Zobacz załącznik 784120
Źródło: Fleischmann
Set już wydany. Chętni do zakupu w Polsce muszą tylko poczekać, aż sklepy przekażą, że je już dostały. W każdym razie na eBay już dostępne.
Nie miałem tego w ręce, a jak tak patrzę na dostępne w necie zdjęcia, to mam wrażenie, że nadruki są wypukłe, czyli wykonane tą nową, poronioną technologią druku UV (a nie, jak to było w pierwszym wydaniu, tampodrukiem).
Czy ktoś posiada ten nowy wypust talbotów i może potwierdzić, jak są wykonane nadruki?
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
EDYTA:
Tego nie zauważyłem, bo wcześniej tego po prostu nie było! :
KLIK
Zestaw 2 lekkich cystern PKP / Petrochemia, Ep.IV / V
Zobacz załącznik 788710
Źródło: strona www Lemke
Art.Nr .: H24851
Produktbeschreibung
Ab 1941 baute die Waggonfabrik Uerdingen zusammen mit einigen anderen Firmen wie MAN über 3700 Leichtbau-Kesselwagen.
Die zweiachsigen Wagen hatten ein Fassungsvermögen von 30m3.
Im Zuge des 2.Weltkrieges kamen die Wagen zu fast allen europäischen Bahnverwaltungen und wurden wie in Deutschland teilweise bis in die frühen 2000er Jahre noch genutzt.

Modelleigenschaften:
- Neukonstruktion
- Berücksichtigung aller Bauartunterschiede
- Mit und ohne Bremserhaus
- Angesetzte Ätzteile
- Kinematik mit NEM Kupplungsaufnahme
No i mamy:

Źródło: Lemke

Z roczny opóźnieniem, ale są już gotowe modele i niedługo powinny pojawić się w sklepach czy portalach aukcyjnych. Na pierwszy rzut oka widać poprawne względem wizualizacji oznaczenia. Postarali się i względem pierwowzoru PIKO w H0 dodany inny numer inwentarzowy dla drugiego wagonu w zestawie. Można odetchnąć :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki