• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nastawnia Fallera 120120

Marek Bydgoszcz

Aktywny użytkownik
Reakcje
25 1 0
#1
Witam, osiadam takową nastawnię, nawet całkiem sympatycznie się prezentuje, wyposażona w wnętrze, ale mam mieszane uczucia, i tu pojawia się pytanie: Czy to możliwe, aby cegły w tej zabudowie pruskiej miały takie rozmiary?
 

Załączniki

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
328 2 0
#6
Ja bym się tego rozmiaru cegieł tak nie czepiał i powtórzę słowa z którejś wypowiedzi na tym forum. :p Nawet jeżeli cegła byłaby w skali w takim rozmiaru jak w rzeczywistości to już z odległości 1m cegieł wogóle nie będzie widać. Ważne że widać fakturę cegieł i budynek się ładnie prezentuje :D Niestety w modelarstwie są konieczne czasami odstępstwa i uproszczenia np.: obrzeża kuł i łączenia wagonów. (wyjątkiem jest grupa fremo h0) Dlatego jak dla mnie to najważniejesze jest żeby budynek się ładnie prezentował :D
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
854 77 5
#11
Oświetlenie nocne klimatyczne, super efekt. Tylko bym dał większy opornik na oświetleniu zewnętrznym, by panował większy półmrok, a okna parteru przypudrował czarnym pigmentem delikatnie i następnie psiknął lakierem bezbarwnym. Na parterze bankowo były naprężacze i kotłownia, więc nikt tam okien nie czyścił. Oczywiście to tylko moja opinia.
 
OP
OP
Marek Bydgoszcz

Marek Bydgoszcz

Aktywny użytkownik
Reakcje
25 1 0
#12
... zdjęcia nie oddają rzeczywistości, ci co próbowali robić fotki wiedzą jak ciężko dobrać czas ekspozycji i przysłonę, próbowałem z balansem bieli, ale kolory wychodzą nie takie jak w realu, oczywiście bez statywu ani rusz :)

Nastawnia miała pójść na sprzedaż, ale wyszła przyzwoicie i trafi na moduł.
Zamiast niej miała być Auhagena 11411, ale jak się okazało hiper wyposażenie wnętrza to bujda - zwykły kartonik na podklejkę :devil: , zostanie wykorzystana jako posterunek przy przejeździe kolejowym.
 

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#13
Co sądzicie o pomyśle otynkowaniu cegieł?
Budynek może stracić na atrakcyjności wizualnej jaka dają cegły, ale rozwiąże się problem przeskalowanych cegieł (zawsze również może to być mniej pracochłonne do wykonania niż malowanie cegieł).
Dodatkowo prośba, czy posiadacie jakieś zdjęcia nastawni z muru pruskiego?
 

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#16
Dokończyłem budowę, aczkolwiek zmieniała się koncepcja budowy modułu.
Model był zakupiony w 2000 roku wraz z fleksami 2, 5 mm. Niestety tzw. brak czasu spowodował zawieszenie budowy.
Po latach wracam do budowy, co by plany zrealizować do końca.
Niemniej wzrosło uświadomienie (wziąwszy pod uwagę moje możliwości i wiedzę) i odpuszczam pierwotne plany z umieszczeniem nastawni na module. Czas skorygować plany, nie chcę się porywać z motyka na słońce (i zgodnie z powszechną opinią, zacząć od szlaku).
Niemniej nastawnia mogłaby oddawać klimat końcowy epoki V i VI – nieczynna, okna pozabijane deskami, po dawnych rozjazdach tylko ślad w formie nasypów itp. pozostałości po dawnej świetności.
P5190253.JPG
P5190349.JPG
P5190253.JPG
P5190256.JPG
P5190271.JPG
P5190278.JPG
P5190283.JPG
P5190287.JPG
P5190312.JPG
 

Podobne wątki