• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Druk 3D Nóż soniczny do usuwania podpór z druku.

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#1
Dziś eksperymentowałem. Na FB wyświetliła mi się reklama ultrasonicznego noża o wdzięcznej nazwie "wonder cutter", dzięki któremu odcinanie drukowanego modelu od podpór jest mniej uciążliwe. Pomyślałem - "masthew". Zimny prysznic w postaci ceny ponad 2000 zł zmusił mnie do poszukania alternatywy. Tańszy Phrozen sonic blade to wciąż ponad 1500 zł.
Ale pomysłowy Dobromir nie próżnował i wymyślił!
Jako że zdarza mi się umyć zęby od czasu do czasu, to żona kupiła mi szczoteczkę soniczną Philips Sonicare. No i czemu nie miałbym jej wykorzystać nie tylko do mycia uzębienia? W niecałe 10 minut zrobiłem sobie końcówkę z nożykiem - ze starej wymiennej końcówki usunąłem włosie przez odcięcie dremelem całego końca, rozciąłem plastik wzdłuż, wsunąłem ostrze skalpela, nawierciłem otwór i skręciłem całość wkrętem.
Wyobraźcie sobie że działa.
świetnie sobie radzi z podporami z żywicy Formlabs Standard Gray (innej nie mam). Ale pewnie z innymi poradzi sobie podobnie.
Filmik z prezentacji jest na YT tutaj:
Polecam każdemu, kto drukuje w SLA.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#5
Genialny patent. Ciekawe czy da się tym szlifować po uprzedniej wymianie ostrza na jakiś patyczek z przyklejonym papierem ściernym. A jeśli o papierze ściernym samoprzylepnym mowa to firma 3M takie produkuje. Kupiłem kiedyś 600 i 800 i świetnie się nimi szlifuje, w moim przypadku polistyren choć kupiłem je w sklepie ze sprzętem dla jubilerów/złotników/srebrników.

Ten filmik mnie chyba zmotywuje do odpakowania mojej szczoteczki sonicznej, którą zakupiłem ponad 2 lata temu i do tej pory nie chciało mi się jej wyciągnąć z pudełka. Nie wiem dlaczego ale jak coś już kupię zawsze czekam z odpakowaniem i użyciem tego czegoś aż się gwarancja skończy. Chciałem wstawić emotikonkę :gupi: ale niestety takiej nie znalazłem. :)
 

Podobne wątki