• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje osobówki - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Dzięki koledzy za wpisy i dyskusję. Postów o cenach nie będę usuwał, bo są one ważnym elementem naszych kolekcji. Szczególnie biorąc pod uwagę różnicę cen po latach widoczną w odsprzedaży z drugiej ręki.
Co do kupowania modeli PCX87, to mogę polecić sklep Pawła (Toysandmodels), bo są tam dostępne i nie ma dodatkowych kosztów wysyłki z Niemiec. :) Teraz patrzyłem na stronę tego sklepu i modele PCX są po 84 zł. klik
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Uważam, że Twój wpis raczej nie zaśmieca tematu kolegi, sam zwróciłeś uwagę na cenę, odniosłem się do tego. To jeśli miałby być kasowany, to łącznie z Twoim pierwszym, bo napisałeś nie do końca prawdę, to że są one dla Ciebie za drogie, nie wynika z tego co napisałeś.

Zbieram m.in. PCX, dlatego się wypowiadam i przeliczając 20 Euro ok 91 zł to wg. mnie cena przystępna, nawet kupując kilka modeli, można to ogarnąć, to nie jest tanie hobby, ale nie kupujemy po 10 szt tego samego modelu, tylko wybrane sztuki Nie znam cen przesyłek z Niemiec, kupuje sobie PCX na allegro ze smartem ;)
Kolego napisałem, że ceny są za wysokie, być może to tylko moje zdanie, a nie za drogie bo to pojęcie względne. Dla Ciebie, kiedy kupujesz pojedynczy model za 100zł cena jest do zaakceptowania. Ja chciałbym kupić od razu kilka i robi się już spora kwota. Jeżeli zbierasz miniaturki to na pewno zauważyłeś, że firm jest kilka i z każdej coś fajnego można wybrać. Myślę, że taki model nie powinien kosztować więcej jak 12 euro, jak dla mnie 20 euro to przesada i tyle w temacie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
przeliczając 20 Euro ok 91 zł to wg. mnie cena przystępna
Myślę, że kolegom chodzi nie o przeliczenie ceny z euro na złote, tylko o podstawową cenę: 20 euro za model samochodu to nie jest mało porównując z cenami innych producentów, które są bliżej 10-15 euro za model.

Co do modeli PCX, to polecam sklep Przystanek, gdzie dziś kupiłem od ręki takiego Passata, jak Maćka (ale w innym kolorze) za 82 zł. Trochę dziwnie, ale modeli samochodów trzeba szukać w kategorii "Akcesoria do makiet" - "Samochody i ciężarówki".
 

jacks

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
Myślę, że kolegom chodzi nie o przeliczenie ceny z euro na złote, tylko o podstawową cenę: 20 euro za model samochodu to nie jest mało porównując z cenami innych producentów, które są bliżej 10-15 euro za model.
Nikt nie produkuje, już modeli między 10-15 Euro, z nowych form jak modele PCX (mówimy o cenach katalogowych), obecnie od 17 Euro w Herpie, od 20 Euro Brekina/ PCX , Minichamps, Busch. Również starsze modele mają już wyższe ceny katalogowe, to samo dzieje się z modelami kolejowymi i artykułami modelarskimi, ceny rosną co roku.
Stąd moje stwierdzenie, że ceny PCX są przystępne. Można dalej kupić coś taniej, bo każdy sprzedawca indywidualnie ustala ceny / udziela rabatów / próbuje zaistnieć na rynku.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Nie śledzę produkcji modeli samochodów, bo aż tak bardzo w to nie wchodzę, ale widzę ceny w warszawskich sklepach (nie przeglądałem stron innych sklepów w Polsce), gdzie zdecydowana większość modeli samochodów osobowych mieści się w granicach 40-60 zł, więc to nie tak, że "można dalej kupić coś taniej". Ceny modeli PCX, powyżej 80 zł, to nadal raczej wyjątek. Ale każdy ma swoje zdanie na temat wysokości cen i nie zamierzam się o to spierać...
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
Umówmy się ceny to pojęcie względne dla jednych 80 za osobówkę to dobra cena dla mnie za wysoka szczególnie w odniesieniu do moich zarobków , za taką kasę mam dwie używane ciężarówki jak się dobrze uda wylicytować :) :) :)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
Czyli czterodrzwiowy samochód osobowy ze ściętym tyłem i klapą bagażnika otwieraną razem z tylną szybą to nie jest coupé?
To jak nazwiesz nadwozie tego Mercedesa CLA?


Zobacz załącznik 812909

Albo takiego BMW430?

Zobacz załącznik 812910
Prawda jest taka że producenci uraczyli nas taką mnogością że teraz jest bardzo trudno sklasyfikować dany rodzaj nadwozia i czasem jeśli producent nazywa sedana z klapą jako coupe to widocznie jest to coupe :) :) :) Chyba szkoda ognia na męczenie tego tematu :):) :)
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Fotka trójcy świetna, "pasek" prezentuje się równie dobrze. Ogólny odbiór modeli PCX pozytywny. To w temacie miniatur Maćka, prezentacje które podziwiam, głównie za ich staranność i dbałość o jakość zdjęć i opis.

Czy ten Passat to coupe? Raczej nie, chociaż opisy w sieci wskazują coś zupełnie innego i po wpisaniu Passat coupe ukazuje się w dużej ilości wspomniany model. Ogólnie to był hatchback, nazwę liftback zaczęto używać kilka lat później.

Co do cen.
Nie wiem kolego jakie modele zbierasz, ile masz ich w swojej kolekcji, ale dla mnie 100zł to już sporo. Tym bardziej, że chciałbym zamówić 4-5 modeli tej firmy, doliczając kw z Niemiec to blisko 550zł. W sumie to nic, ale nie dla każdego.
Przepraszam Maćku za zaśmiecanie, można wpis usunąć.
Jak koledzy wspomnieli są lepsze możliwości zakupu modeli, dodatkowo w kraju i jeśli od kolegi z forum to tym bardziej warto właśnie tam kupić.
U Helmuta zostawiłeś 550 złotych, u Pawła byś zostawił może z 440, z czego część tej kwoty to podatki zostawione w kraju. W twojej decyzji nie widzę ekonomicznego uzasadnienia.
Ja w przeliczeniu płacę 112 złotych (249kr) za PCX'a. Czy ceny są wysokie? Raczej nie, patrząc jak drastycznie wzrosło:
koszty produkcji, transportu, zatrudnienia, w niektórych przypadkach kursy walut.
Wszystko sprowadza się do wysokości zarobków i siły nabywczej pieniądza, należy pamiętać, że głównym odbiorcą produktu jest klient zarabiający kilka tysięcy Euro.
Uff, trochę się rozpisałem, sorki Maćku.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Żeby zakończyć cenowe dyskusje powiem, że za około 70 zł można sobie kupić gazetkowe modele osobówek w skali 1:43.
A wracając do skali 1:87 dziś jeszcze jeden model z PCX87. Tym razem staruszek - BMW 2000CS.

BMW 2000CS 001.jpeg
BMW 2000CS 002.jpeg
BMW 2000CS 003.jpeg
BMW 2000CS 004.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Dzięki koledzy za opinie. Miło mi, że modele się podobają. (y)

Weekend idzie, hotele się otwierają, to trzeba dostarczyć ich restauracjom owoce i napoje. ;)
Transport ruszył...

Syrena R20 001.jpeg
Syrena R20 002.jpeg
Syrena R20 003.jpeg
Syrena R20 004.jpeg
 

Podobne wątki