• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje małe SRK, czyli uniwersalny sterownik semafora i tarczy ostrzegawczej LED z zależnościami.

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
#1
Cześć.

Chciałem się pochwalić moim najmłodszym dzieckiem. Jest to coś dla analogowców. Sterownik semafora i tarczy ostrzegawczej z uzależnieniem od następnego semafora i drogi przebiegu.

 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
#2
Tak będzie wyglądał sterownik.
Wymiary 38 x 38mm.

IMG_20220428_214304.jpg


Płytka prototypowa, jeszcze ciepła i nawet nie umyta z pasty :)
IMG_20220428_214328.jpg


Jedna z opcji podłączenia kontrolerów.
Semafor wjazdowy z tarczą ostrzegawczą, uzależniony od wskazań semafora wyjazdowego.

Bez tytułu.png
 
Ostatnio edytowane:

Mike_W

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Na filmiku zobaczyłem, że czerwony przycisk podaje "Stój" a czarny przycisk służy do podania sygnału zastępczego. Natomiast na powyższym schemacie Przycisk "I" przy sterowniku opisany jest jako wspólny "Stój" / "Sz". Jak podłącza się czerwony i czarny przycisk do tego sterownika?
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
#4
Na jednym filmie jest poprzednia wersja sterownika.
Nowa wersja obsługiwana jest tylko trzema przyciskami.
Tak samo jak wejście jazda "na bok" działa odwrotnie w nowej wersji.
Jeśli połaczone jest z masą to semafor wyświetla Vmax
Ułątwia to komunikację z wieloma semaforami wyjazdowymi.
Umieścił bym to z poprawkami w temacie "Elektromechanika u Lucky'ego" a ten temat usunął, ale nie mam takich możliwości moderacyjnych.
Do sterownika dostępny jest aktualny opis konfiguracji i podłaczenia.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 12

Podobne wątki