• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#1
Zimowy przypływ chęci owocuje takim oto projektem.
Zarówno w H0 jak i 0
może uda się go włożyć do drukarki jeszcze w tym tygodniu.
Ale wcześniej muszę nanieść kilka dodatkowych części.

AH9.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#2
Projekt to już coś. Czekamy zatem na urzeczywistnienie tego projektu i 3mam kciuki za powodzenie(y) Jednocześnie zapisuję się na zakup wyrobu finalnego;)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#4
Zapowiada się bardzo ładnie (y) Trzymam również kciuki za ten projekt i jego realizację.
Jakby co to ja też zapisuję się na przynajmniej 1 sztukę tego AUTOSANA w skali H0.
 

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#5
Model który będzie uzupełnieniem autobusów z epoki PRL-u, wielu nabywców bardzo chętnie zakupi ten model.
Ja również ustawiam się w kolejce(y).
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#7
Dzięki Panowie za zainteresowanie modelem.
Jest to motywacja by wykonać go najlepiej jak potrafię. Model siedzi już w drukarce. A w zasadzie jego lewa połówka. Za 18 godzin będę wiedział czy uda się wydrukować za pierwszym podejściem. Martwią mnie trochę słupki bo są bardzo cieniutkie. Ale jestem dobrej myśli.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#9
Ech nie jest to takie proste. Lepiej mi idzie formowanie wirtualne niżeli namacalne.
Od środka widać liczne zadziorki są to pozostałości podpór które zostaną usunięte jeżeli uda się wierz dopracować.
kilak słupków się ułamało podczas zdejmowania z maszyny. Te zostaną dosztukowane.
Po delikatnym przeszlifowaniu mój wydruk wygląda następująco.
Podwozie wraz z wnętrzem jest już projektowane.
Szczerze to chętnie bym odsprzedał projekt cyfrowy w H0.
Fotek nie mogę dodać. Coś nie działa na forum :-(
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#10
Szczerze to chętnie bym odsprzedał projekt cyfrowy w H0.
Tak też się stało. Wszystkie znaki na na klawiaturze mówią, że Projekt został przekazany w inne ręce.
Nie zamyka to relacji z budowy Autobusu w skali H0. W wersji 0 budowę nadal prowadzę samodzielnie.
A tak wyglądał autobus przed przekazaniem. Na pewno zostanie ponownie wydrukowany. i obrobiony.
Wkrótce zaprezentuję wydruk 0
 

Załączniki

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#11
Wydaje mi się, że ten przód tego Autosana jest zbyt zaokrąglony i to bardzo mocno. W oryginale zaokrąglone są tylko "narożniki" a tutaj łuk jest nawet za światłami przeciwmgielnymi (w zderzaku) a powinno się kończyć te zaokrąglenie w miejscu "otworu" na te właśnie światła przeciwmgielne a w tym wydruku ciagnie się aż za "stopnie" na zderzaku.

Chciałem dodać zdjęcie aby zobrazować to o czym piszę ale niestety coś jest znowu z dodawaniem zdjęć na forum i nie można tego zrobić/dodać fotek :mad:
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#17
Jak tylko będzie można dodać fotki to wstawię. Ściany boczne są wypukłe/obłe/ zaokrąglone Jakokolwiek by to nazwać nie są płaskie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#19
A w odpowiedzi na pytania.
Na pewno będzie kilka gotowych modeli w malowaniach odpowiednich do okresu ich eksploatacji.
Będą również zestawy do samodzielnego montażu.
W zestawach znajdą się części fototrawione, gumowe, szybki. itp części.
Wersja miejska autobusu jest do rozważenia, i zależy od liczby chętnych na taką wersje.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki