• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moja skromna kolekcja

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
#1
Tyle już siedzę na forum, a jeszcze tu nic nie pokazywałem. Moja kolekcja jest biedna w stosunku do Waszych ale niestety nie mam tyle kasy, by kupować każdą nowość jak tylko się pokażę. Generalnie często musze rezygnować z niektórych lokomotyw, sprzedawać te "gorsze", by kupić te cenniejsze i ciekawsze. Cały poniższy tabor oczywiście jeździ po torowisku, a jak nie jeździ , to cieszy moje oczy w witrynie :) Do witryny zakupiłem ekspozytory z plexi oraz szpary uszczelniłem uszczelkami do okien. Muszę jeszcze popracować nad światłem. Nie będę pisał , co miałem, aktualnie moja kolekcja wygląda tak :
EU07-323 Piko 96378 z dekoderem jazdy ESU LokPilot V4.0
EU44-005 Piko 59917 z dekoderem jazdy Lenz Standard +V2
ST44-1240 Piko 52812 z dekoderem dźwięku ESU LokSound V5
Wagon restauracyjny IC ACME 52740
Wagon sypialny WLAB Tillig IC 74797
Wagon Y 2 klasa IC Piko 97604
Wagon Y barowy IC Piko 97607
Zestaw 2 patynowanych Eanosów z ładunkiem węgla Tillig 501660 AMC Exclusive
Sterowanie Roco Multimaus z centralką z21 Start, torowisko Piko

W planach skład pasażerki ( może TLK Karpaty ) i towarowy a jak wyprowadzimy się na swoje to zacznę makietę.
 

Załączniki

  • 1.003,3 KB Wyświetleń: 429
  • 1.005,7 KB Wyświetleń: 447
  • 1,1 MB Wyświetleń: 432
  • 1,1 MB Wyświetleń: 436
  • 1,2 MB Wyświetleń: 407
Ostatnio edytowane:
OP
OP
F

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
#8
Mała aktualizacja półki pasażerskiej w mojej witrynie. Doszła kuszetka Robo i dwójka Tilliga. I zaczyna robić się ciasno.
A jak w końcu zrobię torowisko na płycie, skład będzie jeździł :) Wiem, że restauracja ACME tam nie pasuje ale stoi tam czasowo by oko nacieszyć. Docelowo pójdzie pod skład Sobieskiego.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
F

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
#9
W końcu, po roku zbierania taboru, złożyłem swój pierwszy pełny skład skład TLK "Karpaty" w zestawieniu takim, jaki wyjeżdża z Zakopanego do Gdyni :) Prowadzi EU07-323 Piko z ESU Loksound V5, za nią sypialny Tillig 74797, dalej kuszetka Robo 244530, za nią 2 klasa Piko 97604, dalej 1 klasa Robo 2112110 i trzy dwójki Tillig 74837. Sorki za nie najlepszą jakość filmu ale nie mam innego urządzenia do nagrywania poza słabym smartfonem póki co. Tak, wiem, że dźwięk stukania o łączenia szyn idzie za wcześnie i światło za ostre :) Przy okazji i u mnie ujawniła się wada kuszetki Robo, która przy jeździe w jedna stronę ( chodzi o wychylenie wózków ) wypada na łukach. W drugą nie.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#10
A skąd ten dźwięk stukania kół na złączach? Czy to jest w programie dekodera, a jeżeli tak, to czy da się to wyłączyć?
 
OP
OP
F

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
#12
Dzis kolejne jazdy. Od ostatniego czasu doszedł jeden wagon, Tillig 501270, a końcowy Tillig 74837 dostał oświetlenie końca składu. Tak się prezentuje dziś. Na filmie zapowiedź stacyjna, wjazd składu na stację ( oczywiście teoretycznie ) i wyjazd.
 

Podobne wątki