• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Makieta GARAŻOWA z dodatkiem dioram

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Zanim coś napisze i zaprezentuję o mojej dioramie. Chciałbym wam pokazać co przypadkiem się zrodziło podczas próby wydrukowania semafora w skali Z :)
Model semafora w Nce. Jak widac na foto ma nawet wydrukowane daszki. Część z nich się połamała w transporcie. Uważam że temat jest rozwojowy.... co wy na to ;)
02-semafor.JPG

03-semafor.JPG
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#5
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#7
Zapytaj o rurki Piotrka (Inari)
Już nie aktualne. Użyję igieł pokazanych na fotkach powyżej. Koszt to chyba z 10 groszy :) uwielbiam modelarstwo na takim poziomie cenowym.....:)

Przystępując do tematu mojej nowej dioramy modułu obmyślam plan połączenia dwu skal. Chodzi o to że sam obiekt będzie w skali pośredniej 1:190 i umożliwi mi zamontowanie torów on Nki i od Zki. W tym celu testuje swoje kopytka do trzeciej szyny z wydruku 3D.
11-wiadukt grzegórzecka.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#9
Ten splot ma za zadanie ułatwić stawianie fotografowanie i zabawę taborem od N i Z na moim nowym obiekcie do którego sie przymierzam ;)
05-wiadukt grzegórzecka.JPG

07-wiadukt grzegórzecka.JPG

08-wiadukt grzegórzecka.JPG

13-wiadukt grzegórzecka.JPG


Ten wiadukt to wersja wstępna i już poszła do poprawki ;)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#11
Bajka! Już wiem, do kogo się zgłoszę, jak przyjdzie do stawiania światełek ;) Jeszcze tylko karzełki i będzie komplet! Wymiary karzełków już zdobyłeś, czy może przyda się pomoc?
 
Reakcje
21 1 1
#15
Z czego masz soczewki zobione ?
Druga sprawa za duzo pomalowales na czarno,.Nad ostatnim czerwonym pasem powinien byc kawalek bialej obudowy semafora a nie czarnej.Czarne to tylko tarcza tlowa .(sorry za pisownie ale nie mam polskich liter)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#16
Z czego masz soczewki zobione ?
Druga sprawa za duzo pomalowales na czarno,.Nad ostatnim czerwonym pasem powinien byc kawalek bialej obudowy semafora a nie czarnej.Czarne to tylko tarcza tlowa .(sorry za pisownie ale nie mam polskich liter)
Święta racja z tą białą obejmą słupa. Poprawię przy najbliższej okazji. Tarczę semafora psikałem sprayem i tak mi już zostało a to jeden cały element...

Soczewki no cóż to najtrudniejsza robota i bardzo żmudna. Zakraplanie dziur WIKOLEM po mini kropelce zajmuje trochę czasu :) Efekt mnie zadowala, a dioda przez to dobrze świeci.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#17

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#19
Soczewki no cóż to najtrudniejsza robota i bardzo żmudna. Zakraplanie dziur WIKOLEM po mini kropelce zajmuje trochę czasu :) Efekt mnie zadowala, a dioda przez to dobrze świeci.
Szymon - a może warto spróbować Clear-fixa - masz i tak próbne wydruki więc najwyżej stwierdzisz że to nie to... Aplikuje się prosto wykałaczką i jak ma kropelka z czymś dookoła styczność to się trzyma i nie wypływa.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#20
Wiem cos na ten temat .Ja zastosowałem podwójną kalkę techniczną sklejoną cyjanoakrylem.
Moje semafory w TT
Zobacz załącznik 470998
mareks69 - piękna robota ;) Zainteresował mnie sposób mocowania rurki do płytki PCB. Czy możesz zrobić foto tego elementu i od góry i od dołu ;)

Czy twoje semafory świecą ? Czy maja wszystkie możliwe światła wsadzone ??

Szymon - a może warto spróbować Clear-fixa - masz i tak próbne wydruki więc najwyżej stwierdzisz że to nie to... Aplikuje się prosto wykałaczką i jak ma kropelka z czymś dookoła styczność to się trzyma i nie wypływa.
Pawle nie wiem czy to dobre wyjście. W mej pamięci mam obraz semafora z mlecznymi kloszami od świateł. A Clear-Fix spowoduje że będą przeźroczyste i ciemne. Te białe kropki na tarczy semafora jakoś go tak rozjaśniają i ożywiają ;) Po za tym póki co nie mam Clear-Fixa, a Wikolu mam całe wiadro 1 kg ;)
 

Podobne wątki