• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Moduły w H0

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#41
Coś takiego, może wtedy dać łagodniejszy łuk i nie będzie jazdy po odwrotnych łukach
1543616985557.png
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#45
Może by tak zastosować łagodny łuk R9 lub zastosować rozjazd typu Y + odcinek prosty i będzie git.
Coś czuję, że z tą wstawką prostą będzie problem, ale pomyślałem dokładnie o tym samym rozwiązaniu z wykorzystaniem rozjazdu łukowego dwustronnego symetrycznego:

IMG_20181130_203528_resized_20181130_083638547.jpg


Nadal nie będzie to do końca po "kolejowemu", ale będzie wyglądać lepiej niż obecny układ, a także będzie "bezpieczniejszy" dla taboru po nim się poruszającego.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#46
Coś czuję, że z tą wstawką prostą będzie problem, ale pomyślałem dokładnie o tym samym rozwiązaniu z wykorzystaniem rozjazdu łukowego dwustronnego symetrycznego:

Zobacz załącznik 613034

Nadal nie będzie to do końca po "kolejowemu", ale będzie wyglądać lepiej niż obecny układ, a także będzie "bezpieczniejszy" dla taboru po nim się poruszającego.
Brawo, zdecydowanie lepiej.
 
OP
OP
P
Reakcje
75 0 0
#47
Koty są wredne, ale czy aż tak.....


Jeden kot, któremu uratowałem żywot, podziękował ... czekam jeszcze 48h niech przemówi lidzkim.

Szukam kto by się chciał się podjąć naprawić
SM42 - lamy 2 szt i barierki + dołożyć dźwięk
ET22 - jeden bufor i 2 okienko na winklach jedno mam drugie wcieło
BR253 - szyba czołowa ...
Pozdrawia wszystkich na te święta .
Piotr
p.s. Uważajcie na koty, wątek wrzucam tu bo wcześniej z umieściłem nie tam gdzie chciałem.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#52
Koty są durne i fałszywe. Głaszczesz typa, a za chwilę podrapany jesteś ot całe koty. Nie lubię kotów.
Durni są ludzie, którzy mają pretensje o to, że nie ogarniają czyichś zachowań, w tym zwierzęcych ;) Owszem, czasem są po prostu głupie, ale to tak jak i ludzie. Nie ma to nic wspólnego z wrednością czy mityczną fałszywością kotów.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#53
Durni są ludzie, którzy mają pretensje o to, że nie ogarniają czyichś zachowań, w tym zwierzęcych ;) Owszem, czasem są po prostu głupie, ale to tak jak i ludzie. Nie ma to nic wspólnego z wrednością czy mityczną fałszywością kotów.
Nie wiem czy to ważne ale nazwałeś mnie durniem, nie ładnie. Łapkę w dół mam głęboko w ..., możesz powielić czynność. Mam to gdzieś. Zdania i tak nie zmienię na temat tych futrzaków. Jeżeli jesteś zadowolony z demolki, którą Ci zafundował to Twoja wajcha.
Wesołych Świąt.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#54
Nie wiem czy to ważne ale nazwałeś mnie durniem, nie ładnie. Łapkę w dół mam głęboko w ..., możesz powielić czynność. Mam to gdzieś. Zdania i tak nie zmienię na temat tych futrzaków. Jeżeli jesteś zadowolony z demolki, którą Ci zafundował to Twoja wajcha.
Wesołych Świąt.
Widzisz, mnie koty nie fundują demolek w modelach bo wiem, że model trzeba przed kotem schować :D To dość prosta zależność. A dlaczego nazwałem Cię durniem (choć w tym wypadku tylko odwróciłem w Twoją stronę wykorzystaną przez Ciebie inwektywę) masz w poście dość jasno wytłumaczone.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#55
Widzisz, mnie koty nie fundują demolek w modelach bo wiem, że model trzeba przed kotem schować :D To dość prosta zależność. A dlaczego nazwałem Cię durniem (choć w tym wypadku tylko odwróciłem w Twoją stronę wykorzystaną przez Ciebie inwektywę) masz w poście dość jasno wytłumaczone.
Nie pytałem dlaczego, tylko stwierdziłem, że nazwałeś mnie tak a nie inaczej.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#56
Koty to bardzo ciekawskie stworzenia, szczególnie co do obiektów, które mogą się poruszać. Mam w domu cztery sztuki, I póki co więcej zniszczeń zafundowało mi w modelach młodsze rodzeństwo niż wspomniane koty. Co więcej - nauczone od małego unikają pokoju z makietą i zwyczajnie obserwują z progu co się dzieje. Trzeba małym draniom zapewnić zajęcie w ciągu dnia i nie będzie problemu z nadmiarem energii... A mają jej sporo. Stąd też mam ich tyle - same sobie nawzajem wyczerpują baterie bez większych szkód dla otoczenia ;) no i bardzo szybko uczą porządku w domu :D
 

Podobne wątki