• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modernizacja linii Poznań-Wolsztyn

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
49 0 0
#1
Planowana na przyszły rok modernizacja linii kolejowej z Poznania do Wolsztyna ma rozpocząć się już za miesiąc! http://parowozy.com.pl/februar2010/wyborcza18022010.jpg (ze strony parowozy.com.pl)

Tak więc wszyscy miłośnicy parowozów którzy chcą się planowcem przejechać niech czym prędzej przypierniczają do WL. Modernizacja wiąże się z zamknięciem linii na ok. rok, a czy później parowozy na nią wrócą - nie wiadomo, była już swego czasu dyskusja aby wszystkie połączenia obsługiwały szynobusy, a parowozy tylko pociągi turystyczne.

W każdym razie podczas modernizacji parowozy nie będą prawdopodobnie wcale obsługiwać ruchu planowego! Co prawda jest nikła szansa że zamiast jednej pary do Leszna prowadzonej przez spalinówkę pojedzie parowóz, jednak znając życie nie zakładałbym takiego scenariusza. Tak więc zobaczenie "ciepłego" parowozu będzie właściwie niemożliwe (za wyjątkiem parady i kilku pociągów specjalnych których w tym roku prawie nie ma).
 
OP
OP
krzychu12231

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
49 0 0
#2
Miałem dziś okazję przejechać się tą trasą z Poznania do Wolsztyna, Pt47-65+Bipa.
Jak już wcześniej zauważyłem trasa w fatalnym stanie, na znacznej części ograniczenie do 50km/h, taki przechył że wszystko ze stolików leci (w Bh bo w Bipie ich nie ma). Szyny też "fajne", nie ma mowy o żadnym miarowym stukocie kół, tu walnie, tam trzaśnie, podrzuca jak cholera. A potem się dziwić że w 2 dni 11 resorów tendra przy Pt47 wymieniono :D

Fajny był kierownik: ludzie zgłaszali że za gorąco to ustawił na 0 przełącznik ogrzewania.... elektrycznego :D

PS. Nie wiem czy wiecie ale na Pt47 prócz parowej gwizdawki założyli syrenę powietrzną jak w spalinowych/elektrycznych. Fatalna sprawa. Na szczęście podczas dzisiejszej jazdy użyli jej tylko 5 razy, poza tym gwizdawka. Wiedziałem o tym i chciałem pogadać z maszynistą ale niestety na dworzec dotarłem prawie w ostatniej chwili.

Załączam kilka fotek:
 

Załączniki

PiterZ

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
W zeszły weekend byłem w Poznaniu, a dokładniej pod Poznaniem w miejscowości Wiry, przez którą begnie linia kolejowa. Rano obudził mnie dwa razy gwizdek parowozu, więc chyba jeszcze tamtędy kursują. Szkoda tylko, że była parszywa pogoda, bo chętnie bym strzelił jakieś fotki :(
 

Podobne wątki