• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele których pewnie nigdy nie dokończę, czyli jak nie stać marnym modelarzem.

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.113 508 29
#1
Wymyśliłem sobie absolutnie fikcyjna stację, z taborem wykonanym z głowy, budynek stacyjny miał być wzorowany na stacji z filmu Kusturicy pt. "Życie jest cudem" przy wydatnej pomocy Kolegi Meggido wziąłem się raźno za robotę, niestety ten drugi we mnie nie chce ze mną współpracować i wyszło jak wyszło, ale jeszcze nie umieram, chyba.

Wszystko w fazie konstrukcji, wygląda niezbyt imponująco.

P1290055.JPG


Dach wytłoczył się ciut za krótki i lekko się wygiął.

P1290056.JPG


Tłoczone z miedzianej blachy ramki reflektorów i obudowy chłodnic silnika.

P1290065.JPG


CDN.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.673 141 0
#2
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.113 508 29
#3
Widzę oczyma wyobraźni to motorowe cudo w kolorach bordowym na dole i kremowym na górze z napisem Ferrovia delle Luna, całkowity misz masz.
A kto tu z obecnych pamięta Sheparda i jego modele odlewane z żywicy, jeśli to niewielu, a pewnie nikt, wszak tu sami miszczowie czczych gadek i pobożnych życzeń, a robił i takie "cuda".

P1290067.JPG


I blachy produkcji Efc-Loko do tejże lokomotywki.

P1290070.JPG


Zatrzymała się w rozwoju jakoś tak.

Dwie kabiny parowozu Las i "motorak" który muszę skończyć jako uzupełnienie mojej dioramki, bez napędu, statyczny.

P1290068.JPG


Cierpliwości już niewiele do pokazania choć pudła, pudełeczka, tajemnicze szkatuły kryją niezliczone dowody na to że nie zawsze chcieć to móc`, ale .... .
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.113 508 29
#4
Cysterna do przewozu melasy i węglarka z Rogowa, do cysterny były cztery maźnice gotowe, została jedna.

P1290059-crop.JPG


Trzy albo cztery lokomotywki V10C przyrząd do lutowania ostoi, kopyta do tłoczenia czół przedziału maszynowego, i te już zrobione, ostoja i inne pierdoły.

P1290063-crop.JPG


Zvolackowy Mbd1 znaczy jego projekt i trawionki nie wiem czyjego autorstwa, wiem kto nie zrobił modelu.

P1290071-crop.JPG


Zanim ktoś pomyślał żeby zrobić model wagonu A208P który zejdzie na tzw. pniu my z młodym go prawie zrobiliśmy, pomiary w Rogowie, moje szkice, projekt mój syn, trawienie Efc -Loko, można było go zrobić , można ale czy był sens.

P1290074-crop.JPG


I wiele innych w pomroce dziejów zanikłych, skupiajcie się na pracy, nie twórzcie klubów stowarzyszeń itp. chorych tworów, egoistycznie skupiajcie się na sobie i pracy dla siebie, może coś z tego będzie, a tak to nawet wielu "spadkobierców" nie będzie wiedziało kim jesteście i co zrobiliście. Choć tak naprawdę to i tak skończy się to tak samo, w pudle lub słoiku.

Miłego dnia.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.213 3 1
#6
A kto tu z obecnych pamięta Sheparda i jego modele odlewane z żywicy, jeśli to niewielu, a pewnie nikt, wszak tu sami miszczowie czczych gadek i pobożnych życzeń, a robił i takie "cuda".
Chyba nigdy nie widziałem tego modelu złożonego - on chyba nigdy nie wyszedł z fazy projektu. Skala jest dość niszowa, chociaż kiedyś się do niej przymierzałem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor wąskotorowy 7

Podobne wątki