• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy serii SM41 z kartonu w skali H0

OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.361 1 0
#2
Druga SM41 z kartonu w skali H0 z GPMu. Model w całości malowany z metalowymi kołami łożyskowanymi w rurce z Plastcrutu. Model swobodnie toczy się po torowisku.Zwaloryzowany na podstawie fotek z netu.Jeden z trudniejszych jakie zrobiłem.Zresztą,cała seria SMek w tej skali jest trudna w budowie i waloryzacji.Model malowany kolorem yellow olive.Jeżeli ktoś zna konkretne numery farb Vallejo lub Gunze to mógłby podać.W szczególności niebieskie i fiolet.Oczywiście bez zbędnego gadania.Wiem że na forach dużo się na ten temat pisało ale na ogół kończy się na RAL.Może odpowiedniki w sprayu Tamiyi.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
83 1 0
#6
Czesc ! Czy do waloryzacji byly dodane jakies "trawionki" , jak tak to jakie ? oczywiscie jak mozna wiedziec.
Model SUPER WYPAS!!! (y) . Powodzenia w dalszych pracach. Mattia
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.361 1 0
#7
Fototrawione tylko żaluzje.Co do zderzaków to wzięte od RB model,kinetyczne.A propos zderzaków,czy są jakieś rysunki przedstawiające zderzaki z danej epoki?
 

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#8
Wygląda wspaniale, naprawdę podziwiam (y)
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale gdzieś ją już chyba kiedyś oglądałem :D
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Wygląda jak nie w H0. Gratuluję precyzji i cierpliwości. Jak zrobiłeś ryflowanie blachy, jeśli można wiedzieć?
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.361 1 0
#11
Lokomotywa skończona była dzisiaj, tak że oglądałeś inną, z numerem 175.Też moją.Fototrawione są żaluzje ,wentylator i wwykładzina podestów.Reszta to papier i pręty plastcrutu.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Obserwując Twój model prawie czuję zapach smarów, sadzy i ropy. To czego mi brakuję w modelach a jest dla mnie niesamowicie klimatyczne w realnej kolei.
Tabliczki faktycznie jakoś odstają od reszty, wydają się z innej bajki ;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
5.083 33 1
#15
Fototrawione tylko żaluzje.Co do zderzaków to wzięte od RB model,kinetyczne.A propos zderzaków,czy są jakieś rysunki przedstawiające zderzaki z danej epoki?
Te które montowane były dla II epoki były właśnie takie smukłe jak w Twoim modelu. SM41 trafiły do Polski w latach 50-tych czyli epoka IIIb .Łatwo to wyłapać przeglądając stare fotki z dziejów PKP. Nawet eksponat (właśnie SM41-01) ma inne zderzaki
na fotce poniżej(źródło:http://www.gagarinek.cal.pl/galeria/displayimage.php?album=224&pos=2)
Ja bym je wymienił na wyrób p.Kluby i będzie git(y) No i tabliczki o których pisał Przemek-faktycznie trochę toporne.Jak byś chciał je zmienić na fototrawione to napisz do mnie na PW bo chyba mam nawet ten numer a jak nie 01 to na pewno inny muszę sprawdzić
 

Załączniki

Heaven1973

Aktywny użytkownik
Reakcje
9 1 1
#16
Ładny okaz, aż dziw mnie bierze,
i pomyśleć, gdy bylem mały...
trzymałem "kierownicy" w SM41 st. Poznań - Garbary... kilka metrów w te i w druga stronę jechałem:)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
5.083 33 1
#18
Kolego modrzew mogę potwierdzić na 100% mam tabliczki fototrawione do oznaczenia SM41-01, jeżeli chcesz wymienić na takie to zapraszam na PW.
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.361 1 0
#19
Tabliczki i zderzaki muszą pozostać takie jakie są.Wymiana nie wchodzi w grę ponieważ klej CA nie odpuści a delikatność konstrukcji też na to nie pozwala.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 2
Tabor 12
Tabor 60
Tabor 60

Podobne wątki