• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

G 1:22.5 Model lokomotywy do składania

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#3
Z tego co przy pomocy internetowego tłumacza z niemieckiego wyczytałem wynika, że będzie 120 numerów z częściami do budowy lokomotywy RC i 30 numerów z dioramą stacji. Ta diorama licha jakaś ale pewnie w prenumeracie nie da się jej pominąć choć mogę się mylić. Ciekawy jest pilot RC, ma wbudowany ekranik i na filmie widać obraz z kamery zainstalowanej chyba koło budki maszynisty na wysokości kół.

120 X 13,99 EUR = 1678,8 EUR sama lokomotywa

150 X 13,99 EUR = 2098,5 EUR komplet z dioramą

Nie wygląda to źle, wychodzi 60 EUR na miesiąc.

Nigdy nie prenumerowałem takich kolekcji wiec ciekawi mnie czy płaci się z góry za całość czy miesięcznie albo jeszcze inaczej ?

Tyle że model dostępny będzie tylko w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Luxemburgu, ale to chyba chodzi o kioski. Nie mam teraz czasu wczytywać się w szczegóły ale dziwne byłoby gdyby nie dało się tego kupić wysyłkowo z innego kraju ale to są Niemcy wiec jak tak sobie ustalili to być może się nie da.

EDIT: No i zamawiając prenumeratę przez stronę można wybrać tylko te 4 wspomniane kraje. Ci Niemcy !
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#5
To tak mniej więcej cena 4-5 lokomotyw z dźwiękiem w H0.

Albo inaczej:

30 X 15,50 = 465 PLN miesięcznie

4 X 13,99 EUR w przybliżeniu 60 EUR X niech będzie 5 PLN = 300 PLN miesięcznie

A co kosztuje 15,50 PLN ? Paczka papierosów, którą codziennie ostatnio wypalam. Czas rzucić to świństwo i przerzucić cię na II-kę :)
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#6
Oj Mafo, zamieszałeś a raczej namieszałeś mi w głowie przez podanie tego linku ;)

Szybka kalkulacja ceny "ringu" o wymiarach 15m X 6m w wariancie torów 64mm oraz podwójnego 64mm+45mm po którym można też pojeździć jedynką oraz ogrodówką (G).

64mm-tory.jpg


Mam nadzieję że się nie pomyliłem w zebraniu cen i kalkulacjach.

Czyli za "jedyne" 4000 EURo z groszami można wkroczyć w świat "dwójki" :cool:

No ale gdzie wagony ?

Pewnie po lokomotywie się jakieś pojawią choć pewności mi brak.

Ale ... koła do wagonów można przecież kupić
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#7
Kolego Tempest, popieram Cię w kwesti zerwania z nałogiem, ale zostań przy skali 0, za tą sumę możesz mieć dwa parowozy i jeszcze trochę zostanie Ci na wagony.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#9
Dziękuję za podrzucenie pomysłu wykorzystania kominka jako miejsca prezentacji modeli. :)

Postanowiłem wdrożyć go dziś w życie ale z braku modelu parowozu normalnotorowego w skali 1:22,5 wykorzystałem model parowozu wąskotorowego w tejże skali

LBG_na_kominku_1.jpg


a problem braku rolek - po których mogłyby się toczyć koła modelu - rozwiązały dwa pudełka po zapałkach, kawałek tektury i dwa spinacze biurowe

LBG_na_kominku_2.jpg


dzięki czemu można sobie teraz model "puszczać" tak w dzień

LBG_na_kominku_3.jpg


jak i w nocy

LBG_na_kominku_4.jpg


ale nie dłużej niż przez 2 minuty bo strasznie hałasuje a dopiero przy prędkości maksymalnej jakiś tam dym z komina się wydobywa.

:cool:
 
Reakcje
59 2 0
#10
Ale o co się oburzacie ?
60 euro miesięcznie to mniej niż koszt kartonu papierosów Marlboro (75 euro) - czyli 10 paczek.
Jaki palacz nie wypala 10 paczek miesięcznie ??
Piwo kosztuje średnio 4 euro za 0.5l - czyli 7.5l piwa

To naprawdę dużo ?
Owszem jak przeliczycie to na złotówki to to trochę jednak jest - ale to po przeliczeniu...
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#15
"Data zakończenia sprzedaży promocyjnej: 20.06.2024 r." - no to jest trochę czasu na zastanowienie się. A potem przez 3 lata oczekiwanie na kolejną paczkę ;) Następnie jeszcze rok na przeróbkę: Pm1-1 lub Pm2-35.
 
Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#20
W handlu (Empik - ostatnio widziałem 126p) będzie drożej i nie dostaniesz bonusów. Jeżeli wogóle będzie dostępny...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:22.5 (II) 42
Skala 1:22.5 (II) 0

Podobne wątki