• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MicroCity Smartcontrol

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.351 18 9
#2
Ciekaw jestem waszej opinie
Jeśli chodzi o projekt strony www i zgodność z najnowszymi trendami - masz mocną 5-tkę.
Ale jeśli chodzi o zawartość merytoryczną, to jest tam tylko marketingowy bełkot, z którego nic nie wynika. Nie ma tam żadnych konkretnych informacji, schematów, opisów. Tylko slogany w stylu: "dziesiątki godzin na eksperymentach", "chmura", "mobilne", a wszystko będzie "tanie i bajecznie proste". To ostatnie słyszałem już zbyt wiele razy, żeby uwierzyć....
Na stronie są dwa linki, z czego jeden prowadzi do FB, a drugi do strony usiłującej wyłudzić mój e-mail. Dziękuję, postoję....
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.382 463 29
#3
jest tam tylko marketingowy bełkot, z którego nic nie wynika
W dodatku pisany "po polskiemu", z dużą liczbą błędów zarówno językowych ("BUDUJE AUTORSKI SYSTEM MICRO CITY SMARTCONTROL!" - kto buduje?), jak i merytorycznych - nieprawidłowa terminologia, jak "torowisko", "zwrotnice" (powinno być "rozjazdy") "potrójne" (nie ma takich) itd.
 
OP
OP
microcity

microcity

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Jeśli chodzi o projekt strony www i zgodność z najnowszymi trendami - masz mocną 5-tkę.
Ale jeśli chodzi o zawartość merytoryczną, to jest tam tylko marketingowy bełkot, z którego nic nie wynika. Nie ma tam żadnych konkretnych informacji, schematów, opisów. Tylko slogany w stylu: "dziesiątki godzin na eksperymentach", "chmura", "mobilne", a wszystko będzie "tanie i bajecznie proste". To ostatnie słyszałem już zbyt wiele razy, żeby uwierzyć....
Na stronie są dwa linki, z czego jeden prowadzi do FB, a drugi do strony usiłującej wyłudzić mój e-mail. Dziękuję, postoję....
Serio?? No widzę że się wysiliłeś, a chociaż przetestowałeś aplikacje? Czy tylko chciałeś wyrazić "konstruktywna krytykę" w dodatku nie na temat?
 
OP
OP
microcity

microcity

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
W dodatku pisany "po polskiemu", z dużą liczbą błędów zarówno językowych ("BUDUJE AUTORSKI SYSTEM MICRO CITY SMARTCONTROL!" - kto buduje?), jak i merytorycznych - nieprawidłowa terminologia, jak "torowisko", "zwrotnice" (powinno być "rozjazdy") "potrójne" (nie ma takich) itd.
No szok literówki i określenia nie takie, a jak aplikacja? Testowałeś? Jestem programistą a nie polonistą

Przykro mi, ale nie interesuje mnie czepialstwo językowe, dla mnie liczy się to co mój projekt może wnieść dla osoby nie znającej się na elektronice i programowaniu. Chcę jej dać możliwość łatwego sterowania makietą i to jest mój cel!
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 3 0
#6
"Wersja beta już jest i działa na mojej makiecie"

Może nam to pokaż, zamiast opisywać.
Jestem daleki od sterowania cyfrowego (zwłaszcza tabletem/smrtfonem) rozjazdami, semaforami i pozostałą infrastrukturą, ale zaciekawiło mnie to Twoje rozwiązanie.
 

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
440 1 0
#7
Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Wszedłem na stronę i faktycznie marketingowo wygląda to ciekawie, może poza błędami językowymi, które też nie powinny mieć miejsca. Brak dbałości o szczegóły może wiele sugerować o przyszłych produktach czy usługach. Od razu odpowiem, nie testowałem aplikacji, ale jak już wcześniej wspomniano poza marketingowymi sloganami nie ma tam nic co by mnie zachęciło, aby poświęcić swój czas na testowanie. Kolorowych reklam dzisiaj mamy wiele na każdym kroku, duża część jeśli nie wszyscy modelarze siedzą w temacie dosyć głęboko i prędzej chyba trafią do nich konkrety, jakaś zajawka, filmiki pokazowe, zdjęcia, schematy itd. niż "marketingowy bełkot" (nie podoba mi się to określenie:p).
Na pewno zrobiłeś kawał dobrej roboty, ale zamiast się obrażać zwyczajnie pokaż to, czego oczekują potencjalni klienci, tym bardziej, że w różny sposób, ale jednak próbują Ci to powiedzieć;)
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.351 18 9
#8
Serio?? No widzę że się wysiliłeś, a chociaż przetestowałeś aplikacje?
Kolego, poprosiłeś o opinię, to dostałeś.
A co do testowania, to napisałem przecież - link prowadzi "do strony usiłującej wyłudzić mój e-mail". W dobie wszechobecnego phishingu nie podaję żadnych danych osobowych na nieznanych stronach. Jako programista powinieneś też znać takie podstawowe zasady bezpieczeństwa informacji.

Dołączam się do prośby @Lucky - piszesz, że masz nagrane "instructional videos". Pochwal się nimi.
 
OP
OP
microcity

microcity

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#9
"Wersja beta już jest i działa na mojej makiecie"

Może nam to pokaż, zamiast opisywać.
Jestem daleki od sterowania cyfrowego (zwłaszcza tabletem/smrtfonem) rozjazdami, semaforami i pozostałą infrastrukturą, ale zaciekawiło mnie to Twoje rozwiązanie.
Zapraszam na moją grupę na FB, są tam dostępne filmy/schematy i inne ciekawostki :)
Po założeniu konta w aplikacji na www.microcity.app w centrum pomocy też znajdziesz filmy w których prezentuję aplikację oraz zasady działania.

Grupa FB: https://www.facebook.com/groups/540921637443274

Obecnie strona www jest tylko wizytówką projektu, niebawem zostanie rozbudowana o Blog/Forum.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
microcity

microcity

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Kolego, poprosiłeś o opinię, to dostałeś.
A co do testowania, to napisałem przecież - link prowadzi "do strony usiłującej wyłudzić mój e-mail". W dobie wszechobecnego phishingu nie podaję żadnych danych osobowych na nieznanych stronach. Jako programista powinieneś też znać takie podstawowe zasady bezpieczeństwa informacji.

Dołączam się do prośby @Lucky - piszesz, że masz nagrane "instructional videos". Pochwal się nimi.
Chyba trochę przesadzasz z tym wyłudzeniem adresu e-mail :) Jest regulamin, prowadzę legalną firmę więc o jakim wyłudzeniu mówisz?
Rejestracja jest dobrowolna i darmowa :) Dostęp do aplikacji też jest darmowy.
 
OP
OP
microcity

microcity

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Wszedłem na stronę i faktycznie marketingowo wygląda to ciekawie, może poza błędami językowymi, które też nie powinny mieć miejsca. Brak dbałości o szczegóły może wiele sugerować o przyszłych produktach czy usługach. Od razu odpowiem, nie testowałem aplikacji, ale jak już wcześniej wspomniano poza marketingowymi sloganami nie ma tam nic co by mnie zachęciło, aby poświęcić swój czas na testowanie. Kolorowych reklam dzisiaj mamy wiele na każdym kroku, duża część jeśli nie wszyscy modelarze siedzą w temacie dosyć głęboko i prędzej chyba trafią do nich konkrety, jakaś zajawka, filmiki pokazowe, zdjęcia, schematy itd. niż "marketingowy bełkot" (nie podoba mi się to określenie:p).
Na pewno zrobiłeś kawał dobrej roboty, ale zamiast się obrażać zwyczajnie pokaż to, czego oczekują potencjalni klienci, tym bardziej, że w różny sposób, ale jednak próbują Ci to powiedzieć;)
Ja się się obrażam ;) błędy językowe poprawie :)

Zapraszam na moją grupę na FB, są tam dostępne filmy/schematy i inne ciekawostki :)
Po założeniu konta w aplikacji na www.microcity.app w centrum pomocy też znajdziesz filmy w których prezentuję aplikację oraz zasady działania.

Grupa FB: https://www.facebook.com/groups/540921637443274

Obecnie strona www jest tylko wizytówką projektu, niebawem zostanie rozbudowana o Blog/Forum.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.351 18 9
#12
Jest regulamin, prowadzę legalną firmę więc o jakim wyłudzeniu mówisz?
Faktycznie, jest "Polityka prywatności". Ale jest ona moim zdaniem źle podlinkowana, jakby dotyczyła wyłącznie newslettera. Dopiero z jej treści wynika, że jest to ogólna klauzula RODO.

Zapraszam na moją grupę na FB, są tam dostępne filmy/schematy i inne ciekawostki..
This Group is Private
Join this group to view or participate in discussions.

Mnie osobiście wyklucza to z grona Twoich potencjalnych klientów. Nie mam tam konta m.in. ze względu na politykę prywatności tej firmy.
Mimo to życzę powodzenia w projekcie.
 
OP
OP
microcity

microcity

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#14
Poniżej schemat co potrzebujesz, aby zacząć zabawę z aplikacją MicroCity Smartcontrol.
Każdy sterownik PCA9685 daje nam 16 kanałów.

Do arduino możesz podłączyć 64 sterowniki PCA9685 co daje Ci łącznie 1024 kanałów do których podłączyć serwomechanizmy / diody led.
Dodatkowo ostatnia aktualizacja aplikacji dała możliwość sterowania standardowymi wyjściami (pinami) w Arduino, dzięki czemu można je wykorzystać do sterowania np przekaźnikami wł/wył, np na potrzeby wytwornic dymu, napędów conrada, itp.

Dalsze rozbudowy w toku. Zapraszam do testów.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 3 0
#15
Czyli Twój system opiera się o Arduino + płytki rozszerzeń (klasyka), które trzeba sobie samemu "ogarnąć", a kupuje się u Ciebie aplikację pozwalająca na sterowanie nimi, tak?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.382 463 29
#16
Serio?? No widzę że się wysiliłeś, a chociaż przetestowałeś aplikacje?
No szok literówki i określenia nie takie, a jak aplikacja? Testowałeś?
No, nieźle jak na początek. W ten sposób nowy kolega nie zachęci (przynajmniej mnie) do bliższego zainteresowania się jego wyrobami. Niczego nie testowałem, bo nawet nie wiem, jak mógłbym to zrobić - ze strony nic w tej sprawie nie wynika. Na FB konta nie mam i nie zamierzam mieć, więc ta droga też nie dla mnie (i nie dla wielu innych, nieco starszych użytkowników - potencjalnych klientów).
Jestem programistą a nie polonistą
Przykro mi, ale nie interesuje mnie czepialstwo językowe
Bycie programistą nie usprawiedliwia nieznajomości języka polskiego.
Ja się się obrażam ;) błędy językowe poprawie :)
Z tym poprawianiem to chyba będzie słabo, skoro w obietnicy poprawy też jest błąd: ja błędy poprawię, nie poprawie.
Czyli Twój system opiera się o Arduino + płytki rozszerzeń (klasyka), które trzeba sobie samemu "ogarnąć", a kupuje się u Ciebie aplikację pozwalająca na sterowanie nimi, tak?
I to ma być
dla osoby nie znającej się na elektronice i programowaniu.
???
I na koniec: przed zamieszczeniem wpisu na forum proszę się zastanowić, co się chce napisać, a nie wstawiać po kilka wpisów jeden za drugim w odstępie kilku minut.

Z mojej strony to wszystko, kolega @microcity skutecznie mnie zniechęcił do dalszego studiowania jego twórczości.
 
OP
OP
microcity

microcity

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#17
Czyli Twój system opiera się o Arduino + płytki rozszerzeń (klasyka), które trzeba sobie samemu "ogarnąć", a kupuje się u Ciebie aplikację pozwalająca na sterowanie nimi, tak?
Dokładnie tak to działa, prosty system który robi co trzeba, a jego elementy są tanie i ogólnie dostępne.

Aplikacji się nie kupuje, ponieważ aplikację udostępniam za free. Nie zarabiam na tym.

Cały czas go rozbudowuje i ulepszam głównie na własne potrzeby.

Opowiedziałem o nim kilku osobą i spotkałem się z ich zainteresowaniem, dlatego postanowiłem udostępnić projekt światu.

W niedalekiej przyszłości będą dostępne do kupienia pakiety startowe, na zasadzie plug&play, dla osób które po prostu chcą połączyć wtyczki i tyle, może dojdą inne ciekawe opcje płatne ale to już czas pokaże.

Mam już trochę użytkowników z którymi budujemy społeczność, którzy testują i używają systemu na własnej makiecie i są pod wrażeniem prostoty i elastyczności a to mi sprawia dużą frajdę, przy okazji budujemy fajny projekt.
 
OP
OP
microcity

microcity

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#18
No, nieźle jak na początek. W ten sposób nowy kolega nie zachęci (przynajmniej mnie) do bliższego zainteresowania się jego wyrobami. Niczego nie testowałem, bo nawet nie wiem, jak mógłbym to zrobić - ze strony nic w tej sprawie nie wynika. Na FB konta nie mam i nie zamierzam mieć, więc ta droga też nie dla mnie (i nie dla wielu innych, nieco starszych użytkowników - potencjalnych klientów).


Bycie programistą nie usprawiedliwia nieznajomości języka polskiego.

Z tym poprawianiem to chyba będzie słabo, skoro w obietnicy poprawy też jest błąd: ja błędy poprawię, nie poprawie.

I to ma być

???
I na koniec: przed zamieszczeniem wpisu na forum proszę się zastanowić, co się chce napisać, a nie wstawiać po kilka wpisów jeden za drugim w odstępie kilku minut.

Z mojej strony to wszystko, kolega @microcity skutecznie mnie zniechęcił do dalszego studiowania jego twórczości.
Dokładnie nie tak chciałem zacząć ten wpis, bo skutecznie odeszliśmy od tematu który tu chciałem zaprezentować. Mam wrażenie że zostałem zaatakowany w dziwny sposób. I jak na mój pierwszy post, to wyszło słabo...

Myślę że osoby które zechcą jednak zapoznać się z moim projektem miło zaskoczę i zawsze służę pomocą.

Pomijając ten fakt, rozumiem i pozdrawiam.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.382 463 29
#19
Myślę że osoby które zechcą jednak zapoznać się z moim projektem miło zaskoczę
Może i tak, ale jak można zapoznać się tym projektem? Przydałby się jakiś opis, z którego wynikałoby, co to może (jakie ma funkcje, nie jak działa od strony elektronicznej/komputerowej) i jak się to instaluje (na makiecie, w komputerze?). Co do testowania, to dalej nie wiem, jak mógłbym to przetestować nie mając urządzenia fizycznie w ręce i nie próbując, jak to działa.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 3 0
#20
Możesz zamieścić chociaż screen, jak wygląda taka aplikacja, panel sterowania, czy to jakieś wirtualne przyciski, można je samemu konfigurować, np w grupy?
(Nie mam FB i nie chce zakładać)
Dla siebie widział bym Twój system w roli sterowania (nadrzędnego)moim systemem :) na zasadzie komunikacji między pulpitem, a makietą.
Wystarczyły by mi ekspandery z możliwością podawania na wyjściach stanu niskiego, stabilnego / chwilowego.
Konfiguracja każdego wyjścia wg mojego widzi mi się. Jest taka możliwość?