• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Malowanie wnętrza wagonu pasażerskiego (PIKO)

Fleszu

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Dzień dobry,
Witajcie,
Szanowni forumowicze,

piszę tu, bo dotychczas nie znalazłem stosownego posta tudzież rozwiązania mojego problemu.
Wnętrza wagonów PIKO są jakie są i wszystko na ten temat zostało już powiedziane/napisane. Właśnie, pomyślałem sobie aby może coś w tym temacie w posiadanym przeze mnie taborze, zmienić - konkretnie kolorystykę wnętrza, a ściślej wagonu barowego, może też spróbować go trochę "ożywić" poprzez wstawienie figurek pasażerów...,być może...
Pytanie moje dotyczy tego czym najlepiej (aero, farba w spray'u, pędzel), jakiej farby najlepiej użyć, oraz czy trzeba, a jeśli tak to czym i w jaki sposób, przygotować owe wnętrze do takiej operacji?

Dodam, że w temacie jestem początkujący, ale być może nie jest to mocno skomplikowana sprawa...

Będę wdzięczny za porady,
Pozdrawiam,
Piotrek
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.504 59 1
#2
Wszystko zależy ile masz wagonów do pomalowania i jakim budżetem dysponujesz. Jak masz kilka sztuk to koszty materiałów o wiele "znośniej" się rozłożą na jednostkę. Ja malowałem wnętrze tak: podkład w spreju szary AK Interactiwe 400 ml (niestety kosztuje teraz 50 zł, wcześniej około 32 zł), na to spray firmy Tamiya jakiś beżowy (na ściany) - nie pamiętam niestety numeru, podłoga i siedzenia to były farby w słoiczkach - chyba firmy Pactra po 5 zł/sztukę lub Hataka blue, podłoga była jednym kolorem siedzenia to mieszanka dwóch odcieni. Można to też zrobić bardziej budżetowo tzn. samym malowaniem pędzlem i farbkami ale polecałbym przynajmniej ten podkład w spreju żeby się dobrze wszystko trzymało. Poniżej zdjęcie jak mi wyszło:

piko wnętrze.jpg
 
OP
OP
F

Fleszu

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#3
Wszystko zależy ile masz wagonów do pomalowania i jakim budżetem dysponujesz. Jak masz kilka sztuk to koszty materiałów o wiele "znośniej" się rozłożą na jednostkę. Ja malowałem wnętrze tak: podkład w spreju szary AK Interactiwe 400 ml (niestety kosztuje teraz 50 zł, wcześniej około 32 zł), na to spray firmy Tamiya jakiś beżowy (na ściany) - nie pamiętam niestety numeru, podłoga i siedzenia to były farby w słoiczkach - chyba firmy Pactra po 5 zł/sztukę lub Hataka blue, podłoga była jednym kolorem siedzenia to mieszanka dwóch odcieni. Można to też zrobić bardziej budżetowo tzn. samym malowaniem pędzlem i farbkami ale polecałbym przynajmniej ten podkład w spreju żeby się dobrze wszystko trzymało. Poniżej zdjęcie jak mi wyszło:

Zobacz załącznik 942992
Dzięki wielkie za podpowiedź @old_jawa, wygląda, imho, bardzo dobrze, o podobną rzecz mi chodzi.
Inna sprawa, że właśnie do Ciebie bezpośrednio chciałem początkowo skierować zapytanie po lekturze Twoich wpisów na forum.
Generalnie z wagonów PIKO, którymi chciałbym się zająć, to w grę wchodzi bar, czyli na dzień dzisiejszy 1 sztuka, bowiem póki co bonanz nie chcę ruszać - powiedzmy, że ich wnętrze jest akceptowalne. Pytanie co do farbek w słoiczkach, nakładałeś je pędzelkiem?
 
OP
OP
F

Fleszu

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#7
Ja barowy zrobiłem tak:
https://forum.modelarstwo.info/threads/zntk-bierawa.35015/page-2#post-1013902

Na drugiej stronie wątku zobaczysz jeszcze inny bar, który popełniłem....Z przedziałem "kinowym".... Oba są na tej samej stronie.

Zrób i pokaż :)
Powodzenia
Dziękuję za informację, rezultaty obejrzałem, podoba mi się.
W odniesieniu do mojego baru IC PIKO, póki co zamierzam przemalować istniejące wnętrze, bez dodatkowych przeróbek, ewentualnie dołożenie figurek pasażerów, zobaczę co z tego wyjdzie. Jeśli wyjdzie, przyślę zwrotkę z ilustracją moich prac. W każdym razie mam się na czym wzorować.
Jeszcze raz dzięki.