• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie Malowanie metalu. Jak i czym żeby nie zeszło?

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#1
DACH2.JPG
Malowanie powierzchni metalowych nie jest takie proste,tutaj pod farbę olejną był jeszcze nakładany lakier matowy w sprayu i nie pomogło.Planuje jaszcze sidolux na to bo to dopiero podkład, miejmy nadzieję że się uda.A może macie jakieś swoje sposoby?
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#6
Po pierwsze należy poprawić przyczepność poprzez mechaniczne zmatowienie drobnym papierem ściernym i porządnie odtłuścić. Na to należy położyć podkład do metalu, może być uniwersalny typu Motip lub jakieś inne badziewie do aluminium, ale z pewnością nie żaden Sidolux. Od kiedy woski dają dobrą przyczepność? Farba olejna sama z siebie nie ma porażającej przyczepności więc nie ma co oczekiwać rewelacji. Kolejną sprawą jest dobór odpowiedniej farby nawierzchniowej do zastosowanego podkładu.
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#8
Zawsze próbowałem unikać jakiegokolwiek metalu, tym razem jednak musiałem ten materiał zastosować ze względu na technikę którą wymyśliłem, a można nią wykonać prawie każde pokrycie dachowe.Potrzebny do tego jest arkusz plastikowy na przykład dachówki holenderki.Przykładamy do tego blaszkę i paznokciami, czy wypisanym długopisem,wytłaczamy wszystko dokładnie.To modyfikacja waszej metody na blachę falistą.

Meggido
wielkie dzięki za pomoc w tej sprawie
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#10
Chciałeś sposób na malowanie powierzchni metalowej to proszę bardzo, nie pytałem Ciebie czy masz aerograf czy nie i czy płaczesz z tego powodu, kup w sprayu i po płaczu.
Mimo wszystko dziękuje z próbę pomocy, może w przyszłości mi się to przyda, pozdrawiam i dziękuje za lusterka
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#12

AnthonWal

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 1
#16
Lakier do metalu to chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie (ważne, aby sprawdzić, czy kupowany lakier trzyma się danego typu metali, bo to nie zawsze jest tak, że są uniwersalne). Ja za to mam inną zagwostkę, bo robię makietę bloku mieszkalnego i powinienem stworzyć coś co przypomina tynk strukturalny na elewację budynku, jednak nie bardzo wiem jak to zrobić - jakieś pomysły? Niby mógłbym kupić prawdziwy tynk strukturalny, ale jak na ściany w domu jest ok, tak na makietę i model jest nieco za ciężki, może są jakieś sposoby aby nieco go odchudzić albo czymś zastąpić?
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#17
Zależy jak gruba struktura ma być.
Po pierwsze gęsta farba (akrylowa chyba lepsza niż olejna)
I wklepywac na ścianę albo gąbką (ja urywam kawałek takiej gąbki tapicerskiej i trzymam w pensecie) albo twardy pędzel.
Pędzlem struktura bedzie grubsza.
Ale może inni maja lepsze sposoby na robienie tynku.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#18
Ja za to mam inną zagwostkę, bo robię makietę bloku mieszkalnego i powinienem stworzyć coś co przypomina tynk strukturalny na elewację budynku, jednak nie bardzo wiem jak to zrobić - jakieś pomysły?
Kup sobie farbę w sprayu, która daje strukturę tynku. Dostępna jest np. tu KLIK.
Pomalujesz i będziesz miał piękny tynk w skali H0.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#20
Lakier do metalu to chyba najprostsze i najtańsze rozwiązanie (ważne, aby sprawdzić, czy kupowany lakier trzyma się danego typu metali, bo to nie zawsze jest tak, że są uniwersalne). Ja za to mam inną zagwostkę, bo robię makietę bloku mieszkalnego i powinienem stworzyć coś co przypomina tynk strukturalny na elewację budynku, jednak nie bardzo wiem jak to zrobić - jakieś pomysły? Niby mógłbym kupić prawdziwy tynk strukturalny, ale jak na ściany w domu jest ok, tak na makietę i model jest nieco za ciężki, może są jakieś sposoby aby nieco go odchudzić albo czymś zastąpić?
Idź do mieszalni lakierów i zamów lakier w żądanym kolorze tylko w wersji drobnej struktury. I będzie co trzeba.
 

Podobne wątki