• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Malowanie dźwigu kolejowego EDK-80 na PKP

uboottd

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 0 0
#21
@uboottd tak na logikę. Co miał by podnosić dźwig o udźwigu 20t w składzie ratunkowym? Jak nawet wagonu by nie dał rady dźwignąć.
Taki skład tam stał. Zaznaczyłem, że nie chodzi o ratunkowy PKP. Z tego nie wynika że to był w ogóle ratunkowy - najprawdopodobniej był to jakiś skład remontowy kopalni. Z postów p. Zdzisława wynika że może być inny temat niż pociag ratunkowy - podsunąłem inną możliwość.
A co do logiki - skład równie dobrze mógł należeć do PMP–PW i wtedy kiedy go widziałem to było dość dawno i był już dość wyeksploatowany z elementów możliwych do zamiany na alkohol. Co oznacza że "czasy świetności" miał wtedy jak PMPW korzystało przynajmniej w tej okolicy prawie wyłącznie z wagonów 15W a one ważą poniżej 20t.

Tu skład do stawiania słupów i dość podejrzenie podobny do tego co pamiętam - więc może to było to:
https://szynowe.pl/4images/details.php?image_id=2570
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 0
Tabor 0
Tabor 16
Tabor 4
Tabor 9

Podobne wątki