• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Makiety kolejowe H0 (stacjonarne) które możemy obejrzeć żeby szukać inspiracji na budowę swojej

Reakcje
129 0 0
#1
Cześć,

Przeszukałem forum ale nie znalazłem takiego tematu, w którym byłby zbiór makiet stacjonarnych, które są ogólnie dostępne dla zwiedzających.
Po pojawieniu się nowych wpisów z adresami makiet będę aktualizować pierwszy post żeby zbiór wszystkich informacji był na samym początku.

Adres: Dworcowa 1, 59-850 Świeradów-Zdrój
Miejskie Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY

Godziny otwarcia:
poniedziałek___10:00–17:00
wtorek_________10:00–17:00
środa__________10:00–17:00
czwartek_______10:00–17:00
piątek__________10:00–17:00
sobota_________10:00–16:00
niedziela_______Zamknięte
Koszt wstępu: darmowa

Materiał video z ostatniej wizyty:

_______________________________________________________________________________________________________

Adres: Uroczysko 1, 62-023 Borówiec
Makieta Borówiec

Godziny otwarcia:
poniedziałek___Zamknięte
wtorek_________Zamknięte
środa__________Zamknięte
czwartek_______Zamknięte
piątek__________Zamknięte
sobota_________11:00–19:00
niedziela_______11:00–19:00
Koszt wstępu:
  • Normalny 30
  • Ulgowy* (dzieci i studenci) 25
  • Dzieci poniżej 2 lat wstęp wolny
  • 2 normalne + 2 ulgowe 100
  • 2 normalne + 3 ulgowe 120
  • 2 normalne + 4 ulgowe 140
Materiał video z ostatniej wizyty Makieta z modelami PKP:

Materiał video z ostatniej wizyty Makieta Główna:
 

Gacek

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#2
W dniu wczorajszym byłem w Świeradowie Zdroju na ul. Dworcowej zobaczyć tą makietę i dla mnie bomba. Porobiłem masę zdjęć na spokojnie bez hałasu, bez przepychania, bez tłoku. Jedyny mankament że nie można omówić z autorem poszczególnych elementów. Jeżeli chodzi o tabor to jak dla mnie trochę za mocna patyna na dachu składów i zauważyłem totalnie różne zastosowane zaczepy do wagonów i lokomotyw. Zdziwiły mnie zaczepy posiadające zabudowane styczniki pomiędzy wagonami towarowymi. Po wizycie mieliśmy z synem pewien niedosyt, gdyż pociągi jeżdżą w bardzo dużych odstępach czasu. Akurat przy naszym wejściu wjeżdżały na stację i po około 30 minutach nie ruszyły, ale z punktu widzenia opiekuna makiety to jest zrozumiałe im więcej jazdy tym więcej serwisowania szczególnie lokomotyw, a wystarczy przeliczyć godziny otwarcia Stacji Kultury, kiedy to makieta jest włączona bez względu na to czy są zwiedzający czy nie.
Szkoda, że temat ucichł bo chętnie bym się dowiedział czy w pobliżu mojego zamieszkania są jeszcze miejsca gdzie można się pozachwycać, podejrzeć ciekawe elementy, "skraść" sposoby i pomysły do własnej makiety. Jeżeli znacie jeszcze takie miejsca umieszczajcie je tu proszę.
 

kareks

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
ŁKMK
Reakcje
196 10 2
#3
Też tam byłem wczoraj, i dwa dni wcześniej tez :). Jak pociagi nie ruszyłu w ciagu 10 min trzeba było podejść do Pani w pierwszym pomieszczeniu i zapytac o restart. Autor makiety i firma która ja zbudowała jest uwidoczniony na tabliczce po lewej stronie. Co do szybkości ruchu na makiecie to tka powinna właśnie być, to linie lokalne o niewielkich prędkościach. Bardzo fajne miejsce i bardzo estetycznie wykonana makieta z dużą doza relaizmu w postaci odtworzenia oryginalnych budynków.
 

Podobne wątki