• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Tort - plac ćwiczeń

P

Paweł Piotr

Gość
#64
Re: Tort - plac ćwiczeń

Arturro - klimat bocznic kolejowych na zdjęciu IMG 4313_9_1_1 jest znakomity, udało Ci się oddać w modelu niepowtarzalny urok bocznych torów, z rzadka używanych do odstawiania taboru, które powoli zarastają trawą, a pomiędzy torami wydeptane ścieżki... super!
Na dowód trafności Twojej pracy załączam fotkę ze strony:
http://www.nadodrze.strefa.pl/news/news ... ennews.jpg
Można by powiedzieć, że Twój model ma charakter wręcz dokumentalny...
Tak trzymać!
Pozdrawiam
 

Załączniki

Reakcje
1 0 0
#65
Re: Tort - plac ćwiczeń

Jeśli mogę coś powiedzieć to zwróciły moją uwagę dzrzewa. Bardzo pozytywne i widać, że to własna produkcja. Może przepis? Wyglądają naprawdę bardzo naturalnie, a na makietech nieczęsto się to ogląda.
 
OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#67
Re: Tort - plac ćwiczeń

Paweł Piotr,
Robiąc bocznicę bałem się że nie uda mi się w miarę realistycznie odtworzyć uroku bocznych torów. Cieszę się że dostrzegasz klimat bocznicy, właśnie miało być tak jak na Twoim zdjęciu.

Szyna,
Topole to kwiatostan szczawiu + cekol + wikol + farba + siateczka Polaka 9025
Brzoza i pozostałe drzewa to skręcane druty + cekol + papier toaletowy + wikol + farba + siateczka Heki.

Czytając takie opinie robi się miło :D i zagrzewają do dalszej pracy.
Z góry dziękuję za wszystkie komentarze.
 
OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#68
Re: Tort - plac ćwiczeń

Witam,
Mój wątek pokrył się trochę kurzem, ale to nie znaczy że przez ten czas nic się nie działo na mojej makiecie.
Czas jaki udało mi się wyrwać poświęciłem na produkcję drzewek do mojej makiety.
Pracuję też nad trylinkową drogą koło magazynu.
Efekty oceńcie sami.
 

Załączniki

OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#71
Jarcmanie co do trylinki i innych produktów betonowych zajrzyj tutaj
http://forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=11&t=2648
Lechteju
dzięki za opinie, fotki specjalnie dla Ciebie tak jak się umawialiśmy.Co do wizji lokalnej napisz na PW. ;)
 
OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#72
Witam wszystkich po długiej przerwie. Mój wątek trochę się pokrył kurzem, a raczej śniegiem :D , więc go odśnieżam wrzucając kilka fotek.
Prace na moim torcie zbliżają się powoli do końca. Przez ten czas wiele się dzięki Wam nauczyłem, przetestowałem wiele metod modelarskich i uważam, że nadszedł czas, aby opuścić mój „plac ćwiczeń” i spróbować sił z modułami.
Miło będzie jak za jakiś czas będę mógł połączyć moje moduły z Waszymi.
Mam już pewne pomysły na stację, ale to temat do działu planowania.
Niebawem postaram się zaprezentować moje plany.
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#73
Witam :D . Od razu widać, że w Rejonowej Dyrekcji jakieś wtyczki były :D . Każdy tor bocznicowy ma swoją tarczę manewrową.... Zupełnie jak w Rzeszowie (dla ciekawości w takim np Białymstoku w ramach oszczędności - tam nie mieli wtyczki w dyrekcji - jedna tarcza manewrowa stojąca przy rozjeździe osłania minimum dwa tory). Pozdrawiam i podziwiam.
 
Reakcje
2.464 79 2
#74
Arturro napisał(a):
witam wszystkich,
zacząłem prace nad bocznicą trochę to trwało, braki materiałowe, brak czasu itp. Odwlekałem też zaczęcie prac ponieważ chciałem zrobić elektrosadzarkę, klejenie między podkłady kawałeczków maty uważam za mało efektywne i mało efektowne.
Oto moja elektrosadzarka wg. przepisu z tego forum.

Witam.Czy mógłbym prosić o przepis na elektosadzarkę.Pozdrawiam
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#77
Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale jakoś mi umknęło chyba, albo co. W związku z tym mam pytanko:

Co się stało z tą makietą?
 
OP
OP
Arturro

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#78
Przepraszam, że teraz ja jeszcze raz odgrzeje tego kotleta.
Tak informacyjnie żeby zamknąć temat.
Makieta została sprzedana w 2010 roku.
Koniec wątku.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 77
Buduję makietę 527
Buduję makietę 282
Buduję makietę 69
Buduję makietę 9

Podobne wątki