• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta testowa

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Powoli dłubię sobie lokomotywkę spalinową SM 42 , ot i pomyślałem aby mieć trochę trasy dla ewentualnych testów mobilnych dla niej .
A ponieważ jakoś nie lubię torów przybitych do dech , to i wystrugałem taka oto makietę .
Makieta w stylu SF więc jak to niektórzy twierdzą że to nie modelarstwo to i wszelkie chwyty dozwolone :)
Myślę że wszystko jasne a wszelkie podobieństwo do realizmu przypadkowe .
Ma być dobra zabawa a chęć tworzenia jest jedynym motorem działania .
Dla wyjaśnienia , makieta wykonana w postaci skrzynek ze sklejki wypełniona styrodurem , przyczółki mostowe wykonane we własnym zakresie żywicy , dojdzie niebawem modułowy most .
Wszystko w trakcie roboty relacja niemalże na żywo , modele postawione tylko do przymiarki .
Pozdrawiam.
DSC_4008.JPG
DSC_4010.JPG
DSC_4011.JPG
DSC_4013.JPG
DSC_4014.JPG
DSC_4019.JPG
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#2
Prace idą do przodu , sporo radości twórczej ale i sporo pracy , jak to przy tego typu makietach , gdy się chce wypracować jakieś szczególiki .
Całość pokryta wszelkiej maści podsypkami naturalnymi , począwszy od piasku do ziemi doniczkowej .
Dodałem trochę kamyczków do urozmaicenia , oraz trochę posadziłem mikro-trawki .
Jako jedna z podsypek jest też wysuszona herbata ,jakaś dzika kładka ,przepusty .
Tory zostały uzbrojone w podkłady i czekają na korek , most w trakcie budowy .
I to na teraz na tyle .
DSC_4024.JPG
DSC_4025.JPG
DSC_4026.JPG
DSC_4027.JPG
DSC_4028.JPG
DSC_4030.JPG
DSC_4031.JPG
DSC_4035.JPG
 

Podobne wątki