• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta kolejowa/moduły

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
Daleki jestem od krytykowania kogokolwiek i czegokolwiek na tym forum, nawet nie wiem czy mam do tego jakiekolwiek prawo, ale moim skromnym zdaniem powinieneś popracować nad strukturą tynku. Granulki widoczne na zdjęciach są za duże, chyba, że to efekt zamierzony. Ja "tynkuję" swoje budynki przy pomocy pędzla o krótkim włosie, dość twardego i akrylowej farby do ścian bez rozcieńczania, stosując tzw. tepowanie, czyli nakładanie farby metodą uderzania pędzlem z farbą prostopadle do malowanej powierzchni. Nie stosuję żadnych posypek. Po prostu na tekturę bezpośrednio farba i już.
Zrezygnował bym z "belek" okalających drzwi wejściowe na rzecz framugi umieszczonej w otworze drzwi - np. przyklejonej do skrzydła drzwiowego, szerokości ok. 1/3, 1/4 filunku. Poprawił bym naroża budynku - bardzo widoczne jest łączenie ścian - powinny być w jednej płaszczyźnie, a także dodał bym komin jako np. rurę wystającą ponad dach, lub na bocznej ścianie.
Moim zdanie dach powinien być odrobinę większy tak, by zwiększyć okapy (lepsze proporcje)
Ale to tylko moje zdanie i moje odczucia. Zrobisz tak, żeby Tobie się podobało.
Pozdrawiam Tomek
 

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
Tak jak koledzy zauważyli jest kilka drobnych rzeczy do poprawy. Troszkę większy dach, dodatkowo komin/rura by się przydała. Przed tynkowaniem narożniki należy przeszpachlować by zlikwidować łączenie ścian. Popracuj nad tynkiem, bo faktycznie jest za duża granulacja. Wiem po sobie, że z każdym budynkiem tynk wychodzi coraz lepiej. Deski wokół drzwi nie są zbyt prosto wklejone i nie ma ich po wewnętrznej stronie ściany przez co nie wyglądają zbyt dobrze. Sam zastosowałem podobne rozwiązanie w swojej pierwszej budowli i nie jestem zadowolony z efektu.
Dodatkowo brakuje tynku na wewnętrznej ścianie okna, widzę tu surowy karton.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Antonio, okno wyszło Ci całkiem nieźle, tylko jak na mój gust, ale ja się na niczym nie znam, tylko obserwuję YT, jest trochę za niskie, człowiek obsługujący wagę nie będzie widział czy samochód stoi na niej prawidłowo, resztę musisz jeszcze ćwiczyć, słuchaj autorytetów i nie spiesz się.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Pawle, chyba chciałeś napisać że okno jest za wysoko, przeczytałem cały wątek, bo chciałem się dowiedzieć czy budynek tej wagi ma obsługiwać wagę samochodową, czy też wagę kolejową i się nie doczytałem.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
Wrzucę taki "spoiler" jutro sesja na zewnątrz. Jutro również zostanie skończona zieleń na całej makiecie. Drzewa w lewym górnym rogu na drugim zdjęciu zostaną lekko zakryte krzakami , w sumie na całej makiecie pojawi się więcej krzaków.
WhatsApp Image 2023-05-03 at 21.33.29.jpeg
WhatsApp Image 2023-05-03 at 21.33.39.jpeg
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
Noc mnie dopadła i nie zdążyłem wyjść z skrzynką na dwór żeby obfotografować ją, ale taka mała aktualizacja. Pojawi się więcej drzew i zieleni.
WhatsApp Image 2023-05-04 at 20.48.24.jpeg
WhatsApp Image 2023-05-04 at 20.53.56 (1).jpeg
WhatsApp Image 2023-05-04 at 20.53.56.jpeg
WhatsApp Image 2023-05-04 at 20.48.25 (1).jpeg

Wszystkie porady mile widziane.
 

Podobne wątki