• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mała i duża kolej w Żurawicy 09-13.10.2024

Jepetto

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#1
Mała i duża kolej w Żurawicy

Wójt Gminy Żurawica
Tomasz Szeleszczuk

Andrzej Rybak, Jacek Nowak
zapraszają na imprezę "Mała i duża kolej w Żurawicy" w Hali Sportowej w Żurawicy https://maps.app.goo.gl/5FY4kGzfpy8DCVGQ7 w dniach 9-13 października 2024r.

Gwarantujemy dla wystawców noclegi ze śniadaniami oraz pyszne, tradycyjne podkarpackie jedzenie przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Żurawica.

W czasie trwania imprezy zaplanowane są warsztaty modelarskie dla dzieci 6-13 roku życia prowadzone przez:
Tomasza Wilczaka,
Jacka Nowaka,
Małgorzatę Sitkiewicz

W czwartek odbędzie się spotkanie integracyjne uczestników imprezy na jednym z fortów Twierdzy Przemyśl - Forcie XII Werner.

Wstępny plan Imprezy:
- środa 9.10.2024r. - rozkładanie makiety (organizatorzy będą na Hali od 12:00, przyjazd wystawców najpóźniej do godz.15:00)
- czwartek 10.10.2024r. - prezentacja makiet jazdy bez publiczności-po jej zakończeniu – zwiedzanie fortu Twierdzy Przemyśl oraz integracja uczestników
- piątek 11.10.2024r – prezentacja makiet dla publiczności 9:00-20:00 (13:30-15:00 przerwa na obiad)
- sobota 12.10.2024r. – prezentacja makiet dla publiczności 9:00-20:00 (13:30-15:00 przerwa na obiad)
- niedziela 13.10.2024r. – prezentacja makiet dla publiczności 9:00-15:00 (obiad o 15:00). NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 3 MARCA 2024 r
Link do formularza:
https://forms.gle/CgEnEwtQ5U1Zc3st6
 
OP
OP
Jepetto

Jepetto

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#2
Impreza w Żurawicy a jak pewnie nie wszyscy wiedzą w niej też jest fragment pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl który rozciąga się w około Przemyśla i w obwodzie ma 40 km. 5 km od miejsca imprezy modelarskiej jest jedna z perełek twierdzy a mowa o forcie artyleryjskim "San Rideau" jeśli będzie miał ktoś ochotę to chętnie pokażę. Dla zachęty kilka fotografii z dzisiejszego wypadu. Tunel do przejścia tylko w realu. Pozdrawiam
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
337 1 0
#3
Z fortu XIII "San Rideau" niewiele zostało po rozbiórce w międzywojniu. Tego fortu dotyczy legenda o rosyjskich jeńcach którzy przeżyli w podziemiach do czasu tejże rozbiórki, ale to tylko legenda. Nakręcono tez o nim film "fort XIII".
Rzut beretem od fortu XIII jest arboretum w Bolestraszycach które gorąco polecam, zwłaszcza latem.
A w samej Żurawicy jest - praktycznie nieuszkodzony, używany przez wojsko - fort XII Werner.

A ten formularz to wszystkich pyta o hasło ? Bo mnie się jakoś nie udało go otworzyć.
 
Ostatnio edytowane:

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.808 29 2
#5
W Żurawicy Rozrządowej bodaj do 2006 roku pracowały 3 kotły po parowozach Ty23. Pierwotnie produkowały pare do celów na potrzeby rozmrażalni, a później do ogrzewania obiektów kolejowych. Pisałem na ten temat w magazynie Stalowe Szlaki. Ostatni raz byłem w tym miejscu w roku 2015, gdzie dwa kotły stały w miejscu zburzonego obiektu. Znany jest ich dalszy los? Leżą tam do dziś?
 
OP
OP
Jepetto

Jepetto

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#6
Z fortu XIII "San Rideau" niewiele zostało po rozbiórce w międzywojniu. Tego fortu dotyczy legenda o rosyjskich jeńcach którzy przeżyli w podziemiach do czasu tejże rozbiórki, ale to tylko legenda. Nakręcono tez o nim film "fort XIII".
Rzut beretem od fortu XIII jest arboretum w Bolestraszycach które gorąco polecam, zwłaszcza latem.
A w samej Żurawicy jest - praktycznie nieuszkodzony, używany przez wojsko - fort XII Werner.

A ten formularz to wszystkich pyta o hasło ? Bo mnie się jakoś nie udało go otworzyć.
Wszystko można podesłać ne e-mail: andrzejrybak78@o2.pl
Z formularzem już działamy żeby to uprościć.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Jepetto

Jepetto

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#7
W Żurawicy Rozrządowej bodaj do 2006 roku pracowały 3 kotły po parowozach Ty23. Pierwotnie produkowały pare do celów na potrzeby rozmrażalni, a później do ogrzewania obiektów kolejowych. Pisałem na ten temat w magazynie Stalowe Szlaki. Ostatni raz byłem w tym miejscu w roku 2015, gdzie dwa kotły stały w miejscu zburzonego obiektu. Znany jest ich dalszy los? Leżą tam do dziś?
Po rozmrażalni nie ma śladu i po kotłach też ,przynajmniej nie tam. Wydaje mi się że taki kocioł leży w krzakach obok kotłowni ale ta kotłownia sporo oddalona jest od miejsca w którym były rozmrażalnie. Czy to mógłby być ten który pracował w/w miejscu? Nie wiem ale spróbuję się dowiedzieć.
 

JUNIOR TMM

Użytkownik
Reakcje
33 1 0
#9
A może jakieś podsumowanie zgłoszeń? Może jak coś zobaczy że kolega się zgłosił to się dokoptuje do niego i przyjadą razem.
 
OP
OP
Jepetto

Jepetto

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#10
W związku z licznymi prośbami o wydłużenie terminu przesłania formularza, udało nam się wynegocjować nowy termin rezerwacji tj. do 31 marca 2024r. Poniżej przypominamy link do formularza:
https://docs.google.com/forms/d/e/1...mf3xPXfPYvNc4sQcJ8xI2pKA/viewform?usp=sf_link
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już dokonali rejestracji.
Małe przypomnienie i ogromna prośba o dosyłanie plików dwg.
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
H0e
Reakcje
7.787 134 3
#11
Sposób zapisów i organizacji wydarzenia zależy tylko i wyłączenie od organizatora. Jeżeli ktoś będzie chciał zgłosić swoje uwagi lepiej niech to robi np.: przez PW lub e-mail bezpośrednio do organizatora.

Nie zastosowanie się do tej informacji będzie skutkować odpoczynkiem od forum.
 
OP
OP
Jepetto

Jepetto

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#13
Na ostatniej sesji Rady Gminy Żurawica została zatwierdzona nasza Impreza „Mała i duża kolej w Żurawicy”
Dziękujemy wszystkim, którzy zaufali nam, że jesteśmy w stanie zorganizować kilkudniową imprezę modelarską.
Wszystkie ustalenia, które były zawarte w naszym zaproszeniu zostały zaakceptowane.
W najbliższych dniach opublikujemy układ makiety, zaktualizujemy szczegółowy plan imprezy oraz udostępnimy arkusz do wpisywania taboru.
Na jego podstawie przygotowane zostaną rozkłady.
Do usłyszenia za kilka dni.

p.s.
Podziękowania dla wszystkich, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy poświęcili swój czas i uwagę by nas wesprzeć w przygotowaniach imprezy pod względem biurokracji i procedur. Dziękujemy za wzory i cenne uwagi dotyczące dokumentacji i rozliczania.

Zespół organizacyjny:
Małgorzata,Andrzej,Jacek
 

Jacek Nowak

Nowy użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
12 0 0
#14
Dziękujemy za cierpliwość.
Modułowa makieta, którą zaprezentujemy na spotkaniu w Żurawicy dzięki waszym zgłoszeniom wygląda jak poniżej (pliki załączeniu). Zamieściliśmy również plik pdf dużej rozdzielności dla lepszego podglądu układu makiety oraz rozmieszczenia modułów.
Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym w tworzenie, konsultacje oraz sugestie związane z powstaniem układu makiety. To co publikujemy traktujemy jako rozwiązanie docelowe.
Ruch pociągów na makiecie będzie prowadzony zgodnie z czasem modelarskim, oraz na podstawie przygotowanego rozkładu jazdy.
Każdy uczestnik wcielający się w rolę maszynisty będzie jeździł swoim składem.
Na podstawie waszych zgłoszeń zostanie stworzony i opublikowany rozkładu jazdy.
Zgłoszenia taboru będziemy zbierać w terminie późniejszym.
Do usłyszenia za kilka dni.

Zespół ogranizacyjny:
Gosia, Andrzej, Jacek
 

Załączniki

Reakcje
37 0 0
#16
Witam!
Dzisiaj powziąłem przykra wiadomość, że Grzesiu Hyduga ze swoją stacją Małą Góra nie będzie mógł uczestniczyć w wystawie. Czy zatem w jego miejsce jest makieta rezerwowa, czy Klonowowice będą obsługiwać 3 kierunki zamiast czterech? Piszę to info po kątem korekty układu makiet i rozkładów jazdy. Mamy jeszcze tydzień na aktualizację.
 

kareks

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
ŁKMK
Reakcje
236 10 2
#17
Ale Mała Góra jest na końcu nitki przed techniczna Toruń, nie ma nic do obsługi kierunków z Klonowic pozostaja wciąż cztery.. Co najwyżej troche RJ sie rozjedzie lecz przydało by sie chociaz w to miejsce kilka skrzynek 2T lub 1 T, jeszcze jeden posterunke 2T-1T posiadam ale nie wiem jak by było ze sterowaniem bo są na dwóch odległych końcach a jeden posterunek jest master drugi slave (ale jak co dam rade) dajcie tylko wcześniej znać.
 
Reakcje
37 0 0
#18
Ale Mała Góra jest na końcu nitki przed techniczna Toruń, nie ma nic do obsługi kierunków z Klonowic pozostaja wciąż cztery.. Co najwyżej troche RJ sie rozjedzie lecz przydało by sie chociaz w to miejsce kilka skrzynek 2T lub 1 T, jeszcze jeden posterunke 2T-1T posiadam ale nie wiem jak by było ze sterowaniem bo są na dwóch odległych końcach a jeden posterunek jest master drugi slave (ale jak co dam rade) dajcie tylko wcześniej znać.
Faktycznie, pomyliłem stacje. Ale w tym układzie pytanie, czy Toruń zostaje tam, gdzie miał być i w miejsce Małej Góry znajdą się moduły szlakowe i/lub Posterunek 2T-1T, czy Toruń będzie przesunięty do pozycji Małej Góry? To już kwestia dla Organizatorów. Dla mnie wszystko jasne.
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
303 4 0
#19
Wszystko jest pod kontrolą. Temat znany organizatorom imprezy. Klonowice niezmiennie obsługują 4kierunki. W zwiazku z zaistaniała sytuacją losową nieobecności jednej ze staci podjałem z organizatorami juz srosowne działania. Zamiast stacji Mała Góra i Toruń na imprezie pojawi się stacja techniczna Solecko z wjazdem 2T. Ogólny układ makiety pozostaje bez zmian, rozkład już napisany. Teraz przechodzi stosowne poprawki i korekty w związku z zaistniałą zmianą. Temat zamknięty proszę nic mi nie wymyślać i nie gdybać. Szczegółowe informacje uczestnicy spotkania otrzymają na miejscu imprezy.
Pozdrawiam, Krzysiek