• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

LED SMD

milosz216

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Chcę zrobić oświetlenie budynku na LED SMD i mam problem nie wiem gdzie podłączyć plus a gdzie minus.
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#4
Zależnie od producenta/typu diody od spodu jest strzałka, grot wskazuje "minus". Może to być też litera "T", "minus" jest tam gdzie dół litery. Czasem na plastikowej górnej części diody jest mała kropka, oznacza też "minus".
Więcej (np rysunki) można znaleźć w nocie katalogowej producenta.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#6
Do jakichkolwiek prac z elektryką niezbędny jest jakiś miernik, np. mały multimetr cyfrowy za ok. 20 zł. Łatwo możesz nim sprawdzić również biegunowość diod.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
#9
Witam.
Większość popularnych mierników cyfrowych przy pomiarze rezystancji na zakresie <200R umożliwia zaświecenie diody LED. Możesz łatwo sprawdzić polaryzację diody i to, czy jest sprawna.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 13
Elektryka 5
Elektryka 51
Elektryka 18
Elektryka 9

Podobne wątki