• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Konwersje i wszelkie przeróbki

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
#1
Witam. W tym wątku będę zamieszczał swoje poczynania z taborem wąskotorowyn. Na pierwszy strzał polecą 2 wagony Goerlitz. Pierwsze zdjęcie przedstawia 2 wagony w stanie sklepowym. Następnie pomalowałem je podkładem A potem pomalowałem farbką revella Ral 3009, koła są pomalowane Na kolor rdzawy I podłoga jest wyłożona drewnem (balsam odpowiednio przygotowano). Aktualnie nie ma mnie w domu, jak wrócę to dołączę więcej zdjęć.
 

Załączniki

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#2
Fajny temat. Tym bardziej, że na wąskich torach było tyle wagonów i lokomotyw naprawianych, przerabianych lub wręcz robionych w lokalnych warsztatach, że robiąc lub przerabiając modele zawsze można zrobić coś co rzeczywiście jeździło na wąskich torach. ;)
Inna sprawa to polonizacja fabrycznych modeli. I tu pytanie do Anteza czy masz kalkomanie do tych wagonów, a jeżeli tak to skąd?
I jedna z moich przeróbek. Udało się zmieścić dekoder i kondensator.
 

Załączniki

OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
#4
Fajny temat. Tym bardziej, że na wąskich torach było tyle wagonów i lokomotyw naprawianych, przerabianych lub wręcz robionych w lokalnych warsztatach, że robiąc lub przerabiając modele zawsze można zrobić coś co rzeczywiście jeździło na wąskich torach. ;)
Inna sprawa to polonizacja fabrycznych modeli. I tu pytanie do Anteza czy masz kalkomanie do tych wagonów, a jeżeli tak to skąd?
I jedna z moich przeróbek. Udało się zmieścić dekoder i kondensator.
Kalki jeszcze załatwię, zapewne u Sułka. Za niedługo spolszczę pewną lokomotywę Ale przed tym mam dwie platformy Pdx bez lalkę.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#7
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
#9
Witam. Potrzebuję pomocy w identyfikacji reflektorów (zapewne są to reflektory kluby) kto je produkuje I gdzie mogę je dostać, chodzi mi o konkretny model tej lampy.
Screenshot_20210710-171424_Chrome.jpg
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
#13
Dzisiaj na warsztat bierzemy jedną platformę. Pomalowałem na niej imitację drewna.

Tak wyglądała przed:
1626184337168.png


A tak po malowaniu i lekką waloryzacją czarną pastelą:
1626184410502.png

1626184423060.png

Jeszcze parę brakujących fotek wagonów Goerlitz, aktualnie czekam tylko na kalki i czarną farbę, którą pomaluję ostoję.
1626184615495.png

1626184631051.png

I zbliżenie na deskowanie wagonu:
1626184654579.png

Czekam na wszelkie porady i sugestie.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#16
Fajny temat. Tym bardziej, że na wąskich torach było tyle wagonów i lokomotyw naprawianych, przerabianych lub wręcz robionych w lokalnych warsztatach, że robiąc lub przerabiając modele zawsze można zrobić coś co rzeczywiście jeździło na wąskich torach. ;)
Inna sprawa to polonizacja fabrycznych modeli. I tu pytanie do Anteza czy masz kalkomanie do tych wagonów, a jeżeli tak to skąd?
I jedna z moich przeróbek. Udało się zmieścić dekoder i kondensator.
Mam taką samą. Dekoder jest w kabinie? Jak poprowadziłeś przewody do oświetlenia? Dlaczego widać przewód na zewnątrz budy przy zatrzasku?
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 1

Podobne wątki