• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozy Kolekcja: Zeuke Herr zestaw lat 60-tych

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#1
Kupujac taki zestaw kolejki Zeuke Herr w latach 60tych bylem przekonany ze to skala TT, bo jezdzi po 12mm szynach. -Dziesiat lat pozniej chcialem miec taki jeden zestaw, a zrobilo sie ich teraz pietnascie. Czy ktos z Kolegow popiera takie hobby?
IMG_0309.JPG
Kompletne zestawy kolejki Zeuke Herr z etykietami. Widnieje na nich data: 1961/2.
IMG_0953.JPG
 

AliveC4T

Nowy użytkownik
Reakcje
28 0 0
#2
:niepewny: Rozumiem że przyjemnie jest zbierać dużą flotę modeli, ale od któregoś duplikatu robi się z tego trochę przesada. Tymczasem ja od paru lat nie jestem w stanie znaleźć i kupić swojego pierwszego takiego zestawu.
 
OP
OP
G

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#3
Kupujac taki zestaw kolejki Zeuke Herr w latach 60tych bylem przekonany ze to skala TT, bo jezdzi po 12mm szynach. -Dziesiat lat pozniej chcialem miec taki jeden zestaw, a zrobilo sie ich teraz pietnascie. Czy ktos z Kolegow popiera takie hobby?
Zobacz załącznik 799566
Kompletne zestawy kolejki Zeuke Herr z etykietami. Widnieje na nich data: 1961/2.
To juz chyba jest nalog, ale taki nie zbyt grozny !!!;)
 

Załączniki

Reakcje
2.464 79 2
#6
No wiem. Jakiś czas temu tu na forum podobny zestaw poszedł chyba za 180 pln i o ile się nie mylę to kolega Andrzej go kupił. Tak ze z tymi cenami to różnie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#7
Cena zależy też od stanu. Ja rzeczywiście kupiłem ten zestaw od jednego z kolegów na naszej giełdzie za 180 zł (a nawet taniej, bo w tej cenie był jeszcze zasilacz FZ1 i trochę torów), ale modele są niekompletne i lekko uszkodzone, o czym zresztą sprzedający informował, więc nie mam żadnych pretensji. Zestaw w idealnym stanie byłby droższy, ale wątpię, czy można za taki dostać aż 300 euro, stawiałbym raczej na cenę bliżej 100 euro. Sporo droższy mógłby być zestaw z wagonami towarowymi, bo takich było znacznie mniej i na rynku wtórnym zdarzają się rzadko.

Ale po co koledze @Gekom aż 15 takich samych zestawów? ;)
 
OP
OP
G

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#8
Cena zależy też od stanu. Ja rzeczywiście kupiłem ten zestaw od jednego z kolegów na naszej giełdzie za 180 zł (a nawet taniej, bo w tej cenie był jeszcze zasilacz FZ1 i trochę torów), ale modele są niekompletne i lekko uszkodzone, o czym zresztą sprzedający informował, więc nie mam żadnych pretensji. Zestaw w idealnym stanie byłby droższy, ale wątpię, czy można za taki dostać aż 300 euro, stawiałbym raczej na cenę bliżej 100 euro. Sporo droższy mógłby być zestaw z wagonami towarowymi, bo takich było znacznie mniej i na rynku wtórnym zdarzają się rzadko.

Ale po co koledze @Gekom aż 15 takich samych zestawów? ;)
Sam sobie zadaje takie pytanie ?! Moze dlatego ze kompletuje takie zastawy, naprawiam a potem ciesza posiadaniem. Podejrzewam, ze to co kiedys kosztowalo powiedzmy 150 zlotych teraz moze kosztowac znacznie wieej, a jezeli uda sie skompletowac/naprawic taki zestaw zeby sie ladnie prezentowal,...wtedy jest to rzecz kolekcjonerska. Czasami tu w Australi mozna trafic na okazje, jak mi sie trafilo ostatnio. Caly zestaw Zeuke Herr bez pudelka, ale modele ozdabialy gablote pol wieku,zatem jak nowe. Do tego dwa towarowe wagony oraz trzy RollBock, za nieco powyzej 100AUD.
s-l1600 (6).jpg
s-l1600 (6).jpg
s-l1600 (8).jpg
s-l1600 (8).jpg
s-l1600 (7).jpg
s-l1600 (7).jpg
s-l1600 (11).jpg
s-l1600 (11).jpg

No wiem. Jakiś czas temu tu na forum podobny zestaw poszedł chyba za 180 pln i o ile się nie mylę to kolega Andrzej go kupił. Tak ze z tymi cenami to różnie.
Jest jeden taki zestaw do kupna w Czechach,w idealnym stanie za jedyne 7000 kcs z groszami. To wychodzi chyba jakies 300 euro w przeliczeniu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#9
Do tego dwa towarowe wagony oraz trzy RollBock, za nieco powyzej 100AUD.
No, to już ciekawsze i cena niezła. Dla ścisłości, to nie są Rollbock, tylko wagony-transportery. Rollbock to pojedyncze wózki, podstawiane pod koła wagonu normalnotorowego, a nie platformy, na które wjeżdża wagon. Nawiasem mówiąc, te platformy są trochę "oszukane", bo w realu są 6-osiowe, a w modelu mają tylko dwie osie.
Jest jeden taki zestaw do kupna w Czechach,w idealnym stanie za jedyne 7000 kcs z groszami. To wychodzi chyba jakies 300 euro w przeliczeniu.
Pytanie tylko, czy ktoś to kupi za te 7000 koron...
 
OP
OP
G

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#10
Pytanie tylko, czy ktoś to kupi za te 7000 koron...
Sprostuje sam siebie cenowo: 7965Kc, ten sam zestaw jest tez oferowany za 306 Euro w innym sklepie internetowym tego samego sprzedawcy bo zdjecia sa identyczne. Natomiast model lokomotywy Br99 o ktorym wspominalem wczesniej oferowany jest na ebay.de za tylko 218.90 Euro. Interesujace jest to, jak ucinano koszta pod koniec produkcji Zeuke Herr KG : Nie malowano juz metalowej ramy lokomotywy na kolor czerwony, zamieniono na niebieskie pudelka zestawow bez tak charakterystycznej ilustracji pociagu, nie malowano juz oznaczen lokomotywek na bialo a w wagonach na kolor zolty. Jednak proba czasu udowodnila dobra jakosc produktu danych czasow jezeli ktos potrafil o takie modele odpowiednio zadbac. Dzisiaj nie trzeba intensywnie uzywac modelu zeby nie uleg on degradacji i z pewnoscia pol epoki nie przezyje !!!
Zeuke-Herr1.jpg
Cena samej lokomotywy na ebay.de 218.90 Euro. Sa tez oferowane wagony osobowe z zestawu.
 

Beobachter

Znany użytkownik
Reakcje
4.937 10 2
#13
Jednak proba czasu udowodnila dobra jakosc produktu
Naturalnie każdy ma prawo zbierać to, co mu się podoba. Nie jest więc moim celem deprecjonowanie prezentowanego zbioru.
Ale pod pojęciem „jakość” rozumiem nie tylko to, że dany model do dziś istnieje, ale także dokładność odwzorowywania szczegółów oryginału, jakość napędu itd. O ile więc np. BR 50 Piko z lat 60-tych (http://forum.modelarstwo.info/threads/kolekcja-na-5.49685/post-850895) można atestować bardzo dobrą trwałość, czy niezawodność, o tyle o dobrej jakości trudno tu mówić. Przykładem dobrej jakości może być ten, pochodzący z 1969 roku model :
3CA97B8D-DC0C-4B78-AA26-B4601581EE64.jpeg

Nie jestem też w stanie zgodzić się z kategorycznym stwierdzeniem :
Dzisiaj nie trzeba intensywnie uzywac modelu zeby nie uleg on degradacji i z pewnoscia pol epoki nie przezyje !!!
To, czy dzisiejsze modele wytrzymają próbę czasu, wykaże dopiero przyszłość. Ale w wielu modelach w najróżniejszym wieku nie widzę objawów starzenia się, więc powyższe twierdzenie uważam za nieuzasadnione.
 
OP
OP
G

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#15
Naturalnie każdy ma prawo zbierać to, co mu się podoba. Nie jest więc moim celem deprecjonowanie prezentowanego zbioru.
Ale pod pojęciem „jakość” rozumiem nie tylko to, że dany model do dziś istnieje, ale także dokładność odwzorowywania szczegółów oryginału, jakość napędu itd. O ile więc np. BR 50 Piko z lat 60-tych (http://forum.modelarstwo.info/threads/kolekcja-na-5.49685/post-850895) można atestować bardzo dobrą trwałość, czy niezawodność, o tyle o dobrej jakości trudno tu mówić. Przykładem dobrej jakości może być ten, pochodzący z 1969 roku model :
Zobacz załącznik 799778
Nie jestem też w stanie zgodzić się z kategorycznym stwierdzeniem :

To, czy dzisiejsze modele wytrzymają próbę czasu, wykaże dopiero przyszłość. Ale w wielu modelach w najróżniejszym wieku nie widzę objawów starzenia się, więc powyższe twierdzenie uważam za nieuzasadnione.
Wszystko to kwestia ceny modelu i ile kolekcjoner jest w stanie zaplacic. Wymagania koneserow naszego hobby sprawia ze modele posiadaja wecej detali ale nie sa wykonywane calkowicie recznie, i tu produkcja masowa po minimalnej cenie produkcji ma swoje minusy. Ten na zdjeciu to: Fulgurex ?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
G

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#16

Andrzej B

Aktywny użytkownik
Reakcje
288 18 15
#17
Ta sa aukcje i do cen wylicytowanego modeli doliczane sa dodatkowe oplaty.
Koszty przesyłki to zupełnie co innego, oświeć mnie jakie dodatkowe koszty masz na myśli i konkretnie proszę o przykład.
Wszystko to kwestia ceny modelu i ile kolekcjoner jest w stanie zaplacic.
Sam sobie odpowiedziałeś w temacie wartości zestawów. Troszkę nie rozumiem co chcesz osiągnąć wpisami o cenach ca. 300 euro :niepewny:
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#18
OP
OP
G

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#19
Koszty przesyłki to zupełnie co innego, oświeć mnie jakie dodatkowe koszty masz na myśli i konkretnie proszę o przykład.
Nic nie wspominano tu o kosztach przesylki !!! A zasady kupna/sprzedazy aukcyjnych mozna sobie wyczytac w regulaminie aukcyjnym.
Troszkę nie rozumiem co chcesz osiągnąć wpisami o cenach ca. 300 euro :niepewny:
Niczego nie chce tu osiagnac, a jedynie sa to tylko i wylacznie informacje okreslajace ceny modelu, byc moze dla osob takimi modelami i ich cenami zainteresowanych.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 2
Kolekcje 0
Kolekcje 18
Kolekcje 3
Kolekcje 4

Podobne wątki