• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Krisa

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.283 41 5
#21
To był jeden ze standardowych wagonów sypialnych w zachodnich Niemczech, w III i IV epoce. Coś jak u nas Wars.
We wschodnich Niemczech była Mitropa.
W międzyczasie był też TEN (TransEuroNacht/Nuit/Notte/Night) - Wagony tego przedsiębiorstwa miały zarządy wielu krajów Europy.
Taki protoplasta CityNightLine - obecnie mamy NightJet.

Było o tym na forum. O DSG (Deutsche Speise und Schlafwagen Gesselschaft).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.370 463 29
#22
W międzyczasie był też TEN (TransEuroNacht/Nuit/Notte/Night) - Wagony tego przedsiębiorstwa miały zarządy wielu krajów Europy.
Taki protoplasta CityNightLine - obecnie mamy NightJet.
Gwoli ścisłości: TEN trudno nazwać przedsiębiorstwem. Było to raczej porozumienie zarządów kolejowych dotyczące wspólnej organizacji i prowadzenia nocnych połączeń kolejowych z wykorzystaniem wydzielonego parku wagonów sypialnych. Wagony dalej należały do poszczególnych zarządów, były jednak pomalowane i oznakowane w ten sam sposób. Z kolei CityNightLine była samodzielną spółką, założoną przez DB AG, i SBB/CFF/FFS, następnie przejętą całkowicie przez DB AG. A NightJet jest tylko handlową marką, pod jaką koleje austriackie (ÖBB) oferują nocne połączenia.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.621 33 4
#28
A gdzie ten składzik jeździł? Kolor tej SM42 straszliwie się gryzie z oliwkowymi wagonami. To chyba numer 235? Może jest jakieś kolorowe foto?
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.283 41 5
#29
Ten skład jeździł np z Jeleniej Góry do Karpacza. Oryginalnie lokomotywa pewnie też była oliwkowa, ale mam jaką mam :)
Przydziały wagonów i lokomotywy też są rozstrzelone. Od Choszczna po Kłodzko :)
Ale u mnie będzie jeździć do Torcinka ;)
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.621 33 4
#30
No, Oliwka do takiego składziku to by była bajka. (y) W jakich latach mogło być zrobione to foto? Ja lubię pogrzebać w zasobach netu i poszukać jakiegoś śladu. Jest tylko kilka zdjęć #235, ale bardzo współczesnych, 2018, spłowiała, odstawiona, ale za to ma na czele podwójne "V", a nie jak na foto Kolegi, zamieszczone wyżej. No ale przez te 20-30 lat mogli ją i 10 razy malować.
PS. Widzę, podobny składzik (zamiast bonanzy jest jakiś inny wagon) w Jeleniej Górze na SP45-214. Rok 1989.
PS2. Znalazłem #235 z tym ze to SP a nie SM i by się zgadzała z tą, z czarno białej fotki z tym, że jednak nie była to oliwka. "V" na przedzie pasuje.
6037030393_37c0dedbe6_c.jpg

Źrófło:
FLICKR
Autor: Bahnbilder von W. + H. Brutzer
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#32
A gdzie ten składzik jeździł? Kolor tej SM42 straszliwie się gryzie z oliwkowymi wagonami. To chyba numer 235? Może jest jakieś kolorowe foto?
Gryzie się bo SP42 którą kolega podczepił to lokomotywa w barwach epoki V/VI, a nie IV jak by bardziej pasowało do tych wagonów z rewizją na lata 80-te....
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.283 41 5
#33
Ja wiem, ale każdy orze jak może ;)
Ale lata 90te, to już V epoka, wtedy jeszcze oliwki jeździły, więc tak na granicy jest ;)
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.621 33 4
#35
Ale to nie była żadna krytyka, jak kolega zastosuje patynę jak na foto widzimy to jak najbardziej będzie pasowało. Nie ma nic lepszego niż wyblakła farba na lokomotywach, a oliwki lekko pobrudzić na zestawach kołowych i dachu i jest secik jak "ta lala" :)
Któryś z kolegów prezentował tu na forum taką spłowiałą malaturę na bodaj ET22, i to był jeden z piękniejszych efektów i najbardziej naturalnych jakie można osiągnąć w patynie(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 2
Kolekcje 0
Kolekcje 18
Kolekcje 3
Kolekcje 4

Podobne wątki