• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowa wieża ciśnień (Konin, Biała Podlaska, Łódź Kaliska, Nasielsk, Pilawa, Radomsko, Sochaczew, Tłuszcz, Żyrardów)

ledo

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Witam
Chodzi konkretnie o ten budynek: https://wiezecisnien.eu/wielkopolskie/konin_pkp1/
Poszukuję rzutów, planów, rysunków mogących pomóc mi odtworzyć tę budowlę w skali.
Mimo iż projekt jest znormalizowany i doczekał się realizacji w wielu miejscach nie udało mi się odnaleźć materiałów pomocnych przy realizacji miniatury.
Ze zdjęciem wymiarów z istniejącego budynku (mam 100km do Konina) lekko nie będzie.
Będę wdzięczny za każde informacje.

Pozdrawiam
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.525 119 86
#2
"Dzisiaj w wieży znajduje się galeria sztuki współczesnej" - może warto tam napisać z prośbą o plany (skany, kopie ksero, etc.).
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.254 167 19
#3
W środę niech kolega dzwoni i pyta galerię o plany budynku.
Mają stronę na Facebooku, może tam napisz.
 
Ostatnio edytowane:

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
941 41 3
#4
Identyczne lub bardzo podobne wieże ciśnień to Parciaki, Nasielsk, Sierpc, Sochaczew, Żyrardów, Piława, Garwolin, Tłuszcz, nieistniejąca Wyszków i zapewne wiele innych lokalizacji. Wszystko to 20 lecie międzywojenne, znormalizowany projekt PKP z tych czasów. W Żyrardowskiej też jest jakieś centrum kultury, też mogą mieć plany budynku
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.412 442 99
#5
Witam
Chodzi konkretnie o ten budynek: https://wiezecisnien.eu/wielkopolskie/konin_pkp1/
Poszukuję rzutów, planów, rysunków mogących pomóc mi odtworzyć tę budowlę w skali.
Mimo iż projekt jest znormalizowany i doczekał się realizacji w wielu miejscach nie udało mi się odnaleźć materiałów pomocnych przy realizacji miniatury.
Ze zdjęciem wymiarów z istniejącego budynku (mam 100km do Konina) lekko nie będzie.
Będę wdzięczny za każde informacje.

Pozdrawiam
Nie wiem, czy to konkretnie to, ale coś takiego znalazłem, może się przyda do czegoś..:

wieza plany.jpg
 
OP
OP
ledo

ledo

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#6
garou dziękuję za wrzutkę. Niestety, to inna konstrukcja, choć na pierwszy rzut oka wydaje się łudząco podobna. Również niestety, aktualni najemcy albo nie mają na ten temat żadnej wiedzy albo nie są zainteresowani jej udzielaniem. To bardzo popularna konstrukcja, zrealizowana w kilkunastu jak nie kilkudziesięciu lokalizacjach a mimo to mam kłopot z dotarciem do jej wymiarów.
 

Podobne wątki