• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje Szwajcarskie

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
Reakcje
39 0 0
Racja- to jest chyba dokładnie to. Mnie zmyliły środkowe drzwi bo wydawało mi się z filmu który jest na forum (tam gdzie fotka tego niebieskiego wagonu), ze są szersze. Na filmie jest krótka migawka z wnętrza tego wagonu do trotylu:)
A tu na fotce powyżej nawet ładnie to wygląda z Ae4/7. To jest Z51?
Pozdraw
Storch
 

SBB460

Użytkownik
Reakcje
74 0 0
Przyznaję, że nie widziałem EDK 750 w barwach Sersa na zdjęciach z Szwajcarii, co nie znaczy że tam go nie było.
Kirow Sersa w wersji na tor 1435 mm i 1000 mm pojawia się dość często.
Sersa to firma budowlana zajmująca się torowiskami i obiektami inżynieryjnymi.
SBB CFF FFS formalnie nie posiada dużych dźwigów kolejowych do prowadzenia akcji ratunkowych.
Stawia się tam na siłowniki hydrauliczne i ich wszelakie rozbudowane systemy w pociągach ratunkowych.
Duża ilość tuneli wyklucza z definicji pracę dźwigów w wielu miejscach.
 

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
Ja myślę że SBB Historic coś tam z tych loków zachował - przynajmniej ze dwie sztuki...
Loków szkoda bo wózek dziwnie podobny do ST43 - no ale te lokomotywy miały przecież wspólne korzenie.
Swoją szosą Szwajcarzy swoją fabrykę SLM też zaorali, zupełnie nie wiem po co - teraz wszystkie ich nowe loki to to samo co po Niemczech jeździ, bo stamtąd kupowane. Globalizacja....
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
404 24 1
Film jest sprzed 9 lat, nie wiem czy zauważyliście...
Jeśli chodzi o SBB Historic to spora "kolekcja" historycznych lokomotyw jest też w Erstfeld.
Od kwietnia do października organizowane są w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tzw Fitnessfahrten podczas których można zobaczyć te lokomotywy w ruchu
 
Reakcje
39 0 0
A czy te wagony sterownicze mogą współpracować z lokomotywami? Bo były dedykowane do RBDe, gdzieś czytałem, że RBe 540 (czyli RBe 4/4) też mogą z nimi jeździć, o lokach nie slyszałem.
Pozdraw
Storch
 
Reakcje
1.611 378 7
A czy te wagony sterownicze mogą współpracować z lokomotywami? Bo były dedykowane do RBDe, gdzieś czytałem, że RBe 540 (czyli RBe 4/4) też mogą z nimi jeździć, o lokach nie slyszałem.
Pozdraw
Storch
RBe 540 lub poprzednio RBe 4/4 to nie wagon sterowniczy a wagon silnikowy, który zastąpił starsze lokomotywy serii Ae 3/6 I - III w pociągach S-bahn. Więc po co do tego wagonu lokomotywa "współpracująca"....
 

Podobne wątki