• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje Szwajcarskie

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#3
Oglądałem lokomotywy Re 4/4, ale wszystkie miały prostokątne światła.
Ta na zdjęciu ma okrągłe. Ale przeszukam więcej zdjęć.

Dzięki za pomoc, znalazłem już interesujący mnie model (Roco 78409) :)
 
B

bobby74

Gość
#4
Pierwotnie wszystkie miały okrągłe, potem wprowadzano sukcesywnie prostokątne - zawsze jednak były to Re 4/4

image.jpeg


image.jpeg


image.jpeg
 
B

bobby74

Gość
#6
Prześliczne są - tak jak Re 6/6 albo Ae 6/6 - trochę dłuższa nadbudowa i 6 osi.
I do dzisiaj jeżdżą :)
Poniżej w podwójnej trakcji Re 10/10 - czyli suma z Re 4/4 i Re 6/6

image.jpeg

[DOUBLEPOST=1456072512,1456071355][/DOUBLEPOST]Poniżej link do tego samego loka co od Roco, ale od HAG. Poziom cen z kosmosu, ale buda metalowa i napęd nie do zajechania. Pomarzyć można...
http://shop.zugkraft-stucki.ch/1019...-led-beleuchtung-und-esu-loksound-m4-v4-0-dec
A kolega to Märklinista? :)
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#7
Fotografie z własnej szuflady:

Re 421385-6.jpg

Graben-Nuedorf - Niemcy - skład z Kią na plecach mknie w stronę Bruchsal dalej Stuttgartu, Schaffhausen.

SBB Re4 4 11135.jpg

Basel SBB
 
B

bobby74

Gość
#9
Pierwsze 6 rumuńskich 060 DA zostało sprowadzonych ze Szwajcarii od SLM Winterthur. Może to stąd polskie ST43 też kojarzą mi się ze szwajcarskimi Re 6/6 i 4/4 :)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#12
060DA były spokrewnione z Ae6/6 i miały nawet tak samo oparte pudło na odwroconych resorach piorowych. Później powstały Re4/4II, Re4/4III i Re6/6 . Re4/4 różniły się tylko przełożeniem przekładni i prędkością maksymalną. Re6/6 w odróżnieniu od Ae6/6 miały 3 wózki 2 osiowe.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#15
Ciekawy temat. Zasadniczo zbiezny z moim planem utworzenia nowego wątku dotyczącego kolei szwajcarskich jednak uważam że nie należy mnożyć bytów i dlatego zwracam się do watkodawcy Kolegi ffox czy chciałby rozszerzyć temat do ogólnego poświęconego kolejom Szwajcarii. Do przemyślenia jest czy koleje wąskotorowe uwzględnić w tym czy osobnym wątku. Ja raczej byłbym za umieszczeniem wszystkich kolei w tym wątku ale decyzja należy do watkodawcy. Nie wiem czy to możliwe ale proponowałbym odpowiednią zmianę tytułu wątku. Ja od ponad 20 lat jestem zainteresowany kolejami Szwajcarii i ich modelami stąd też mogę podzielić się swoją wiedzą i przedstawić trochę modeli.
 
B

bobby74

Gość
#16
... i bez ograniczenia do SBB i jakiegoś konkretnego okresu? Jest tyle ciekawego taboru od BLS, Hupac itd...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#18
Wielkie dzięki Koledze ffox za rozszerzenie tematu tego wątku i zmianę tytułu z uwazględnieniem sugestii innych Kolegów którzy tutaj się wypowiedzieli. Pomimo że temat został oznaczony 1:1 to i tak dyskusja weszła na tematy modelarskie i jak sądzę chyba o modelach tutajteż będzie mozna pisać.
Co do wspomnianych tutaj modeli firmy HAG to ceny z drugiej ręki za ok 150 Euro można uznać za wyjątkowo dobrą okazję. Firma ta ma też modele Re4/4II ze starszego opracowania, które mają mniej szczegółów.
 

Podobne wątki