Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
"Nadejszła wiekopomna chwiła" ! Oto Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych w tym oto wątku, będzie prezentował to nad czym pracujemy, a także nad czym pracowaliśmy w ostatnim czasie w zaciszu naszych klubowych pracowni. Do dzieła koledzy
Na finiszu jest też nasz flagowy projekt 14 skrzynek łukowych jednotorowych, w klubie kończymy ostatni moduł. Cały projekt zasługuje na relację (może niebawem na stronie klubowej), ale zacznę od tego ostatniego modułu z młynem.
W trakcie prac okazał się on najtrudniejszy w realizacji i dlatego zostawiliśmy go na koniec. Pierwotnie miał tam stać opuszczony młyn, ale w trakcie prac nastąpiła zmiana koncepcji i wykonałem nowy budynek. Może ma trochę zaburzone proporcje, ale musiał zostać dopasowany do miejsca po starym obiekcie. Mur wykonany został z odlewów gipsowych, ściany są z balsowych desek, szprosy okien wycięte laserem, a dachówka też wypalona jako paski w bristolu. Gąsiory zrobione wg. opisu Acida z forum. Wprawne oko zauważy, że koło to hybryda papieru i balsy Makieta jest już zazieleniona, a niedługo się zaludni, wzbogacona o scenkę rodzajową z wozem, również wykonanym z balsy i wyciętych laserem kółek. Kilka archiwalnych zdjęć:
Szymek - ta nastawnia jest niewiele dłuższa od zwrotni grupowej... a gdzie miejsce na aparat blokowy? Policz dźwignie nastawcze (zwrotnicowe, ryglowe, wykolejnicowe i sygnałowe) do obsługi tego rejonu nastawczego oraz oszacuj ilość okienek blokowych koniecznych w aparacie blokowym dla tego rejonu nastawczego, i wyjdzie Ci, że ława będzie dłuższa, niż pomieszczenie nastawnicowni - na bank!
Szymek - ta nastawnia jest niewiele dłuższa od zwrotni grupowej... a gdzie miejsce na aparat blokowy? Policz dźwignie nastawcze (zwrotnicowe, ryglowe, wykolejnicowe i sygnałowe) do obsługi tego rejonu nastawczego....
Kamień spadł mi z serca!... ... ...
Ps. Długość nastawni mierzymy wzdłuż ławy dźwigniowej i podstawy blokowej (czyli wzdłuż torów), szerokość - w poprzek torów... ... ...
Ostatnio toczymy nierówną walkę z wodą i efektami niestety nie bardzo można się pochwalić. Ale za to mlyn wzbogacił się o "biżuterię", zazieleniło się troszkę wokoło i zaludniło.
Zdjęcia jak zwykle kiepskie bo robione wieczorową porą po zakonczeniu klubowego spotkania.