• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kartonowe zabawki arko5

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
533 0 0
#1
Kiedyś kiedy byłem nastolatkiem bardzo lubiłem się bawić samochodami. Bardzo lubiłem autobusy i inne większe pojazdy. Na początku lat 90-tych nie było niestety wielu modelików w tych kategoriach. Więc wziąłem z bratem sprawy w swoje ręce i wyprodukowaliśmy "całą" zajezdnię Klonowica ze Szczecina (Jelcze i Ikarusy) oraz całą masę autobusów PKS (Autosany i Jelcze). Były to typowe zabawki z kręcącymi się kołami (to była podstawa) jak i ruchomymi przegubami w Ikarusach (jedno Volvo B10 MA też się trafiło). Niestety wszystkie modele musiały być rysowane odręcznie. Robiliśmy jeden projekt, potem wzór na szybę i odrysowanie na sztywniejszą kartkę. Niewiele nam zostało z tych zabawek (nawet nie wiemy gdzie je schowaliśmy;)). Czasy się zmieniły. Mam syna co ma 7 lat i czas zacząć wdrażać go w tematy "modelarskie". Młody zbiera już Złotą Kolekcję KAP. Niedawno zacząłem znowu się bawić w autobusy (nie wiem czy dla Niego czy dla własnej przyjemności ;)). Tak więc przedstawiam:
Autobusy ze Szczecina ze SPA Dąbie (skalowane na 1/72).
Nie traktujcie ich surowo to tylko zabawki. Jak temat nie pasuje to niech moderator to zamknie;)
Solaris Urbino 12 #2551
2551.jpg


Solaris Urbino 12 #2552
2552.jpg


Modelik był dostępny kiedyś na stronie Solarisa. Kwestia ubrania w odpowiednie barwy i po sprawie. Niestety na tych dwóch użyłem za grubego kartonu co strasznie wygląda na zdjęciach w miejscu łączenia. Jednak oba autobusy cieszą się już dwumiesięczną egzystencją ;)
 
OP
OP
arko5

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
533 0 0
#3
Po szybkim wykonaniu dwóch Solniczek znalazłem w sieci naszą hybrydę. W jej przypadku nie było potrzeby dużego kombinowania. Raptem numery taborowe, rejestracyjne. Dziś już wiem że za bardzo poszedłem na łatwiznę i modelik idzie do wymiany. Nowy będzie z nowymi piktogramami które udało mi się zdobyć, z lepiej zrobionym klimatyzatorem oraz osłoną silnika, ale to dopiero za jakiś czas...
Tymczasem: Solaris Urbino 12 Hybrid #2000
2000.jpg
 
OP
OP
arko5

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
533 0 0
#4
Kolejne były MAN-y A21. Przerobione z jakiegoś czeskiego autobusu:
MAN NL313 #2410
2410.jpg


oraz MAN NL223 #2204
2204.jpg
 
OP
OP
arko5

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
533 0 0
#5
Rodzinka na feriach to postanowiłem trochę autobusów dla syna zrobić. Trzy Urbino12. Z każdej dostawy po jednym: 2803, 2013, 2105:
WP_20170223_20_51_05_Pro.jpg
 
OP
OP
arko5

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
533 0 0
#6
Dziś kolej na lwiątko. MAN NL363 #2620. Jak dla mnie to jeden z najlepszych autobusów w Szczecinie.
WP_20170224_20_16_43_Pro.jpg