• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Kalkomanie

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#1
Cześć.
Mam kilka pytań związanych z kalkomaniami:
1. Czy jest możliwość zdjęcia kalki z modelu / bez uszkodzenia/ w celu ponownego , poprawnego nałożenia?
- w tym przypadku kalka leży krzywo.
dsc05796_1.jpg - w tym przypadku kalka leży krzywo.

2. W jaki bezpieczny sposób usunąć kalki bez uszkodzenia modelu. Kalki nałożone kilkanaście m-cy temu.
20190411-101130.jpg

3. Czy jest możliwe ponowne nałożenie kalki na model, po uprzednim jej zdjęciu z modelu /kilka minut po nałożeniu/
Chodzi o kalkę na belkę świetlną. Podejrzewam iż klej znajdujący się na kalkomanii rozpuścił się w wodzie.
Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informacje w tym temacie.
Pozdrawiam.
Andrzej
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
#3
1. Odpada ponowne użycie. Ten projekt (KOLPORTER) na Twoim miejscu trochę bym poprawił, jest za duży.
2. Delikatnie mechanicznie, jeśli położony jest lakier to na wacik/patyczek do uszu rozcieńczalnik i pocierać uważając na lakier pod kalką (jeśli jest).
3. Poniżej minuty już korygowałem i było OK (stosuję zawsze chemię Mr. Mark). Raz zostawiłem kilka kalek na godzinę w wodzie, właściwości klejenia były bez zmian.