• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kalkomanie

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#1
Na dokładnych zdjęciach pamiętaj o znakach wodnych co by utrudnić życie "kopistom".
Jeżeli to był strzał we mnie to niestety pudło. Akurat ze zdjęć kalek ciężko cokolwiek odwzorować tym bardziej że wszystko jest w internecie. A znak wodny mija się z celem bo zasłoni to co najważniejsze. Jedyne co bez patrzenia po fotkach można powiedzieć na ten temat to że DecalPrint ma bardzo dobrą jakość druku. Gorzej z przezieroczystościoą, wszystkie kolory na czarnym prześwitują. Nawet specjalne tzn. srebrny oraz złoty. Na plus digital printu jest to że można wydrukować bitmapę oraz gradienty na wektorach. Ale tak jak mówię na czarnym dość trochę prześwituje i ja osobiście do druku pełnych kolorów polecam wydruk typu sitodruk itd. Minusem oczywiście że nie można wydrukować bitmap i gradientów. Osobiście mam również dostęp do druku kalkomanii 3D które wystają. W zależności ile warstw tyle wystaje.
 
OP
OP
Fapo

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#3
Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
przysłowie polskie:
Sytuacja, gdy wspomina się o kimś nieokreślonym, a jakaś osoba reaguje, mimo, że wprost jej nie wskazano.
Panie Mądraliński upss.. ........... akurat tutaj to przysłowie jest niepotrzebne, ponieważ twój komentarz nawiązywał do mojego. Może opublikujemy twoje wypociny z messengera na forum? Ja tam nie mam nic do ukrycia. Co ty na to ?
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#4
Panie Mądraliński upss.. Marliński, akurat tutaj to przysłowie jest niepotrzebne, ponieważ twój komentarz nawiązywał do mojego. Może opublikujemy twoje wypociny z messengera na forum? Ja tam nie mam nic do ukrycia. Co ty na to ?
Mój komentarz był ogólny. I tym bardziej widzę, że przysłowie się potwierdza.
Jeśli będzie Ci lepiej to publikuj prywatną rozmowę poza tym forum, ja tym bardziej nie mam nic do ukrycia.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#6
Najlepiej Corel, barwy CMYK, ale wystarczy, że jest to grafika wektorowa, potem odpowiednio to dostosowuje do wytycznych drukarni.
Kolego to jeszcze dopytam. Te wytyczne drukarni to oznaczenie np. białego koloru innym odcieniem na projekcie ? ( bo tak niektórzy sobie życzą )
Napisz na czym to polega wówczas można przygotować projekt już bezpośrednio pod drukarnię. Tym samym nie angażując Twojego czasu w poprawianie projektów. ;)
I tak jeszcze do pełni szczęścia można by pokazać jak te kalki są położne na modelu ? Jest taka możliwość ?
Wcześniej kol Fapo napisał
" Gorzej z przeźroczystością, wszystkie kolory na czarnym prześwitują. Nawet specjalne tzn. srebrny oraz złoty. Na plus digital printu jest to że można wydrukować bitmapę oraz gradienty na wektorach. Ale tak jak mówię na czarnym dość trochę prześwituje i ja osobiście do druku pełnych kolorów polecam wydruk typu sitodruk itd."
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
#7
Kolego to jeszcze dopytam. Te wytyczne drukarni to oznaczenie np. białego koloru innym odcieniem na projekcie ? ( bo tak niektórzy sobie życzą )
Napisz na czym to polega wówczas można przygotować projekt już bezpośrednio pod drukarnię. Tym samym nie angażując Twojego czasu w poprawianie projektów. ;)
I tak jeszcze do pełni szczęścia można by pokazać jak te kalki są położne na modelu ? Jest taka możliwość ?
Wcześniej kol Fapo napisał
" Gorzej z przeźroczystością, wszystkie kolory na czarnym prześwitują. Nawet specjalne tzn. srebrny oraz złoty. Na plus digital printu jest to że można wydrukować bitmapę oraz gradienty na wektorach. Ale tak jak mówię na czarnym dość trochę prześwituje i ja osobiście do druku pełnych kolorów polecam wydruk typu sitodruk itd."
Tak, te wytyczne dotyczą głównie koloru białego, czyli musi być on w CMYK 0,0,0,10. Są też te specjalne kolory, czyli srebrny CMYK 0,0,0,30 i złoty CMYK 0,20,60,20. Z tych specjalnych kolorów to drukowałem srebrny w TT i bardzo dobrze wyszedł, foty nie zrobiłem, ale jeśli chcesz to mogę go poprosić żeby zrobił. A z tym prześwitywaniem to nie wiem - nie słyszałem o tym wcześniej i na ciemnym niebieskim modelu lokomotywy widać że ta kalka nie prześwituje, niestety nie mam foty kalki na czarnym tle, ale jak będę miał to wyślę dla potwierdzenia. :)
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#8
Na dokładnych zdjęciach pamiętaj o znakach wodnych co by utrudnić życie "kopistom".
Siedzę w projektach kalkomanii i ogólnie grafice wektorowej długo, znak wodny niczego nie utrudni - nałóż jakikolwiek znak wodny a i tak wszystko odwzoruje bez większych problemów. Ot, fajnie się rzuca frazesami, gdy nie ma się pojęcia o czym sie mówi ;).
 
OP
OP
Fapo

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#9
Najbardziej prześwituje na czarnym kolorze. Ale to nie oznacza, że drukarnia jest do kitu czy coś. DecalPrint ma moim zdaniem najlepsze ceny digital printu przy ich super jakości. Polecam druk w DecalPrint.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#10
Siedzę w projektach kalkomanii i ogólnie grafice wektorowej długo, znak wodny niczego nie utrudni - nałóż jakikolwiek znak wodny a i tak wszystko odwzoruje bez większych problemów. Ot, fajnie się rzuca frazesami, gdy nie ma się pojęcia o czym sie mówi ;).
Nie mam zamiaru licytować się kto dłużej i lepiej siedzi w grafice oraz co można spiracić, ale uważałem Cię za poważną osobę.
 
OP
OP
Fapo

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#12
Widać średnio masz pojęcie o czym mówisz, skoro uważasz że znak wodny w czymkolwiek przeszkadza.
Na niego nie ma co marnować czasu. On po prostu myśli że jest jakimś góru. Do mnie ma jakiś problem za to co pisałem w temacie Jacka o Scanii gruszce. Tak jak napisałem o tym że można opublikować rozmowę z nim na forum, a ten pisze że tylko nie na forum. To chyba ma coś do ukrycia. Ale to nie temat dla tego wątku.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#13
Na niego nie ma co marnować czasu. On po prostu myśli że jest jakimś góru. Do mnie ma jakiś problem za to co pisałem w temacie Jacka o Scanii gruszce. Tak jak napisałem o tym że można opublikować rozmowę z nim na forum, a ten pisze że tylko nie na forum. To chyba ma coś do ukrycia. Ale to nie temat dla tego wątku.
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem. Prywatną rozmowę śmiało możesz upubliczniać tutaj na forum, chodziło tylko o to, że rozmowa jest spoza tego forum. Jeszcze raz powtórzę: czytaj ze zrozumieniem.
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.455 158 2
#14
Panowie Fapo i koyot proszę zakończyć dyskusje nie na temat.
Jeśli macie sobie coś do wyjaśnienia - proszę załatwić to na PW.
W innym razie będziecie musieli odpocząć od forum.
A Panie daromaro ja chcesz to zafunduję Tobie zestaw: popcorn plus kilka dni bez możliwości pisania na forum. Będziesz miał czas na MMA.
Pozdrawiam
W razie dodatkowych pytań zapraszam na PW. Służę uprzejmie pomocą.
 
Ostatnio edytowane: