• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kalkomanie Ostbahn

mae

Użytkownik
Reakcje
297 0 0
#1
Hej, ktoś ma jakieś doświadczenie w nakładaniu kalkomanii od Ostbahna? Płyny do kalkomanii nie reagują z ich folią,może macie jakiś patent?
 
OP
OP
M

mae

Użytkownik
Reakcje
297 0 0
#3
Używam tych samych płynów i jednak mam problemy. Przy krawędziach cięcia kalki podnoszą się i srebrzą, generalnie trudno je się układa na nierównych powierzchniach, bez nacinania nie siedzą dobrze. Myślałem żeby może spróbować z jakimś rozpuszczalnikiem do farb olejnych albo celulozowych. Powierzchnia modelu jest raczej ok, kalki UMF siedzą na nim bez żadnego srebrzenia.
 
Reakcje
49 1 0
#4
Możesz spróbować decal softer 3 od Bilmodel-a. Tylko uwaga jest bardzo agresywny do tego stopnia, że od czasu do czasu stosuję go do czyszczenia aero. Można się zdziwić ile syfu potrafi jeszcze wypłukać z niby czystego aerografu. Przed nakładaniem radzę poćwiczyć na jakimś złomku.
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#5
Używam tych samych płynów i jednak mam problemy. Przy krawędziach cięcia kalki podnoszą się i srebrzą, generalnie trudno je się układa na nierównych powierzchniach, bez nacinania nie siedzą dobrze. Myślałem żeby może spróbować z jakimś rozpuszczalnikiem do farb olejnych albo celulozowych. Powierzchnia modelu jest raczej ok, kalki UMF siedzą na nim bez żadnego srebrzenia.
mam ten sam problem. Kalki są fatalnej jakości dlatego są takie cyrki.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#6
Używam tych samych płynów i jednak mam problemy. Przy krawędziach cięcia kalki podnoszą się i srebrzą, generalnie trudno je się układa na nierównych powierzchniach, bez nacinania nie siedzą dobrze. Myślałem żeby może spróbować z jakimś rozpuszczalnikiem do farb olejnych albo celulozowych. Powierzchnia modelu jest raczej ok, kalki UMF siedzą na nim bez żadnego srebrzenia.
Może trafiłeś na wersję z grubszym filmem? Ostbahn informował o tym, że ma na grubszym i cieńszym filmie te kalki. Ostatnio chyba wyprzedawał na alledrogo te na grubszym... W sumie to nauczeni doświadczeniem nie powinni puszczać tych kalkomanii na grubszym (przynajmniej takich, które nanosi się na złamania)....
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#7
Te kalki to pewnie z solwentu. Podnoszenie krawędzi i srebrzenie to klasyk.
Sam miałem takie same problemy z kalką solwentową. Niestety rozwiązania nie ma wcale.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 18

Podobne wątki