• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja jestrabh-kolekcja małych i dużych,starych i nowych

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#1
Witam szanowne grono pozytywnie zakręconych.Po kilku latach obserwacji for modelarskich przed dwoma laty postanowiłem formalnie zaistnieć na tym forum.Po upływie kolejnych 2 lat postanowiłem pokazać część tego co przez kilka lat udało mi się zgromadzić w postaci tejże kolekcji.Jest tego dość sporo więc postaram się jak tylko mi wolny czas na to pozwoli coś z moich zbiorów zaprezentować.Zapewne część z Was rozpozna swoje bądź innych kolegów już prezentowane modele, które różnymi ścieżkami trafiły do mnie.
Dziś wspomnienie PRL- u i najnowszy nabytek.
[DOUBLEPOST=1456869831,1456869174][/DOUBLEPOST]cd
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#3
No tak, to pojechałeś po całości. Pięknie zrobiona Skoda i to od razu w pięciu egzemplarzach. Pięknie to wygląda. Warszawy też świetne. Natomiast Nysa niestety jest zrobiona źle (chyba z tego samego źródła mam i ja). Nie było Nysy w krótkiej kabinie i z krótką paką. Albo kabina dłuższa i paka krótka, albo krótka kabina i paka dłuższa. Żuk też ciekawy. Gratuluję zbiorów
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#4
Dzięki.Masz rację co do Nysy, ale postawiłem jako fikcyjną ciekawostkę.A kupiłem kiedyś tam na alle......
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#5
Dzięki.Masz rację co do Nysy, ale postawiłem jako fikcyjną ciekawostkę.A kupiłem kiedyś tam na alle......
To tak jak i ja. Na tamtych fotkach wyglądała dobrze, ale jak dojechała to okazało się, że taka nierealna. Jednak wykonanie szczegółów ma bardzo fajne.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#6
Dokładnie tak, ale muszę dodać, że fabrycznie takiego modelu nie było.Natomiast jeszcze w latach 90- tych bardzo zbliżoną przeróbkę spotykałem na targowisku w Koszalinie.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#7
Cieszę się że pomału będziemy poznawać Twoją przepastną kolekcję , pierwsza prezentacja i już jest grubo, nawet za grubo.
Do tych Skód przydał by Ci się auto transporter z Czech Skoda -Liaz , prostym patentem było by założyć na podwozie i zabudowę Wikinga Kabinę Skody. :)
Warszawy rewelacyjne (y)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#8
Wkoncu bedziemy mogli zobaczyć Twoje zbiory, tak długo kazałes nam czekac :mad: Pieknie sie zapowiada, jest na co popatrzec i czego pozazdrościc ;) Te skody to jaki producent bo to nei jest chyba herpa , nie?
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#10
Cieszę się że pomału będziemy poznawać Twoją przepastną kolekcję , pierwsza prezentacja i już jest grubo, nawet za grubo.
Do tych Skód przydał by Ci się auto transporter z Czech Skoda -Liaz , prostym patentem było by założyć na podwozie i zabudowę Wikinga Kabinę Skody. :)
Warszawy rewelacyjne (y)
Wkoncu bedziemy mogli zobaczyć Twoje zbiory, tak długo kazałes nam czekac :mad: Pieknie sie zapowiada, jest na co popatrzec i czego pozazdrościc ;) Te skody to jaki producent bo to nei jest chyba herpa , nie?
Cieszę się , że moja debiutancka prezentacja się Wam podoba:) i czekacie na więcej.Co do tranzportera to masz rację, ale posiadam ich kilka i żaden nie odpowiada wymogom epoki.Najchętniej bym nabył taką"Karierę"do Stara.Bo tak nazywane były te pojazdy w latach 70-tych przewożące PF 126p.
Co do Szkodowek, to są to odlewy od sąsiadów z południa, ale nie ja jestem autorem ich wypieszczenia:D
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#14
Kurcze od tej strony ciebie nie znałem :) kolekcja piękna
Jak to nie wiedziałeś? Przecież wspominałem Ci kiedyś, że finansowo ledwie wyrabiam bo w samochodowym temacie też siedzę niczym ta żaba z kawału, co to na pytanie lwa- króla zwierząt miała się określić czy należy do istot mądrych i ustawić się z prawej strony.Czy należy do pięknych i ustawić się z lewej strony.Stanęła po środku i rzekła " ku........a, przecież się nie rozerwę":)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#17
Bardzo ładne modele. trochę za dużo jak na jeden raz ;) Staruszki najładniejsze, szczególnie Warszawa Pick-UP. Dostawczak DPD robi wrażenie.
 

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#18
Cześć, świetne rzeczy. Zwłaszcza Skody i Warszawy. Ładnie wyglądają w kilku egzemplarzach (jakbyś chciał się jednej pozbyć - proszę o info). Czekam na więcej, bo wszystko sprawia bardzo pozytywne wrażenie, również dzięki prezentacji na makiecie. ;) Sprinter w malowaniu DPD jest za to bardzo wyrwany z kontekstu, choć również ładny. ;)
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#19
Cześć, świetne rzeczy. Zwłaszcza Skody i Warszawy. Ładnie wyglądają w kilku egzemplarzach (jakbyś chciał się jednej pozbyć - proszę o info). Czekam na więcej, bo wszystko sprawia bardzo pozytywne wrażenie, również dzięki prezentacji na makiecie. ;) Sprinter w malowaniu DPD jest za to bardzo wyrwany z kontekstu, choć również ładny. ;)
Dziękuję za komentarz i miłe słowa.Odnośnie wyrwanego kontekstu odsyłam do ostatniego mojego zdania, początku tego wątku.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#20
Super modele , tak jak Broda napisał autotransporter tylko przerobić na liaza :).

Dokładnie tak, ale muszę dodać, że fabrycznie takiego modelu nie było.Natomiast jeszcze w latach 90- tych bardzo zbliżoną przeróbkę spotykałem na targowisku w Koszalinie.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale nysy skrzyniowe były w oryginale , bardzo mało ale były nawet niedawno ( w ciągu 3 lat :D) była na allegro i to w łaśnie w takim kolorze jak twoja , była z papierami i wynikało że to wersja ogrodnicza czy tak jakoś .
 

Podobne wątki