• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Jelcz

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#62
Mam pytanie, może ktoś podpowie...
czy Jelcze 3osiowe z serii 400-ta były robione w 2ch wersjach rozstawu osi ??
4250mm oraz 4400mm ?? czy może to jakieś błędy w opisach dokumentacji na www?
401.JPG
402.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#73
Piękna ta asfalciarka na jelczu. Teraz jakby była krótka kabina w naszej skali to można by się pokusić o taki model.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#76
Prawie robi dużą różnicę. ;) Przecież to zupełnie inny model Jelcza.
Ten czerwony trzyosiowy post wyżej? To chyba jednak podobny pojazd. O ile dobrze rozszyfrowałem nomenklaturę, bedzie to s423 (trzyosiowe siodło). Mój to c422 (dwuosiowy ciągnik) ale model tej samej generacji. Maćku, nie piszę o krótkiej kabinie asfalciary...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#77
Ten czerwony trzyosiowy post wyżej? To chyba jednak podobny pojazd. O ile dobrze rozszyfrowałem nomenklaturę, bedzie to s423 (trzyosiowe siodło). Mój to c422 (dwuosiowy ciągnik) ale model tej samej generacji. Maćku, nie piszę o krótkiej kabinie asfalciary...
Słuchaj, Bartek pokazał trzyosiową ciężarówkę plandekową z zupełnie innym spojlerem. Ty pokazałeś dwuosiowy ciągnik siodłowy. Poza kolorem kabiny i modelem Jelcza to reszta się nie zgadza. Czyli prawie... ten sam samochód.:D:D:D
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#78
Słuchaj, Bartek pokazał trzyosiową ciężarówkę plandekową z zupełnie innym spojlerem. Ty pokazałeś dwuosiowy ciągnik siodłowy. Poza kolorem kabiny i modelem Jelcza to reszta się nie zgadza. Czyli prawie... ten sam samochód.:D:D:D
No ja zupełnie jak kobieta. Rozróżniam dwa typy aut: ładne i nieładne. W kazdym typie są podkategorie kolorystyczne: czerwone ( czerwony właściwy, karmazynowy, purpurowy, bordowy, koralowy, pomidorowy, malinowy, fuksjowy, krwisty, burgund itp) zielone (zielony, oliwkowy, ogórkowy, pistacjowy, malachitowy, limetkowy, limonkowy, pietruszkowy, zgniły, turkusowy) itd...
A tak serio... Sam przyznałeś, że model i kolor te same, a że typ pojazdu całkiem inny... Toż piszę że prawie a nie że taki sam :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#79
Toż piszę że prawie a nie że taki sam :D
No i ja Ci napisałem, że prawie robi wielką różnicę. Ale nie ciągnijmy już tej dyskusji. Skoro nie rozróżniasz dwuosiowego ciągnika siodłowego od trzyosiowej ciężarówki skrzyniowej z plandeką to nie mamy o czym rozmawiać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 3

Podobne wątki