• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz PR110D Lux - Jaco & Bart - 1:87

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#1
Witam,
Chciałbym przedstawic zalążek projektu, nad którym wraz z bratem myśleliśmy od dawna. Jest to kolejny klasyk polskich dróg - Jelcz PR 110D Lux. Jednym z głównych problemów w odwzorowaniu tego autobusu jest komplenty brak dokumentacji technicznej. Dzięki życzliwości jednego z nielicznych posiadaczy tego pojazdu, udało nam się go zwymiarować. I oto pierwszy efekt naszej pracy.
PR110D.png
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#2
Kibicuję z całego serca:love:, trochę przy tych autobusach pracowałem za młodu.
Jeszcze Autosana H-10 weźcie na warsztat, póki jeszcze jakieś resztki gdzieś po krzakach stoją.
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#14
Jestem zainteresowany, czy jest jakiś przybliżony termin, plan kiedy możemy spodziewać się pierwszego gotowego modelu ?
Osobiście kibicuję i czekam z niecierpliwością.
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#15
Model robimy z bratem wieczorami, dzwoniąc do siebie z użyciem laptopów, i poprzez udostępniony ekran projektujemy wspólnie.
Nie jesteśmy producentami, jest praca, obowiązki rodzinne, robimy to z pasji. Postępy idą różnie, czasami w tydzień powstaje naprawdę sporo, i wtedy jest jest pompa do pracy. Czasami jeden element potrafimy poprawiać 5x i drzemy koty (przód powstawał przynajmniej z 5 razy od podstaw), brat jest purysta jeżeli chodzi o PR110D .
Jakiekolwiek podawanie terminów jest tutaj wróżeniem z fusów.
Natomiast nie będzie to raczej za rok tylko znacznie wcześniej. Nam tez zależy aby wziąć już tego Jelcza do ręki w skali h0.
I zależy nam na tym aby powstało tego sporo.

Tutaj przykład realizowania kolejnych koncepcji brata:
wnetrze.png

No i nie wyobrażam sobie modelu PR110D bez charakterystycznych bagażników z skośnymi lampkami.
 
Ostatnio edytowane:

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#16
Jak dostarczysz dane to i się zrobi takiego którym jeździłeś
Byłem mechanikiem ;) pierwsze MPK Bielsko-Biała jako praktykant, po szkole już w PKS B-B, i nie stać by mnie było na model każdego wozu przy którym coś tam się robiło;), ale pamiętam dostawy fabrycznych z 1988-89 i takie barwy jak w linku bardzo chętnie widziałbym
na swoim modelu;
http://www.autobusownia.pl/details.php?image_id=14333
Kierowcy je chwalili, niemniej jednak zdarzały się partie niedotarte, gdzie przez pierwsze kilometry trzeba było wrzucać biegi dwoma rękami,
a konkretne dane jak numer taborowy i rejestracyjny bardzo chętnie dostarczę:)

Panowie.., Brekina/starmada wypuściła niedawno model ogórka, czyli dziadka naszego Luxa, ma on kilka błędów, może stworzylibyście
w formie trawionek "zestaw waloryzacyjny "?, bardzo chętnie dostarczę Wam model do pomiarów wraz z opisem konkretnych poprawek.
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#17
Jak już idziemy w malowania, oczywiście jeżeli będzie można zamówić wybrane przez siebie to mi się marzy jak na zdjęciach poniżej. Tak czy inaczej będę przeszczęśliwy jak będzie dostępny chociaż bazowy model do własnego wykończenia w ulubione barwy wybranego przewoźnika.

WR4807H-16_06_2011.jpg
Screenshot_20201109-185501_Firefox.jpg
 

Bart

Użytkownik
Reakcje
121 5 1
#18
Powoli przymierzam się do projektownia kalek na nasze autobusy. Na pierwszy odstrzał planujemy oryginalne fabryczne malowania, z klasycznym ułożeniem dwóch pasów z uskokiem po środku. Moim faworytem są właśnie barwy PKS Wałbrzych, ale inne oczywiście również planujemy zrobić. Obecnie pracuję nad emblematami i brakuje mi jednego do kompletu, a mianowcie napisu "PR110" umieszczonego oryginalnie pod pierwszym oknem, zaraz za drzwiami. Przejrzałem sporo zdjęć ale nigdzie nie trafiłem na w miarę wyraźne zbliżenie tego napisu. Gdyby komuś się takie trafiło, to byłbym wdzięczny za podesłanie.
 

Załączniki

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#19
Długo szukałem, znalazłem tą samą fotkę:niepewny:, jutro przy dobrym świetle mogę Ci zrobić zbliżenie na kalkę z tego modelu;
CSC_7598.jpg

autorem jest @Michal88 , może on coś będzie w stanie pomóc?

A te fotki są z tej strony;
https://www.autoyas.com/XX/Unknown/169526983177467/Jelcz-PR-110D-Lux
13332812_788811764582316_5095747116457133226_n.jpg 13346684_788812281248931_2281181843423345974_n.jpg
Sam kiedyś posiadałem taki kompletny emblemat z miejskiej peery, z ikarusów również, takie plusy z pracy przy kasacji autobusów,
ale to już historia.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki