• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak staremu dziadowi zachciało się makietę zbudować.

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#22
Paweł, podkłady są z drewna czy z tektury? Patent na tor jest przedni!
Podkłady są ze sklejki liściastej o grubości 2 mm.


Kurde Paweł Lubię Cię i Szanuję ale grzybów to mi tu nie pokazuj. U nas to jest tak sucho, że już nie ma co liczyć na grzyby.
Co tam "reality szoł" Kolejki to jest zabawa tam tragedia.
Mateusz też jestem tym zatroskany, ale prócz oszczędzania wody nic nie mogę zrobić.
No i zawsze znajdzie się ktoś kto ma gorzej, gdybyśmy zaniechali normalnego życia, i zamartwiali się tylko, co by z niego pozostało, tylko smutek i zgryzota.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#24
Dziś niewiele się mi udało zrobić, cóż córki jednego prezesa są już dorosłe, pora wygonić z domu, no a ślub i wesele piętnaście złotych nie kosztuje, drugiego dorasta tylko patrzeć jak jej hormony w głowie pomieszają.trzeba ostro zasuwać, mimo to uzbroiłem 32 podkłady w podkładki i wyciąłem jeszcze kilka.

IMG_20220817_200248-crop.jpg


A oto obiecany obrazek elementu złącznego wykorzystanego do łączenia nóg ze skrzynką.

IMG_20220817_200316-crop.jpg
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.691 58 9
#25
Czy waszmość kiedykolwiek oczęta swe zmruży, w sen błogi zapadnie? Aktywność Pana od godzin porannych zaobserwować można więc i snu trochę zarzucić by wypadało.
Miło popatrzeć, że znowu coś dziergasz.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#26
Cytując mojego młodszego Juniora ( z resztą poznałeś go w zeszłym roku w Sulejowie...) ..."robi wrażenie"...:eek::eek::eek:
A ja się powtórzę... Chapeu Bas !!!

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#27
Czy waszmość kiedykolwiek oczęta swe zmruży, w sen błogi zapadnie? Aktywność Pana od godzin porannych zaobserwować można więc i snu trochę zarzucić by wypadało.
Miło popatrzeć, że znowu coś dziergasz.
Dziękuję za miłe słowa, ze snem jest tak, jak byłem młodszy to zupełnie nie mogłem zrozumieć jak to się dzieje iż moja mama nie może spać, wstaje w nocy i czyta książki, cóż tak muszą mieć "staruchy" w jesieni życia sam doświadczam tego rodzaju zaburzeń, wieczorem nie mogę usnąć, jakakolwiek drzemka nawet dziesięcio minutowa nie wchodzi w rachubę, bo wtedy absolutnie nie zasnę, rano mógłbym spać dłużej, ostatnie dni, ale jeszcze mieszkam blisko pracy, ale budzę się o trzeciej, i tak drzemię zerkając co kilka minut na zegarek, potem poirytowany brakiem snu wstaję i idę do pracy, od ponad trzech miesięcy jestem w niej około piątej rano, nic nie pomaga wysiłek fizyczny, częste przebywanie na świeżym powietrzu, po prostu masakra, jestem zmęczony, zarówno fizycznie jak i psychicznie, i już nie jestem niezwyciężony jak dawniej mi się wydawało, pewnie kiedyś zmrużę oczęta i zapadnę w sen niezmącony, ale mam nadzieję że nie tak prędko, tyle jest do zrobienia, zobaczenia, tyle wąskotorówek do przejścia. Się zobaczy, jakby co wiem jak to zakończyć.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#29
nawet nie wiesz jak Twoje wpisy pomagają terapeutycznie (na psyche), choć pomijam tu zdjęcia z dokonań (celowo aby się nie dołować)
To zdobyłem kolejną sprawność na rękaw mojego mundurka;) jak to kiedyś napisał jeden z Kolegów z naszym językiem niezbyt zbratany, jestem quasi "terapełtą".:eek:
Nawet w taki sposób jeśli mogę komuś pomóc, lub choćby poprawić humor, cieszy mnie to ogromnie, chociaż "psuć krew" też niektórym uwielbiam.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#30
5.15 wszystkie podkładki "nadziane" na blaszki.

IMG_20220818_052426.jpg


5.25 lutujemy przy pomocy zaawansowanych przyrządów przewody do szyn.

IMG_20220818_052430.jpg


5.45 szyny na swoim miejscu.

IMG_20220818_053547.jpg


Mozolne zaginanie blaszek i ich dobijanie pozostawiam sobie na później, tymczasowo aby szyny nie odpadły zaginam co któreś mocowanie, przyrząd zrobiłem tak z marszu, to czerwone to "młot pojednania" 3,5 kg.

IMG_20220818_054352.jpg


I jeszcze zrobiłem, znaczy koledzy mi zrobili tajemnicze podkładki, do czego za kilka chwil, zbliża się szósta, wyją syreny, lud pracujący miast i wsi staje na stanowiskach pracy, element pasożytniczy jeszcze się wyleguje.

IMG_20220818_054359.jpg
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#32
Czy aby nie do mocowania przewodów?
Oczywiście że tak, zazwyczaj wiercę większy otwór niż średnica przewodu, z lenistwa coby nie celować za długo, podkładka przyklejona na klej CA, zapobiega wysypywaniu materiału podczas szutrowania, dodatkowo wzmacniając przewody.

IMG_20220818_062932.jpg


I elektryczność podłączona, może nie do końca idealnie, ale spełni swoje zadanie.

IMG_20220818_104618.jpg
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.613 79 4
#33
Oczywiście że tak, zazwyczaj wiercę większy otwór niż średnica przewodu, z lenistwa coby nie celować za długo, podkładka przyklejona na klej CA, zapobiega wysypywaniu materiału podczas szutrowania, dodatkowo wzmacniając przewody.

Zobacz załącznik 913205

I elektryczność podłączona, może nie do końca idealnie, ale spełni swoje zadanie.

Zobacz załącznik 913206
Pawle, a co sądzisz o zastosowaniu na makiecie H0, mającej jak najbardziej odzwierciedlać realizm stacji, rozjazdów 1:6,6 gdy w realu są 1:9?
Mam problem że stacja ma aż 6 anglików, a koszt Weinerta 1:9 to 307€, gdy za tą cenę kupię 3 sztuki 1:6,6.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#34
Pawle, a co sądzisz o zastosowaniu na makiecie H0, mającej jak najbardziej odzwierciedlać realizm stacji, rozjazdów 1:6,6 gdy w realu są 1:9?
Mam problem że stacja ma aż 6 anglików, a koszt Weinerta 1:9 to 307€, gdy za tą cenę kupię 3 sztuki 1:6,6.
Prawdę mówiąc nic nie sądzę ponieważ nie zajmuję się już budową makiet w wielkości H0, o to trzeba spytać wybitnych budowniczych takich makiet, do H0e robiłem własnoręcznie rozjazdy według dokumentacji z książki o rozjazdach, pomocą służył mi Kolega Meggido, ale w przypływie złych emocji cześć rozdałem , cześć zniszczyłem, nic to jak trzeba będzie to się odtworzy.
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.613 79 4
#35
Prawdę mówiąc nic nie sądzę ponieważ nie zajmuję się już budową makiet w wielkości H0, o to trzeba spytać wybitnych budowniczych takich makiet, do H0e robiłem własnoręcznie rozjazdy według dokumentacji z książki o rozjazdach, pomocą służył mi Kolega Meggido, ale w przypływie złych emocji cześć rozdałem , cześć zniszczyłem, nic to jak trzeba będzie to się odtworzy.
Problem się w międzyczasie sam rozwiązał. Dostałem kontakt do małego prywatnego producenta rozjazdów na Węgrzech, który wypróbowane rzeczy robi podobno w cenach mniejszych niż roco i uwzględnia lokalne wymagania.
Odnośnie niektórych wybitnych budowniczych to się okazało, że nie tylko tworzą fikcyjne stacje, ale że stosują rozjazdy 15 stopniowe.
Dzięki za fatygę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 17
Wąskotorówka 7
Wąskotorówka 7

Podobne wątki