• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

IFA 50

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#1
Niedawno, tak dla sportu i spróbowania sił w nowej materii, postanowiłem przerobić wszystkim dobrze znaną IFĘ 50 jeszcze rodem z BTTB.
Przeróbka z założenia miała być prosta i przyjemna, bez wdawania się w z zbytnie detale.
Światła, kalkomania PKS i lekkie brudzenie.
Z czasem jednak kiedy zagłębiałem się w temat, doszły jeszcze lusterka, przednie łączenie szyby, dodatkowy stopień.
Wymyśliłem sobie także taką scenkę rodzajową na moje pierwsze moduły.
Oto dwójka autostopowiczów czekająca na przystanku PKSu złapała na stopa ifę. Pakuja się na pakę dlatego też plandeka podwnięta

Wszystko szło w miarę ok do momentu plandeki.
Wypróbowałem kilu rodzajów chusteczek. W sklepie już dziwnie na mnie patrzyli kiedy kupowałem 10 różnych opakowań. Przetestowałem też filtr do ekspresu przelewowego.
Żaden z efektów jednak mi się nie podobał (niektórzy wiedzą ile było wersji).
W końcu trafiłem na w miarę odpowiednią chusteczkę.
Jednak spieprzyłem koncertowo wash. Trzeba było jednak przed jego położeniem pomalować bezbarwnym, błyszczącym akrylem albo chociaż sidoluxem (są różne techniki, jedni malują inni nie).
Niestety w niektórych miejscach farba na plandece zaczełą złazić podczas wycierania wascha.
Ale suma sumarum i tak jestem w miarę zadowolony z siebie.
Rama plandeki polutowana ze struny a poprzeczki (deski) wycięte z polistyrenu.

Kilka zdjęć z budowy (wraz z nieudanymi prototypami)








.

I gotowe po brudzeniu:











Lusterko wykonane z blaszki i struny 0,3mm, pomalowane na czarno a jako lustro naklejona folia z wnętrza starego ekranika lcd jakiejś noki



Na koniec trzy fotki z "PRLu" w tym jedna z jakiegoś katalogu reklamowego DDR






A taka to malizna jest



Pozostało pomalować migacze,może dorobić wycieraczki i przydałaby się jakaś blacha z numerami.