• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Gdzieś w PRL

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.984 15 2
#2
Cześć. Zaczął bym od lepszych zdjęć.
Trawa mogła by być bardziej na sztorc. Wygląda jak by była sadzona z ręki. Sadzarkę można zrobić z elektrycznej łapki na muchy za kilka złotych.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#9
Brawo! Zrobiłeś stara!
Teraz zrób porządne zdjęcia, bo go nie widać.
Następnie porównaj ze starami np. Tomka @Flotoma, a jak nie chcesz się bardzo dołować, to chociaż z moimi.
Twój star ma coś nie tak z osią tylną. Ma za małe lampy. Fatalne wycieraczki i lusterka. Coś nie tak z nadkolem. I z wysokością pomiędzy nadkolem a dolną linią okien. Czy to z zestawu AS?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#11
Będąc na tym forum musisz się przygotować, że w 90% pokazanych prac dostaniesz opierdziel.
Z mojej strony gdy patrzę na Stara to mam wrażenie że grubość lakieru jest ogromna, co sprawia, że krawędzie ostre zamieniły się w obłe.
Opierdziel? Bez przesady. Jak będziemy klaskać o wszystko, to będziemy mieć niebawem same plastusie udające modele. Kolega chce opinii, to ją dostanie. Wrzuciłem mu na wzór modele Tomka - moim zdaniem Mistrzowskie - przez wielkie EM. No i kolega jak chce to niech dąży do tej perfekcji ;)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#13
I jeszcze jedno - jak będziesz miał konkretne pytanie, np jak wykonać nowe reflektory, czy jak usunąć wycieraczki z szyby, to nie bój się zadać w obawie o opierdziel. Wiele osób przeszło już pewne etapy i nie ma sensu wyważać otwartych drzwi.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#16
Raczej go postawie na drugim planie bo dopiero co zacząłem przygodę z modelarstwem więc jestem jeszcze trochę nie ogarnięty.
Najlepiej zatem zacznij od jakiegoś prostszego modelu z zestawu, albo przemaluj gotowy model, jak np ten mój Robur - fajna zabawa, a wyjdzie na pewno lepiej niż ten star.
@popowe - warstwa farby gruba, bo te modele mają widoczne "lajery" z druku.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.570 32 4
#18
Odradzam wszelkie markery na bazie alkoholu! Widać wyraźnie, że i numer z tyłu jak i przednie nadkole były takowymi malowane. One dają dziwny odcień i nawet czarne mienią się jak rozlana benzyna na wodzie. I widać to na nadkolu, ten dziwny brązowy połysk.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 8
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 14

Podobne wątki