• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gdzieś na wschodzie 1/35 - irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#1
Od jakiegoś już czasu pracuję nad Ziłem 131 w wersji pożarniczej. Model mam zamiar przedstawić podczas akcji a do tego przydałaby się diorama. Długo nie mogłem nic wymyśleć aż w końcu w wątku Maćka @Mafo zobaczyłem powstający warsztat. To mnie nieco natchnęło i wpadłem na pomysł żeby zrobić typowe dla rosyjskich osiedli garaże. Zamysł jest taki że w jednym z nich będzie trwało dogaszanie pożaru. Budynek a w zasadzie jego mały wycinek robię od podstaw z tworzywa oraz spienionego PCV.
Jeszcze nie wiem czy ściany otynkuję czy będę na nich robił imitację cegieł. Możliwości mam ogrom bo rosyjskie garaże były budowane ze wszystkiego. Najwięcej jest zwykłych blaszaków, ale jest też sporo z białej cegły czy otynkowanych. Do wszystkiego dojdą jeszcze dodatkowe dwa duże kontenery na śmieci.
Zamysł jest taki że cała sytuacja będzie odbywała się w Moskwie bo jakoś malowanie Ziła z tego miasta dane w zestawie podoba mi się najbardziej. Lata 2000-ne.
20220207_143027.jpg
20220207_143042.jpg
20220207_143107.jpg
20220207_143134.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#2
Świetny pomysł. Miło, że moja praca stała się inspiracją. :) Będę kibicował. (y)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#3
Trochę wczoraj udało się podgonić. Powoli wracają chęci do modelarstwa. Papa położona, wykonałem ją z papieru ściernego. Jeszcze będzie trzeba wybarwić odpowiednio. Blacha miedziana oczywiście będzie przemalowana na jakiś aluminiowy zmatowiony kolor bo w końcu to garaż a nie kościół.:devil:
Górna część budynku otrzymała tynk, jeszcze trzeba pomalować. W dolnej na 95% będą cegły. Udało się też zrobić drzwi na dwa stanowiska. Dziś jeszcze zrobię trzecie i będę myślał nad cegłami.
20220208_140149.jpg
20220208_140109.jpg
20220208_140052.jpg
20220208_140032.jpg
20220208_140014.jpg
20220208_135953.jpg
20220208_135932.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#5
Czeka mnie dzisiaj klejenie gołębi, praca dość irytująca raczej będzie.:confused:
Wczoraj sporo udało się porobi przy budynku i nie tylko.
Cegły położone, trzecie drzwi zrobione tak samo jak przewody elektryczne i słup pod latarnię.
20220210_115130.jpg
20220210_115040.jpg
20220210_115056.jpg

20220210_115115.jpg


Doszły dwa pozostałe kontenery.
20220210_115001.jpg


Są i strażacy. Co prawda ich umundurowanie i wyposażenie jest rodem z ZSRR, ale na zdjęciach z roku 2000 z pożaru wieży telewizyjnej w Moskwie widać strażaków i w takich ubraniach i z takim ekwipunkiem. Ogólnie widać panowała tam pod tym względem wolna ręka bo część ma ubiory właśnie z minionej epoki, część nowe a przewija się też kilku strażaków w ubraniach ex-niemieckich z napisem Feuerwehr na plecach.
20220210_114923.jpg
20220210_114833.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#6
Temat nie cieszy się praktycznie żadnym zainteresowaniem, więc dziś ostatnia aktualizacja a resztę będzie można oglądać na jednym z for czysto modelarskich zajmujących się między innymi skalą 1/35. Linka wkleję później jak już taki wątek powstanie.
A dziś obiecane gołębie oraz pierwsi cywile, którzy będą się przyglądali całej akcji.
20220210_151238.jpg
20220211_082857.jpg
20220211_082713.jpg
 
Reakcje
59 2 0
#7
Przepraszam a czego oczekujesz ?
Że będziemy pod każdym Twoim zdjęciem wypisywać jednolinijkowce typu:
"Rewelacyjne"
"Fajowe"
"Niesamowite"?

Nie wiem jak reszta, ale ja osobiście śledzę tą relację z ciekawością i trochę zazdrością - kiedyś usiłowałem coś ulepić z modeliny i niespecjalnie przypominało to 'cokolwiek' ..
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#8
Oczekuję podpowiedzi, konstruktywnej krytyki albo chociażby pomysłów co można jeszcze zrobić. Dyskusji jak to kiedyś bywało na tym forum. Nie oczekuję ochów i achów tak samo jak nie oczekuję tych wszystkich gwiazdek pod postami. Po prostu od jakiegoś czasu zauważam że forum się cofa. Lepiej kliknąć "super" czy "doceniam" niż coś konstruktywnego napisać. I żeby nie było sam też tak robię czasem, więc nie mam pretensji do nikogo. Uważam że oceny niszczą powoli w ludziach chęć pisania bo łatwiej kliknąć oceń.

Ps. a zazdrościć nie ma czego. Trzeba samemu robić, próbować i w końcu zacznie wychodzić.;)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
59 2 0
#9
No tutaj to Ci nie pomogę, Rosja i lata 2000+ to zupełnie nie moje 'klimaty'.
Jedyne co mogę zrobić to pooglądać wykonanie.

Co do 'niszczenia' to ogólnie ludzkość jako taka się uwstecznia, jest coraz więcej wtórnych analfabetów, którzy maja problem z czytaniem. Czego najlepszym dowodem są wagi w supermarketach. Do niedawna można tam było położyć na wadze towar i trzeba było wstukać dwycyfrowy kod produktu. Od niedawna już nie można wstukać kodu, trzeba wybrać obrazek z produktem - nie muszę mówić, że wyszukanie tego jednego konkretnego obrazka trwa dłuuuugo ...
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
423 0 0
#10
Moim zdaniem problem polega na tym, że jedyne co ja mogę zrobić to kliknąć super. I to jest prawdziwy problem. Tak jak klikam super pod pracami Kolegi Meggido czy Telewizora. Ja im nic nie doradzę, mogę tylko podziwiać.

To co na razie zrobiłeś kolego Irokez przekracza moje umiejętności jako modelarza. O strażakach, a tym bardziej rosyjskich nie wiem absolutnie nic poza tym, że są. Gołębie bardzo mi się podobają i nie wiem skąd je wytrzasnąłeś, wyglądają realistycznie i to wszystko co mogę napisać.

Merytorycznie scenka wydaje się rozsądna, to znaczy myślę, że możnaby wezwać strażaków do pożaru garażu, zwłaszcza jakiegoś starego i na przykład takiego, że jego właściciel wyjechał albo w ogóle jest problem z ustaleniem czyj to garaż. Kadrowanie sceny jest ważne, ale na razie nie jesteś na tym etapie, więc tutaj też nie pomogę (w sensie gdzie ma stać samochód, a gdzie gapie i jak to rozłożyć na podstawie dioramy).

Jeśli mogę dać jakiekolwiek sugestie, dym zrobiłbym z jakieś waty przypruszonej aeorgrafem. Trzeba dać więcej śmieci do koszy, ale wiem, że je dodasz. Jeśli chodzi o podstawę dioramy to ciekawi mnie z czego będzie i jakie będą wymiary (Ramka do zdjęć, MDF czy może sklejka). Dla mnie to jest zawsze dylemat ze względu na wykurcz materiału przy klejeniu.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#11
Temat nie cieszy się praktycznie żadnym zainteresowaniem, więc dziś ostatnia aktualizacja a resztę będzie można oglądać na jednym z for czysto modelarskich zajmujących się między innymi skalą 1/35.
Piotrek, proszę pokazuj dalej etapy swojej pracy, bo naprawdę jest co podziwiać, a co do komentarzy czy krytyki to przychylam się wniosków przedmówców.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#12
@WojciechCieciwa Dla mnie ten kraj i te lata w nim to też wielka niewiadoma. Sam spędziłem godziny przeglądając zdjęcia w necie zanim zacząłem coś planować i robić do tej pracy.
Co do cofania się całego społeczeństwa to masz niestety rację. Niedługo większość ludzi będzie potrzebowała aplikacji żeby umieć oddychać.:(

@Przemekk Jeśli chodzi o dym to nie biorę tego pod uwagę. To już wyższa szkoła jazdy żeby dobrze uformować i wybarwić watę. Efekt byłby świetny i jeszcze w środek dać podświetlenie żeby wyglądało jak ogień, ale póki co mnie to przerasta. Jeśli chodzi o płytę to zawsze swoje dioramy robię na płycie meblowej laminowanej o grubości 18mm. Tutaj dam raczej dwie cieńsze a dolna nieco większa tak żeby można było dopasować klosz. Wymiary to 450mm x 260mm. Śmieci będzie dużo. Część mam z zestawu Plus Model a część wykonam sam, ale to dopiero jak kontenery będą pomalowane.

@Kempol już raz mnie przekonałeś żebym został na forum, więc nie kuś.:devil:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#13
Trudno Piotrze podpowiadać coś konstruktywnie, jak się ma mniejsze umiejętności od Twoich. Zdecydowana większość z nas podziwia Twoje prace, jakość klejenia, precyzję, dorabianie dodatkowych elementów itd. Tu naprawdę potrzeba by kogoś z ogromnym doświadczeniem i umiejętnościami, kto znalazłby (może) coś nieprawidłowo zrobionego w Twojej pracy modelarskiej.
Pokazuj dalej, bo jest to świetny przykład, jak należy kleić i urozmaicać modele, tak żeby wyglądały jak najrealniej.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#14
Dziękuję Maćku, ale nie przesadzaj. Nigdy nie uważałem i nie uważam się za jakiegoś wybitnego modelarza. Są nawet tu na forum lepsi spece co potrafią stworzyć piękne modele całkiem od podstaw.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#17
@Greif jeszcze raz dzięki za tego linka. Za cenę jednej latarni w sklepie modelarskim kupiłem wróble, koty, pokrywy kanałów, zabawki i lampy uliczne.
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
#18
Wiem, mało tego Przemek wydrukuje jakbyś miał jakieś swoje 3ď, ja drukowałem właśnie koła i inne duperele, także polecam, szybko i solidnie. Ceny też atrakcyjne ;)
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.130 33 1
#19
Co można zrobić? Baby :) Wszyscy co grzebią u mnie na półkach najdłużej oglądają baby w garażu. Taki nie odłączony element garaży :)

IMG_20220211_231452.jpg


Mam tylko pod ręki takie zdjęcie a za ciemno aby zrobić nowe.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#20
No jest to jakiś pomysł, ale nie przewiduję wnętrze tych garaży. Myślałem nad tym, ale wtedy bym musiał robić pełne a nie tylko ich wycinek. Chociaż na pierwszych drzwiach od prawej tych uchylonych można dać od wewnątrz.:cool:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:35 0

Podobne wątki