• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 [Galeria] Ty2 34 Trumpeter 1:35 - Konwersja Br52

Reakcje
112 0 0
Model parowozu Br52 w skali 1:35 w ofercie firmy Trumpeter pokazał się w Marcu 2006 r. Po poprzednich modelach kolejowych jak Karl czy Leopold, spodziewałem się takiej samej jakość jak te modele. Przeżyłem wielkie rozczarowanie. Model parowozu okazał się bardzo uproszonym i z wielką ilością błędów i braków półfabrykatem (wyglądał jak skopiowany model CMK). W swoim modelu użyłem w większości tylko podstawową bryłę kotła i budki, detale i elementy charakterystyczne w polskich parowozach wykonane są od podstaw.
Parowóz Ty2-34 numer fabryczny 26988, wyprodukowany w firmie Henschel & Sohn - Kassel w 1942 dla DRB, otrzymał numer inwentarzowy 52 070 - posiadał tender sztywno ramowy typu Florisdorf 30D42. Przejęty na stan PKP w 1945 z numerem inwentarzowym Ty2 34 do parowozowni MD Warszawa Odolany. Skreślony ze stanu 17.11.1986r.
Początki budowy marzec 2006 r.
Ty2 ModelPoczatki_011.jpg

Koniec budowy marzec 2016 r.
(na zdjęciach jest w nazwie parowozowni błąd - obecnie nie ma nazwy parowozowni - zamalowana). Ostoja tendra wydaje się sucha, ale jest już uzupełniona o mokre plamy - zdjęcia są z końca budowy (obecnie nie mam możliwości zrobić na szybko nowych zdjęć).
Ty2 Model _163.jpg
Ty2 Model _164.jpg
Ty2 Model _165.jpg
Ty2 Model _166.jpg
Ty2 Model _167.jpg
Ty2 Model _168.jpg
Ty2 Model _170.jpg
Ty2 Model _171.jpg
Ty2 Model _172.jpg
Ty2 Model _173.jpg
Ty2 Model _174.jpg
Ty2 Model _175.jpg
Ty2 Model _176.jpg

Oczywiście parowóz to i wagony - dwie platformy Ppyk 203 z czołgami T-55 z operacji "Dunaj" Sierpień 1968 r.
Ty2 Model _200.jpg
Ty2 Model _201.jpg

Pozdrawiam

teigrekty2

Znany użytkownik
Reakcje
2.616 109 7
Piękny model, Gdybyś postawił na zewnątrz to możma by się nabrać że prawdziwy. Znalazłem Twoją relacje na innym forum szukając motywacji, ale fajnie że Przedstawiłeś w tym watku. Sam buduje teigreka w 1:32 od podstaw i w większych skalach trzeba kombinować. Zastanawiam się czy Jesteś tym samym modelarzem co to przerobił BR86 z ruchomym rozrządem pary na forum militarnym.

OP
OP
M
Reakcje
112 0 0
Piękny model, Gdybyś postawił na zewnątrz to możma by się nabrać że prawdziwy. Znalazłem Twoją relacje na innym forum szukając motywacji, ale fajnie że Przedstawiłeś w tym watku. Sam buduje teigreka w 1:32 od podstaw i w większych skalach trzeba kombinować. Zastanawiam się czy Jesteś tym samym modelarzem co to przerobił BR86 z ruchomym rozrządem pary na forum militarnym.
Dzięki za miłe przyjęcie.
BR86 mam dopiero w planach - czeka na konwersję na TKt3 (tu własnie będę potrzebował pomocy)
Obecnie przerabiam WR360 C-12 na C-14 - postaram pokazać na forum (i nie tylko to też wagony w 1:35).

J1974H0

Znany użytkownik
Reakcje
2.956 284 91
Model parowozu Br52 w skali 1:35 w ofercie firmy Trumpeter pokazał się w Marcu 2006 r. Po poprzednich modelach kolejowych jak Karl czy Leopold, spodziewałem się takiej samej jakość jak te modele. Przeżyłem wielkie rozczarowanie. Model parowozu okazał się bardzo uproszonym i z wielką ilością błędów i braków półfabrykatem (wyglądał jak skopiowany model CMK). W swoim modelu użyłem w większości tylko podstawową bryłę kotła i budki, detale i elementy charakterystyczne w polskich parowozach wykonane są od podstaw.
Parowóz Ty2-34 numer fabryczny 26988
Ten model Ty2-34 cudowny...
W latach 90-tych lub końcówce 80-tych w Dęblinie widziałem kiedyś Ty2 z takim tendrem. Ty2-50 chyba jak dobrze pamiętam. I on był chyba z MD Chełm wówczas.

Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.093 34 0
Jak wkleiłeś zdjęcia całej winiety z tytułem: "Operacja Dunaj" to może się mylę ale gdzieś na jakiejś wystawie oglądałem chyba taką dioramkę. Czy wystawiałeś może te modele na pokazach? Być może jest więcej dioram o takiej nazwie.

OP
OP
M
Reakcje
112 0 0
Jak wkleiłeś zdjęcia całej winiety z tytułem: "Operacja Dunaj" to może się mylę ale gdzieś na jakiejś wystawie oglądałem chyba taką dioramkę. Czy wystawiałeś może te modele na pokazach? Być może jest więcej dioram o takiej nazwie.
Witam
Dioramka była wystawiana na kilku konkursach na podstawce jak niżej - pod nazwą "Braterska Pomoc - Operacja Dunaj Sierpień 1968 r.".
IMG_20170313_191451.jpg
IMG_20170313_191511.jpg

Pozdrawiam

Tempest

Aktywny użytkownik
Reakcje
354 1 0
Podstawka z semaforem i żurawiem wygląda świetnie ale to jest chyba inna podstawka niż ta, na której stoją wagony platformy i parowóz zaprezentowana kilka postów wcześniej bo ta pierwsza wygląda na linię jednotorową a tu widzę dwa tory ?

OP
OP
M
Reakcje
112 0 0
Podstawka z semaforem i żurawiem wygląda świetnie ale to jest chyba inna podstawka niż ta, na której stoją wagony platformy i parowóz zaprezentowana kilka postów wcześniej bo ta pierwsza wygląda na linię jednotorową a tu widzę dwa tory ?
Dzięki za miłe wpisy. Tak jest inna. Ta dwutorowa to jest podstawka na wyjazdy(długość 71cm). Jedno torowa to cześć gabloty pod szkłem (długość 143cm).
Pozdrawiam