• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Fitamodele - H0e, H0f

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#1
"Fitamodele" poprosił mnie o sprawdzenie na makiecie nowego modelu wagonu węglarki H0e. Zgodził się też na opublikowanie zdjęć.
Prototyp jeszcze bez oznakowań i bez ostatecznego malowania, ale wygląda nieźle i jeździ znakomicie.


Fitamodel 5Ww H0e 003.jpg
 
Reakcje
2.474 79 2
#9
Ech, może i u nas ktoś się zdecyduje zrobić doczepe rumunska za rozsadna kwotę. Pobożne życzenie wigilijne. Niemniej na dwie takie weglarki sie pisze. Do nowego nabytku jak znalazł.
 
OP
OP
marek1704

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#13
Węglarki 69W Fitamodele w zasadzie gotowe. Najpierw dostępne będą w wersji do samodzielnego złożenia i pomalowania, a dopiero za kilka miesięcy jako gotowe, pomalowane i oznakowane wagony.
Elementy, które są w zestawie, widać na zdjęciu: pudło wagonu, dwa podciągi (na zdjęciu jeden), wózki, koła, sprzęgi do złożenia (na zdjęciu widać też złożony). Sprzęg przewidziany jest do kilku typów wagonów, stąd wiele otworów do mocowania. Kalkomanie - jeden z sześciu numerów do wyboru. Cena gotowego wagonu będzie wynosiła ok. 270 zł. Cena zestawu to 130 zł.

FM69W.jpg

W przygotowaniu platforma z budką hamulcową. Na zdjęciu pierwszy wydruk.

FM platforma z budka 001.jpg
 
OP
OP
marek1704

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#16
OK Będę pośrednikiem, ale proszę na PW.
Pierwsza partia, kilkanaście sztuk, będzie gotowa za 10 dni.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#17
Mam tylko nadzieję, że zostaną poprawione drzwi - powinny być w lustrzanym odbiciu. Pisałem o tym jakiś czas temu Panu Witoldowi, więc liczę, że to będzie poprawione.
Poza tym model zapowiada się ciekawie i może stać się ciekawą propozycją dla fanów skali H0e. Ja będę jeszcze próbował walczyć z innym rozwiązaniem sprzęgów, mam jeden taki pomysł ;).
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#19
Marku, i tu drzwi są właściwie wykonane. Może to już poprawiono?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 6
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 7

Podobne wątki