• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Fasty - most

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
#1
Dzień dobry wszystkim, dłubię sobie od niedawna nad swoimi modułami. Na jednym z nich umieściłem most ,ze zdjęć z forum zauważyłem iż barierki na moście są po zewnętrznej stronie. Na zdjęciu jak widać bariery od wewnątrz zdjęcie robiłem sam bo most jest w mojej miejscowości. Może ktoś podpowie mi coś na ten temat
IMG_0413.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
#2
Bywa różnie. Mosty były budowane w różnych czasach, dawniej nie stosowano aż tak rygorystycznych zasad bhp, więc barierek często w ogóle nie montowano. Most na zdjęciu wyżej wydaje się właśnie taki starszy, z barierkami dołożonymi już później. Sposób umieszczenia barierek był różny, zależnie od konstrukcji samego mostu. Na niektórych mostach budowano pomost dla pieszych, wtedy zawsze na zewnątrz, ale na moście ze zdjęcia barierki i pomosty z desek z cała pewnością są przeznaczone wyłącznie dla pracowników kolei.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
#6
To chyba jasne, wyłącznie dla personelu kolejowego, a ta pani, autorka zdjęć, ewidentnie naruszyła przepisy wchodząc tam, gdzie nie powinna. ;)
 
OP
OP
Asan

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
#9
Imitację wody zrobię na samym końcu po zieleni i osadzeniu mostu na stałe. Dorobiłem zieleni i znalazłem ciekawy produkt na zarośla (tataraki i trzcinę) wkleję je tuż za jasną trawą i część w korycie rzeki.
 

Załączniki

OP
OP
Asan

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
#16
Drzewo okazało się za duże nie pasowało do poprzedniego modułu, poczyniłem dwa drzewa z jednego i jest moim zdaniem o wiele lepiej. Żmudna praca nad kwiatami i zaroślami wydaje się bez końca, kto miał z tym styczność to będzie wiedział o czym piszę. Na tą chwilę kilka fotek z dalszych prac. IMG_4585.JPG IMG_4516.JPG IMG_4519.JPG IMG_4529.JPG IMG_4648.JPG IMG_4662.JPG IMG_4780.JPG IMG_4802.JPG IMG_4809.JPG IMG_4879.JPG IMG_4626.JPG IMG_4812.JPG
 
OP
OP
Asan

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
#17
Dalsze fotki z postępów pojawiły się drzewka przy moście, dziwnie się pisze posty jeden po drugim, liczyłem na jakieś podpowiedzi, pomysły co poprawić na modułach. Zestawiłem dwa moduły koło siebie jak i połączyłem ze sobą przerwa jest widoczna ale do zaakceptowania. Zabieram się za trzeci moduł , muszę tylko przemyśleć co na ten trzeci przygotować...
IMG_4697.JPG
IMG_4742.JPG IMG_4865.JPG IMG_4999.JPG IMG_5007.JPG IMG_4880.JPG IMG_4847.JPG IMG_4866.JPG IMG_5116.JPG Mam jeszcze kilka fotek zieleniny... IMG_4622.JPG IMG_4797.JPG IMG_4812.JPG IMG_5003.JPG