• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Epidemia koronawirusa, a spotkania/imprezy/pokazy modelarskie - dyskusja

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Nawet nie warto wam przypomnieć, ile osób w wyniku lockdownu straciło pracę, firmy lub majątki, przy okazji z tego powodu rozpadły się małżeństwa; ile osób zmarło na choroby zupełnie niezwiązane z pandemią, ponieważ nie było wolnej karetki, operacje zostały odwołane, nie było miejsca w szpitalu itd.
Nie musi nam kolega @Kylogram tego przypominać, wiemy to równie dobrze i bez jego wykpiwania. Tylko co to ma wspólnego z jakością szczepionek, czy z procedurami ich opracowywania i testowania? Może tyle, że jest to też skutek pandemii. I właśnie dlatego, że sytuacja jest wyjątkowa trzeba zastosować wyjątkowe środki i przyspieszone procedury, które, jak widać na przykładzie państw, gdzie stopień wyszczepienia społeczeństwa jest wyższy, niż w Polsce, jednak przynoszą pozytywne rezultaty.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Jak się okazuje jeśli ma się odpowiednie obywatelstwo można zrobić imprezę kolejową i to na wyjeździe. Tutaj spotkanie miłośników kolei izraelskiej w Warszawie bez modułów. Sprzęgi ręczne i jak, że miła atmosfera, nawet przebijają nasze rodzime bo śpiewają a u nas jest na cicho. Oczywiście jak wszyscy widzimy zachowano z nadmiarem dystans a i maseczki najwyższego standardu są w mocnym użyciu. Impreza ochraniana przez stołeczną tzw. policję. Nie widzę funkcjonariuszy tzw. policji bo się boją a funkcjonariusze sanepidu też chyba się spóźniają z odsieczą.
Gdyby ktoś mi zarzucił to co zazwyczaj to .......nie ja nie wierzę w płaską ziemię.
Komentarz lotniska: "oni byli naszymi gośćmi na chwilę" , dziwne bo jak ja na chwilę zdejmę to coś z nosa to jestem szturmowany nawet Nisanem Navarrą w służbie tzw. policji ..........o 5 rano idąc w samotności po pracy na zupełnym pustkowiu. Zostań w domu obywatelu do końca swojego życia. :)
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Oczywiście jak wszyscy widzimy zachowano z nadmiarem dystans a i maseczki najwyższego standardu są w mocnym użyciu.
Jak już tak psioczysz na łamanie przepisów to weź pod uwagę, że oni są pewnie zaszczepieni i to dwiema dawkami, zatem nie liczą się do liczby ludzi z jednej imprezy przy ograniczeniach kowidowych.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Nie widzę funkcjonariuszy tzw. policji bo się boją .......
Komentarz lotniska: "oni byli naszymi gośćmi na chwilę" , dziwne bo jak ja na chwilę zdejmę to coś z nosa to jestem szturmowany nawet Nisanem Navarrą w służbie tzw. policji ..........o 5 rano idąc w samotności po pracy na zupełnym pustkowiu. Zostań w domu obywatelu do końca swojego życia. :)
O zasadach wizyt obywateli tego państwa, to można niezły wątek pociągnąć, ale to temat do działu w piwnicy.
Co do polskiej policji, to kto jak kto, ale tylko Oni doskonale wiedzą, że nie ma żadnej pandemii.
Na przykład to, że już od dłuższego czasu nie jeżdżą w maskach w radiowozach, to już jest nagminne.
Tylko spróbuj takim zrobić zdjęcie.:rolleyes:
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Dla tych, którzy dali mi ocenę 'jestem na nie', mam znanego mema, który pokazuje poziom wiarygodności tego osobnika:

Zobacz załącznik 811432

Nawet nie warto wam przypomnieć, ile osób w wyniku lockdownu straciło pracę, firmy lub majątki, przy okazji z tego powodu rozpadły się małżeństwa; ile osób zmarło na choroby zupełnie niezwiązane z pandemią, ponieważ nie było wolnej karetki, operacje zostały odwołane, nie było miejsca w szpitalu itd. Ilu osobom (o czym już tu pisaliśmy) fałszywie wpisano covid jako przyczynę zgonu.

Czy wiecie, ile lat trwa opracowanie leku lub szczepionki? Tak 'od pomysłu' do dostarczenia do apteki? Tymczasem w przypadku szczepionek covidowych stał się cud, a wszelkie doniesienia o NOPach są marginalizowane, wyśmiewane, z wywiadów w internecie czy w telewizji nagle okazuje się, że nasi specjaliście wiedzą lepiej, że w ogóle mamy najlepszych na świecie specjalistów, wszystkowiedzących, ech co tam jacyś ludzie w EMA czy w FDA, wszak nasi wiedzą wszystko lepiej, a jakby co, jakbyście jeszcze mieli cień wątpliwości, to najwiarygodniejszym źródłem całej prawdy jest CEO firmy, który powie, że jego produkt jest absolutnie bezpieczny. I wykonać!

Aby uniknąć odczytania z tej treści tego, czego nie napisałem, to powiem wprost: oczywiście koronawirus istnieje i zagrożenie zdrowia albo w niektórych przypadkach życia istnieje. Ale to, co zrobiono "przy okazji", to farsa, na której dopiero cierpią miliony.

Widzicie przedstawienie, a nie widzicie rzeczy.

A teraz z lubością oddam się modelarstwu, bo o to chodzi w naszej pasji, która nas łączy, i na naszym forum. Wy kłóćcie się dalej, pa!

"Prof. Krzysztof Simon wystąpił w reklamie maseczek wrocławskiej firmy, mimo że zgodnie z Kodeksem etyki lekarskiej "nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych". On sam jednak problemu nie widzi."
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Jak się okazuje jeśli ma się odpowiednie obywatelstwo można zrobić imprezę kolejową i to na wyjeździe. Tutaj spotkanie miłośników kolei izraelskiej w Warszawie bez modułów. Sprzęgi ręczne i jak, że miła atmosfera, nawet przebijają nasze rodzime bo śpiewają a u nas jest na cicho. Oczywiście jak wszyscy widzimy zachowano z nadmiarem dystans a i maseczki najwyższego standardu są w mocnym użyciu. Impreza ochraniana przez stołeczną tzw. policję. Nie widzę funkcjonariuszy tzw. policji bo się boją a funkcjonariusze sanepidu też chyba się spóźniają z odsieczą.
Gdyby ktoś mi zarzucił to co zazwyczaj to .......nie ja nie wierzę w płaską ziemię.
Komentarz lotniska: "oni byli naszymi gośćmi na chwilę" , dziwne bo jak ja na chwilę zdejmę to coś z nosa to jestem szturmowany nawet Nisanem Navarrą w służbie tzw. policji ..........o 5 rano idąc w samotności po pracy na zupełnym pustkowiu. Zostań w domu obywatelu do końca swojego życia. :)
A czemu Ty się dziwisz?
Po pierwsze to ichnie oszołomy religijne. U nas masz pełno takich, co wierzą w "wodę święconą", albo w "drzwi kościoła". Nie słyszałeś, czy mam Ci wyszukać takie kwiatki?
Po drugie - tak jak napisałeś - jak jesteś sam to policjanci są odważni. A jak jest już taki tłum to stoją jak kołki. Pierwszy lepszy przykład - "pielgrzymka" motocyklistów na Jasną Górę. Też nie słyszałeś?
A po zerowe - to czemu flodujesz?
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12

Mitor-01

Użytkownik
Reakcje
208 1 0
Dla tych, którzy dali mi ocenę 'jestem na nie', mam znanego mema, który pokazuje poziom wiarygodności tego osobnika:

Zobacz załącznik 811432

Nawet nie warto wam przypomnieć, ile osób w wyniku lockdownu straciło pracę, firmy lub majątki, przy okazji z tego powodu rozpadły się małżeństwa; ile osób zmarło na choroby zupełnie niezwiązane z pandemią, ponieważ nie było wolnej karetki, operacje zostały odwołane, nie było miejsca w szpitalu itd. Ilu osobom (o czym już tu pisaliśmy) fałszywie wpisano covid jako przyczynę zgonu.

Czy wiecie, ile lat trwa opracowanie leku lub szczepionki? Tak 'od pomysłu' do dostarczenia do apteki? Tymczasem w przypadku szczepionek covidowych stał się cud, a wszelkie doniesienia o NOPach są marginalizowane, wyśmiewane, z wywiadów w internecie czy w telewizji nagle okazuje się, że nasi specjaliście wiedzą lepiej, że w ogóle mamy najlepszych na świecie specjalistów, wszystkowiedzących, ech co tam jacyś ludzie w EMA czy w FDA, wszak nasi wiedzą wszystko lepiej, a jakby co, jakbyście jeszcze mieli cień wątpliwości, to najwiarygodniejszym źródłem całej prawdy jest CEO firmy, który powie, że jego produkt jest absolutnie bezpieczny. I wykonać!

Aby uniknąć odczytania z tej treści tego, czego nie napisałem, to powiem wprost: oczywiście koronawirus istnieje i zagrożenie zdrowia albo w niektórych przypadkach życia istnieje. Ale to, co zrobiono "przy okazji", to farsa, na której dopiero cierpią miliony.

Widzicie przedstawienie, a nie widzicie rzeczy.

A teraz z lubością oddam się modelarstwu, bo o to chodzi w naszej pasji, która nas łączy, i na naszym forum. Wy kłóćcie się dalej, pa!

Pozwolę sobie przypomnieć, że w 2009r. była podobna akcja medialna z grypą AH1N1. Europa zachodnia kupiła na prędce stworzone szczepionki, minister Ewa Kopacz nie. Była za to mocno grillowana w mediach, by w 2010r. zbierać pochwały za tą decyzję. Mówiła wprost, że nie można kupić preparatu, za który odpowiedzialności nie bierze producent, że w krótkim czasie nie da się go przebadać.
https://www.medonet.pl/zdrowie/wiad...-za-walke-z-grypa-a-h1n1,artykul,1605975.html
Obecnie można odnieść wrażenie, że politycy zapędzili się tak daleko, że ot tak przejść do normalności nie można, bo by stanęli przed sądami lub wręcz 2gą Norymbergą. Cała narracja o chorobie bezobjawowej, lipnych testach itd. kupy się nie trzyma. Skoro wiemy jakie są grupy ryzyka od marca zeszłego roku to było wiadome z danych chińskich to dlaczego szkoły zamknięte, a nie osoby z grupy ryzyka? Nie chcę popadać w teorie spiskowe, ale te nieprzemyślane i chaotyczne lockdowny (a raczej POLITYKA zamknięć) ma w sobie coś celowego. Skutki tej polityki będziemy widzieć przez lata.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Dla chętnych, szukających szybkich terminów do szczepienia.

Powstała taka wyszukiwarka wolnych terminów szczepień na koronawirusa. Jak ktoś chciałby szybciej się zaszczepić to można znaleźć sobie wolny termin i wybraną szczepionkę.

https://szczepienia.github.io
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Obecnie można odnieść wrażenie, że politycy zapędzili się tak daleko, że ot tak przejść do normalności nie można, bo by stanęli przed sądami lub wręcz 2gą Norymbergą. Cała narracja o chorobie bezobjawowej, lipnych testach itd. kupy się nie trzyma. Skoro wiemy jakie są grupy ryzyka od marca zeszłego roku to było wiadome z danych chińskich to dlaczego szkoły zamknięte, a nie osoby z grupy ryzyka? Nie chcę popadać w teorie spiskowe, ale te nieprzemyślane i chaotyczne lockdowny (a raczej POLITYKA zamknięć) ma w sobie coś celowego. Skutki tej polityki będziemy widzieć przez lata.
W 2020 roku zmarło w Polsce najwięcej ludzi od 1946...
 

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
648 9 1
Pozwolę sobie przypomnieć, że w 2009r. była podobna akcja medialna z grypą AH1N1. Europa zachodnia kupiła na prędce stworzone szczepionki, minister Ewa Kopacz nie. Była za to mocno grillowana w mediach, by w 2010r. zbierać pochwały za tą decyzję. Mówiła wprost, że nie można kupić preparatu, za który odpowiedzialności nie bierze producent, że w krótkim czasie nie da się go przebadać.
https://www.medonet.pl/zdrowie/wiad...-za-walke-z-grypa-a-h1n1,artykul,1605975.html
Obecnie można odnieść wrażenie, że politycy zapędzili się tak daleko, że ot tak przejść do normalności nie można, bo by stanęli przed sądami lub wręcz 2gą Norymbergą. Cała narracja o chorobie bezobjawowej, lipnych testach itd. kupy się nie trzyma. Skoro wiemy jakie są grupy ryzyka od marca zeszłego roku to było wiadome z danych chińskich to dlaczego szkoły zamknięte, a nie osoby z grupy ryzyka? Nie chcę popadać w teorie spiskowe, ale te nieprzemyślane i chaotyczne lockdowny (a raczej POLITYKA zamknięć) ma w sobie coś celowego. Skutki tej polityki będziemy widzieć przez lata.
Bo walka z epidemią to głównie walka statystyczna, niektórzy błednie myślą, że system (rząd, czy siła wyższa) mają na celu dobro poszczególnych jednostek w epidemii - otórz nie - jedynym celem w walce z epidemią jest utrzymanie stabilności aparatu państwowego, czyli w szczególności walka o utrzymanie wydolności słuzby zdrowia i innych służb krytycznych. Dlatego nie da się ot tak po prostu zamknąć starszych, czy innych potencjalnie narażonych, a reszcie powiedzieć, żeby udawała, że nic się nie dzieje. Ja akurat mam to szczęście, że w moim otoczeniu ludzie albo nie chorowali, albo przechorowali Covid na poziomie grypy, ale z drugiej strony restrykcje najwyraźniej mają sens, bo np. ja w ostatnim sezonie zimowym nawet nie miałem przeziębienia, nie mówiąc nawet o grypie, zresztą akurat nie słyszałem o kimkolwiek, kto miałby grypę :D, bo nawet jeśli miał, to chyba panowie doktorzy potwierdzą, że przez telefon taka grypa niewiele rózni się od covidu?
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.